Jump to content


Sta je "Audiophile Switch"


nkrgovic

Recommended Posts

17 minuta ranije, nkrgovic said:

 Pazi, nije u pitanju "udobnost", niti mi treba neko silno merenje da pokazem da je sediste u Citroen-u razlicito od onog u Passat-u. Obican metar je dovoljan.

E vidis nije. Jer nije u sedistima poenta - vec u vesanju.

Cak je i odlicno sto si promasio, jer si odmah dao i dobar primer :) - (iz)meris jedno i na osnovu toga tvrdis nesto, a poenta je u necemu sasvim drugom.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

5 sati ranije, Iron man said:

Misliš da je  MRI vrh medicinskih aparata?

To je ipak samo dijagnostički  aparat. Štamisliš o  terapijskim aparatima snage preko 20MeVa? Da li tamo se utepuju inženjeri  sa audiofilski swičovi?

Ili telemedicina gde se rade operacije na daljinu u realniom vremenu?

 Ne mislim, sve sto ja znam o medicinskim uredjajima je da imaju detaljne i obimne sertifikacije gde se testira sve - i to vise puta, detaljno. Ako ti znas vise - sto nam ne pojasnis malo? Kako se radi izolacija medicinskih uredjaja od sumova koji dolaze kroz ethernet?

 Znam da je 802.3bt (tzv "PoE++") dobio opciju da nastavi da isporucuje struju i kad se softver switcha resetuje i znam da je razlog za to neka medical primena - da bi se medicinski uredjaji napali kroz PoE, pa da nastave da rade i kad se radi update mrezne opreme.

 Ajde sad, pojasni ako se time bavis?

Link to comment
Share on other sites

Pa   objasnjenje bi bilo preveliko, preobimno i presloženo. Veruj mi.

Uglavnom imaging od nastanka do rekonstrukcije ide  optikom. Sve unutar  je puno strujnih filtera. Napojni kablovi su širmovani.

Monitori su profesionalni, certifikovani za medicinsku primenu. Napajanja za pojedine module sistema su vrlo složena  i skupa.

Ali swičovi su obični, napajanja  za swičove isto tako.

Remote connection postoji ali nisam čuo za PoI napade.

Postoje standardi za zaštitu privatnosti podataka pacijenta prilikom transfera (wan, lan).

 

Kako se radi izolacija medicinskih uredjaja od sumova koji dolaze kroz ethernet?

Za to ja nisam čuo:rolleyes: 

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, Iron man said:

Uglavnom imaging od nastanka do rekonstrukcije ide  optikom. Sve unutar  je puno strujnih filtera. Napojni kablovi su širmovani.

Monitori su profesionalni, certifikovani za medicinsku primenu. Napajanja za pojedine module sistema su vrlo složena  i skupa.

Ali swičovi su obični, napajanja  za swičove isto tako.

Remote connection postoji ali nisam čuo za PoI napade.

Postoje standardi za zaštitu privatnosti podataka pacijenta prilikom transfera (wan, lan).

 

Kako se radi izolacija medicinskih uredjaja od sumova koji dolaze kroz ethernet?

Za to ja nisam čuo:rolleyes: 

 OK, ako taj imaging device ima polje od 2T - struja kroz bakar nije dobra ideja - tu mora optika. Ne zbog "integriteta podataka", vec jer bi bilo koji elektromagnet (a struja kroz zicu jeste, doduse jako los, elektromagnet) bio otkinut... :)

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Delija said:

E vidis nije. Jer nije u sedistima poenta - vec u vesanju.

Cak je i odlicno sto si promasio, jer si odmah dao i dobar primer :) - (iz)meris jedno i na osnovu toga tvrdis nesto, a poenta je u necemu sasvim drugom.

 Super, ja bi jako voleo da neko pocne da meri to sto mrezna oprema radi - i da nam svima pokaze rezultate.

 Ja se audiom ne bavim profesionalno, niti znam o njemu dovoljno da bi analizarao tudje ili pravio svoje konstrukcije. Vrlo rado bi da me neko malo poduci.... Ajde da cujemo tacno o cemu se radi.

Link to comment
Share on other sites

Zabavno je kako se večito ponavlja moto "želim da vidim takva i takva merenja, test..." a niko se ne pita zašto bi Ansuz ili bilo ko drugi to organizovao i finansirao. Većini kupaca tih sprava takav test ne treba jer su žestoki subjektivisti, a većina ovih što ga traže ih ni nakon testova svejdno ne bi kupili. 

