Jump to content


wireworld rca terminacija


jager

Recommended Posts

Na prvo slušanje mi odmah fali sredine u odnosu na kle copper harmony , bas je za nijansu tanji , visoki su prilično čisti . Ostavljam još par dana da se usvira jer sredina je prilično povučena i fali zraka ,3d je manji ...nadam se da će to da dodje na svoje inače putuje :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

26 minuta ranije, ab said:

Mozes ali mislim da u tom slucaju ne mozes iskoristiti oklop tog modela jer nema u njemu mesta za tu egzibiciju....oklop kod reference serije ima u tom sektoru dodatni prostor.

...ili da pravis sam oklop?

... ok, ako je i taj prsten ozbiljnije debljine onda je i potrbno da se napravi dodatni prostor u oklopu. Morao bih da ih osetim u ruci pa da vidim ima li prostora za par slojeva teflona kod ovog zlaćanog.

Meni je baš taj zlatni zanimljiv zbog posrebrenja pa pozlate, što me dosta zanima kako radi kao recepruta.

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, ZoranF said:

Na prvo slušanje mi odmah fali sredine u odnosu na kle copper harmony , bas je za nijansu tanji , visoki su prilično čisti . Ostavljam još par dana da se usvira jer sredina je prilično povučena i fali zraka ,3d je manji ...nadam se da će to da dodje na svoje inače putuje :)

Uvek treba malo prostora za usviravanje da se dokopa "zraka". Meni nekako često usviravanje prođe kroz nekoliko faza. Prvo blješte visoki pa se sve zamuti i bas postane dominantan, za tim ištrči sredina na vrlo kratko vreme i konačne se sve izbalansira.

Čak i sistem kada ostavim 2 nedelje raskačen sa struje posle mora kada se vratim treba mu da uhvati zalet par dana. ;)

Link to comment
Share on other sites

Pa ovako , u kratkim crtama , koliko sam ja uspio da registrujem : konektori su prilično dobri u zavisnosti od provodnika koji im se nudi . Na solid core pure silver provodnik ( 3 x 0,5 ) u odnosu na kle cooper zvuče utegnutije kad je u pitanju bas , što bi moglo da odgovara većini koja ima problem sa kontrolom bas-a ali se pritom i gube nijanse u donjem spektru koje kle bolje prezentuje .Sredina je realnija kod ww , ali fali malo zraka u visokima u odnosu na kle . Ovako uporedjujući ih u mom sistemu za ww neću reći da je sterilan , nego prenosi malo manje emocija , al da ne budem previše kritičan to je samo moje zapažanje u mom sistemu  , što nemora da znači da bi u nekom drugom sistemu pokazao drugačiji ili čak bolji rezultat . Sve u svemu prilično dobar i kvalitetan konektor .

Link to comment
Share on other sites

I ja sam kupio 4 komada ali od Wire World Gold Tube™ RCA pa ću da ih poslušam.

Uporediću ih sa drugim parom interkonekta koji su terminisani sa RCA konekotrima koji mogu da se kupe kod Kanibala. Inače sa ovima sam izuzetno zadovoljan već sigurno 20 godina terminišući svakakve koncepcije i konstrukcije, ali koliko znam nisu OFC bakar, ali su sa teflonskom izolacijom i solidnom pozlatom. Takođe su daleko jače konstrukcije i mogu prihvatiti poprilično debele provodnike i lemljenje je pesma.

Biće jako zanimljivo kako će WW-ov posrebreni OFC bakar pa konačno pozlaćen zvučati na istom kablu iste dužine u poznatom sistemu. Naravno pravim novi set interkonekta pa će biti potrebno neko vreme da se usviraju i žice i konektori, što znači da neću iznositi utiske sigurno u sledećih 10 dana.

Link to comment
Share on other sites

Da se nadovežem...

Sklopio sam RCA interkonekt sa gore pomenutim Gold Tube™ RCA konektorom. Svira već četiri dana i moram priznati da je žešće pipav za terminaciju i da ima jako malo prostora za manevrisanje pri lemljenju. Mora da se bude izrazito pedantan i obazriv. Možda je za to kriv i kabl koji sam koristio, koji ima 2 žice 0.8mm za plus i dve za minus kojima sam dodao sa strane izvora još jednu drenažnu 0.8mm, koja uzemljuje RF/EMI zaštitnu foliju obavijenu u poslednjem unutrašnjem sloju.

Naravno i konektori i žica su novi i ne usvirani, ali toliko ludovanje zvuka još nisam imao prilike da posvedočim. Da ne ulazim u opisivanje, samo ću reći da se zvuk tek donekle smirio sinoć.

Ovako na prvu loptu, mogao bih da kažem da sam impresioniran dobijenim zvukom, jedino primećujem blago slabiju izražajnost u najnižem basu u poređenju sa dogo korišćenim kanibalovim RCA pomenutim u prethodnom postu. Osim toga, što smatram da treba još da se usvirava, kompletna zvučna slika je čujno rafiniranija i suptilno podignta na viši nivo slojevitosti i "tonskog daha". Dodatno se bolje primećuje tišina između instrumenata dajući još bolji fokus i definisanost u prostoru.

