Jump to content


Sta je "Audiophile Switch"


nkrgovic

Recommended Posts

Povremeno imam problem kada pilotiram iz mconnect lite app na telefonu, da mu zaledi otvaranje foldera na kompu gde je muzika.

Ili da mi oppo koji je na switch-u ne reaguje na play ili stop. Odglavi on posle 10sec, ali nekada nastavi da kočaka, a nekada proradi normalno.

Pa me to malo nervira. Možda je i do telefona i wifi veze, ne mogu sa sigurnošću da znam. Ovako računar na rooteru i računar, oppo i TV na switchu u dnevnoj rade sasvim ok.

Možda je do Redmi 8 ili wifi-a na troantenskom  TP-LINK TL-WR1043ND  rooteru...?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 sat ranije, nkrgovic said:

Aruba InstantON, recimo. Bivsi HP bivsi itd... Ma bre 1930 switch. ;) To radi, provereno i dobro. Mislim da je oko 16,000 dinara za po kuci to radi sasvim OK, proveren uredjejaj, radi.

Hvala za predlog , ipak malo premašuje planirani budžet .  Ne sumnjam da je u pitanju odličan switch. Neki max.koji bih bio spreman da izdvojim je recimo 8.000 din.

Link to comment
Share on other sites

Po mom iskustvu, pogotovo u zgradama, 2.4 GHz je debelo zagušen i preopterećen, pored kućnih bežičnih uređaja i mobilnih telefona, koriste ga i bežični fiksni.

Pređi na 5 GHz, tj ac standard, meni je to rešilo sve probleme, manjeg je dometa ali ima i manje neprijatelja i mnooogo veću brzinu.

2.4 GHz ostavi kao paralelnu za starije uređaje ako moraš a na 5 GHz prebaci sve što možeš...

Meni se ovaj ruter pokazao odlično a ne košta puno...

https://www.tehnomanija.rs/it-shop/ruteri/tp-link-ruteri-archer-c6.html

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Green said:

Hvala za predlog , ipak malo premašuje planirani budžet .  Ne sumnjam da je u pitanju odličan switch. Neki max.koji bih bio spreman da izdvojim je recimo 8.000 din.

TP-Link TL-SG1008D, ispod 3000 dinara. Kolege ih koriste u par firmi po kancelarijama, kao "razvod". Radi, ne pravi probleme... Nije cudo u boji, ali za pristojan switch za po kuci, za te pare - radi.

Link to comment
Share on other sites

Hvala momci!

Iščačkaću nešto.  Možda da mi predložite neko rešenje rootera na 5GHz. Da malo promenim. Imam ovat TP-Link već baš dugo, pa od kad je sada sve i svašta na njega nakačeno hoće da uđe u tilt.

Inače taj TP je Wan spojen na SBB rooter kome sam ugasio njegov wifi. Od TP rootera imam razvod do soba, a samo u dnevnoj imam 5‑Port Gigabit Easy Desktop Switch GO‑SW‑5G koji dalje prosleđuje na 4 uređaja (Oppo, MultMedia kompjuter, TV LG i Sbb D3 box)

Link to comment
Share on other sites

Radi i 2.4 GHz ok sa dobrim router-om.
Nznm, imao sam solidne Cisco rutere ranije i jeste to nekada radilo ok, ali nije bio toliko zakrčen wifi saobraćaj. Kada uključim wifi analyzer i vidim 20 mreža u okolini koje pokušavaju da se rasporede na 14 kanala, odlučio sam da pobegnem na 5 GHz. Dobro 2.4 GHz radi dok god sam blizu rutera, ali čim se malo odaljim i pojavi se 2 zida, počne da zeza...
U prilogu slika mog wifi okruženja...5db514593efad40c301f9ffa5aed4415.jpg

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, Father said:

Hvala momci!

Iščačkaću nešto.  Možda da mi predložite neko rešenje rootera na 5GHz. Da malo promenim. Imam ovat TP-Link već baš dugo, pa od kad je sada sve i svašta na njega nakačeno hoće da uđe u tilt.

Da, secam se po dizajnu tih TP Link rutera, matoro je to. :)

Imam pozitivna iskustva sa Asus ruterima (dobar SW, cesto izbacuju nove verzije tj fixeve), nesto ovako npr.

https://www.tehnomanija.rs/it-shop/ruteri/asus-90ig0550-bm3410.html

https://www.tehnomanija.rs/it-shop/ruteri/asus-rt-ac1200-v2.html

Link to comment
Share on other sites

Da malo "osvežimo" temu  - može li neki konkretan predlog za ethernet switch (sa napajanjem ili PoE, šta smatrate da je bolje)?
 Za kućnu upotrebu , 5-6 portova , mada mi realno ne treba više od 3 (audio server , audio steramer i EON).
Meni ovaj završava posao, nisam primetio neke probleme sa njim...
https://gigatron.rs/switch-uredjaji/dlink-switch-dgs-1008d-68761

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja sam od SBB dobio neki francuski, kako ga je SBB nazvao "industrijski" modem/ruter koji je navodno mnogo bolji od nekog običnog što daju za gradjanstvo. 

Kod mene 2.4Ghz je blago rečeno užas. Živim u centru, okružen sa ko zna koliko telefona koji rade na 2.4 Ghz, rutera, HAARP-a i ko zna čega još... Na 2.4 Ghz je sporo da sporije ne može biti do te mere da često kačim LAN kabl na laptop (moj laptop nema 5Ghz) 

Kada sam na 5Ghz na telefonu, radi net odlično ali signal ume da se izgubi. Da li je do rutera ili nečeg drugog, ne znam. Problem je što će za par godina da i 5 Ghz biti zagušen i onda eto nas na kablu opet...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...