Povodom medicinske opreme, ne prizivajte takvo zlo u HiFi inače više niko kršten uređaj nebi mogao da priušti, a on bi dolazio sa višegodišnjim ugovorom za proveru i održavanje koji je skuplji od njega samog. :rolleyes:

Silni sertifikati i standardizacija medicinskih uređaja su neretko zaslužni za preko pola cene tih uređaja i kompletnih sistema. Svo to "igranje" testovima i standardima na kraju debelo plaća finalni korisnik. Pa čak i tada neretko nađu način da mnoge standarde proguraju u svrhu protekcije svog sistema i blokiranja konkurencije. To se lako dobije preteranim zaoštravanjem i komplikovanjem standarda koje posle samo određeni proizviđači mogu da ispune, tačnije oni najveći koji imaju dovoljno tržišta i kinte da im se to isplati. Pa kad se ostvari oligopol, onda udri po ušima, obavezne provere, održavanja, potrošni materijal koji samo od proizvođača smeš da nabavljaš a cena prava sitnica...

Takođe se i u tim uređajima svako malo nađe poneki zaliveni patentirani modul, koji kada se pokvari košta okvirno 60% cene novog uređaja iako je samo dvadeseti deo istog. A gomila sertifikata koji na papiru zvuče cool su tu samo da zatvore sistem, suzbiju nezavisne dobavljače potrošnog materijala, novonastalu konkurenciju, neovlašćene (tj. nezavisne) servise, itd. Više se tu magle proda i love okrene nego što ijedan mali proizvođač HiFi periferija može da zamisli u najluđim snovima. Ne bih ja njihove sisteme vrednosti prizivao u ovaj hobi. 

 

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, Aibo said:

Zabavno je kako se večito ponavlja moto "želim da vidim takva i takva merenja, test..." a niko se ne pita zašto bi Ansuz ili bilo ko drugi to organizovao i finansirao. Većini kupaca tih sprava takav test ne treba jer su žestoki subjektivisti, a većina ovih što ga traže ih ni nakon testova svejdno ne bi kupili.

 A kako su ga napravili, ako ih nemaju? :D Ono, kako pravis nesto ako ne znas kako radi?

Link to comment
Share on other sites

Pa na uvce, probaš 12 Tesla coila, pa 24, 36... :D

Ako nešto i mere, kriju to od potencijalne konkurencije, i pritom malo mistifikuju da bi se bolje naplatilo. Kinezi samo čekaju šta će sledeće da kloniraju, a ni DIY-eri nisu mnogo  bolji. 

Nego opet su svi jači na tastaturi nego na delu. Baterijsko ili linearno napajanje pod mišku, pozovite prijatelja ili komšiju da pomaže i menja to i jeftino svičersko iza table kartona.. pa zabeležite 10 ponavljanja, ab, abx... pa podelite nalaze da nešto zanimljivo čitamo. Eto testa koji može da uradi gotovo svako a opet ga ne radi gotovo niko. 

 

P.S. Mada mi je fenomenalno to kako prekaljeni audiofili koji će bez problema komentarisati zvuk zvučnika, pojačala, gramofonske ručke itd. bez mnogo mozganja o placebo efektu, odjednom uopšte ne veruju svojim ušima i mozgu kada su ovakve periferije u pitanju. Ako nas taj placebo zaista toliko puca da se ne veruje kada neko kaže da se čuju baš jasne razlike, onda je svako slušanje i poređenje bilo koje komponente van kontrolisanih uslova ćorak. Jer ako ti Ansuz switch aktivira tako moćan placebo, šta će tek onda Wilson kutije da urade. 

Link to comment
Share on other sites

Čupao sam ja isto to veče kada si prvi put pomenuo ideju, ima sada par meseci. Zanimljiv rezultat, promena se čuje, samo šteta što neće da gura više od pola do jedne pesme. :) E sad je pitanje da li mi je za verovati ili sam sve umislio, ili mi je strimer debelo pokvaren...