Iskreno ne znam da li da se radujem ili da plačem, jer ću svakako preći na njih, uzimajući u obzir pipav posao terminacije i to da ću ih postavaiti i na interkonekte phono sekcije. :unsure:

Evo i 2 slike:

P1000036.jpg.3a66345780220c79728308b8fcabef46.jpg

P1000042.thumb.jpg.f4be79d3cbb017a3ca37c9b209e5d536.jpg

Link to comment
Share on other sites

Inače sami konektori deluju bezveze u ruci. Pozlata je loše ispolirana i tako sav je nekako sićušan u delu lemova. Dodatno mi se ne dopada plus pin jer mu lemno mesto nije ograničeno na npr 4mm, pa ovako kalaj može da se odlije duboko u untrašnjos pina, naravno ako se ne vodi računa...

Drugaru sam pravio bananica činč kabl za kompjuter i iznenadio sam se koliko je WireWorld Silver Tube™ Mini Jack konektor mat i ne ispoliran. Ipak kada je ovaj čuo kabl ispala mu je vilica na pod. I njemu sam stavio iste gold WW konektore.

Ta ispoliranost možda i ne pretstavlja must have da se dođe do dobrog zvuka, nemam pojma!? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, Father said:

Inače sami konektori deluju bezveze u ruci. Pozlata je loše ispolirana i tako sav je nekako sićušan u delu lemova. Dodatno mi se ne dopada plus pin jer mu lemno mesto nije ograničeno na npr 4mm, pa ovako kalaj može da se odlije duboko u untrašnjos pina, naravno ako se ne vodi računa...

Drugaru sam pravio bananica činč kabl za kompjuter i iznenadio sam se koliko je WireWorld Silver Tube™ Mini Jack konektor mat i ne ispoliran. Ipak kada je ovaj čuo kabl ispala mu je vilica na pod. I njemu sam stavio iste gold WW konektore.

Ta ispoliranost možda i ne pretstavlja must have da se dođe do dobrog zvuka, nemam pojma!? :unsure:

Mala loptica od teflon trake resava odlivanje kalaja u unutrasnjost pina <_<

Rus iz Stealth Audia namerno peskari sve pinove na konektorima

Link to comment
Share on other sites

Slažem se za foru sa teflonskom kuglicom. Ja sam samo ceo činč fiksirao malko na gore kako bi i donekle ceo pin sa teflonskim izolatorom nalegao na oklop mase i aplicirao minimalnu količinu kalaja da dobijem jak i kvalitetan lem. Jedino što je stvarno super, je taj teflonski valjak kroz koji prolazi plus pin. U njega se čovek može pouzdati da neće da mrdne nigde. Lemio sam sa kalajem bez olova sa srebrom pa je i grejanje trebalo da bude nešto jače nego sa običnim kalajem i sve je prošlo ok.

Kod nekih bezveznih čičeva hoće ta izolacija da se razgnjecavi i onda "adio mare".

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Father said:

Da se nadovežem...

Sklopio sam RCA interkonekt sa gore pomenutim Gold Tube™ RCA konektorom. Svira već četiri dana i moram priznati da je žešće pipav za terminaciju i da ima jako malo prostora za manevrisanje pri lemljenju. Mora da se bude izrazito pedantan i obazriv. Možda je za to kriv i kabl koji sam koristio, koji ima 2 žice 0.8mm za plus i dve za minus kojima sam dodao sa strane izvora još jednu drenažnu 0.8mm, koja uzemljuje RF/EMI zaštitnu foliju obavijenu u poslednjem unutrašnjem sloju.

Naravno i konektori i žica su novi i ne usvirani, ali toliko ludovanje zvuka još nisam imao prilike da posvedočim. Da ne ulazim u opisivanje, samo ću reći da se zvuk tek donekle smirio sinoć.

Ovako na prvu loptu, mogao bih da kažem da sam impresioniran dobijenim zvukom, jedino primećujem blago slabiju izražajnost u najnižem basu u poređenju sa dogo korišćenim kanibalovim RCA pomenutim u prethodnom postu. Osim toga, što smatram da treba još da se usvirava, kompletna zvučna slika je čujno rafiniranija i suptilno podignta na viši nivo slojevitosti i "tonskog daha". Dodatno se bolje primećuje tišina između instrumenata dajući još bolji fokus i definisanost u prostoru.

Iskreno ne znam da li da se radujem ili da plačem, jer ću svakako preći na njih, uzimajući u obzir pipav posao terminacije i to da ću ih postavaiti i na interkonekte phono sekcije. :unsure:

Evo i 2 slike:

P1000036.jpg.3a66345780220c79728308b8fcabef46.jpg

P1000042.thumb.jpg.f4be79d3cbb017a3ca37c9b209e5d536.jpg

 

 

Koji ovo kabel koristiš ? 4 x 0,8 mm ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...