Link to comment
Share on other sites

Eto, napravi neku zbudzologiju koja ce u 60 sekundi da prekine LAN konekciju 58 sekundi, a 2 sekunde da je drzi aktivnu (i previse za punjenje buffer-a u gigabitnoj mrezi) i imaces 97% vremena idealan zvuk i samo 3% vremena ces trpeti te mocne smetnje, a ustedeces 10k evra koje bi dao za Ansuz.

 

Nema na cemu! ;)

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Delija said:

Eto, napravi neku zbudzologiju koja ce u 60 sekundi da prekine LAN konekciju 58 sekundi, a 2 sekunde da je drzi aktivnu (i previse za punjenje buffer-a u gigabitnoj mrezi) i imaces 97% vremena idealan zvuk i samo 3% vremena ces trpeti te mocne smetnje, a ustedeces 10k evra koje bi dao za Ansuz.

 

Nema na cemu! ;)

Pri kojoj brzini neta?
Minimalno 3 sekunde treba uredjajima da se prepoznaju prilikom spajanja

Nesto tu ne pije vodu

Link to comment
Share on other sites

Eto, napravi neku zbudzologiju koja ce u 60 sekundi da prekine LAN konekciju 58 sekundi, a 2 sekunde da je drzi aktivnu (i previse za punjenje buffer-a u gigabitnoj mrezi) i imaces 97% vremena idealan zvuk i samo 3% vremena ces trpeti te mocne smetnje, a ustedeces 10k evra koje bi dao za Ansuz.
 
Nema na cemu!
Da umem da zbudžim tako nešto, i pritom nateram strimer da se ne izgubi... Stavio bih ga u lepu kutiju, naplaćivao 10K i bio Ansuz umesto Ansuza.
Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Delija said:

Opet se "trkate" nekim ultra-mega-giga ABX double blind testovima, baterijskim napajanjima i voodoo magijom, a niko jos nije mrdnuo dupetom i iscupao glupi LAN kabl. Valjda je to ubedljivo najlakse... :rolleyes:

Ja sam to uradio i ama bas nikakve promene u zvuku.U pravu si da je to najbolji test.Mslm ko kupi neki svič za 2k na osnovu nekog pisanija naravno da ce placebo da odradi svoje, jbg. posteno platio pa makar na placebo da radi to je sigurno.Nisam jednom bio prisutan da ponosni vlasnik neceg sto ne radi cuje "nesto".Pohvalim uvek napredak i pravim se da sam cuo.Ima mi zena 15g rada u apoteci, kad kupe pacijenti nesto skupo redovno dodju da pohvale...a sastav isti u necemu sto je 3x jeftinije...Nije cudo da joj se smucilo i zbrisala za sva vremena da ne truje vise narod.Btw.podmazivanje farmaceuta zenskim torbicama i koznim rukavicama odlicno radi posao 😁 .Pitajte uvek jel ima nesto isto za manje para,uvek ima...sorry na malom offtopicu.

Vikend je pa cu nadam se malo vise slusati i hocu da vidim koliko dugo radi streamer iz interne memorije kad se izčupa kabl. On recimo kad krene neki album napise da je smestio tih 12-13 numera memoriju(nisam siguran jesu li stvarno tamo).Od tog momenta bi trebao da je nezavistan od mreze , to je valjda i smisao interne memorije.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, zoranzu said:

Pri kojoj brzini neta?
Minimalno 3 sekunde treba uredjajima da se prepoznaju prilikom spajanja

Nesto tu ne pije vodu

Baci te uredjaje u kantu.

A i casove matematike ;)

 

Kod mene je 500 Mbps konekcija, kao i u dobrom delu urbane Srbije. Aibo je u BGu, ako se ne varam.

192/24 stream je 9216 kpps. Za to je potrebno za dlaku vise od 1 sekunde za 60 sekundi materijala. Naravno, nece se iskoristiti ceo kapacitet linka, ali retko koji materijal je uopste 192/24.

Za stream nize rezolucije - naravno, proporcionalno manje. 44.1/16 je samo 1411 kpbs.

 

Drugo - za top kvalitet zvuka stream-ovanje sa neta, pa makar to bio Qobuz - nije i dalje resenje iliti jedino lokalna kolekcija i server rade posao. To pravi DALEKO vecu razliku od bilo kakve voodoo magije i magicnih kablova.

 

Trece, zar si zaista poverovao da sam to predlozio kao ozbiljno resenje? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...