Jump to content


Sta je "Audiophile Switch"


nkrgovic

Recommended Posts

Podaci se ni u kom slucaju ne menjaju - "shum" ne utice na njihovu korektnost, bit perfect je zadrzan - to garantuje protocol, a cak i da ne garantuje 1 bit na par sati (koliko je max realno) ne utice bas ni na sta.

"Shum" (navodno) utice na korektnost digitalnog izlaza (lose kontruisanog) streamer-a koji ide na DAC - ili eventualno i na sam DAC i na analogni izlaz ako streamer ima integrisan DAC. To je poenta cele price oko "audiofilskih" switch-eva.

Zato je test sa cupanjem kabla perfektan.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Promasujes ne gol - nego ceo stadion :rolleyes:

Jel citas uopste sta pisem?

Nije taj "shum" akumuliran / memorisan nigde. Kad otkacis njegov izvor - nema ga vise. Podaci nisu pod njegovim uticajem ni bili, a sada nije vise ni izlaz streamer-a (ako je uopste i bio zbog lose konstrukcije streamer-a).

Link to comment
Share on other sites

Suština su šumovi i smetnje koje se preko ostalih uređaja (npr switch-a i njegovog bzvz generičkog čopera) prenose preko žičane veze, pa je čupanje kabla sasvim solidan test, jedino zavisi koliki je buffer i koliko vremena ima za slušanje, a to zavisi od streamer-a... Nije poenta u integritetu prenešenih informacija, to niko ne osporava...

Link to comment
Share on other sites

Pa šum koji uređaj konstantno dobija i koji nije vezan za prenos podataka i protokol nego električne šumove i smetnje koje se prenose preko kabla od switch-a na audio uređaj.

Možda je glupa analogija, ali kao da ti radi usisivač dok slušaš muziku, pa ga ugasiš i ostane samo muzika...

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, somilenko said:

Suština su šumovi i smetnje koje se preko ostalih uređaja (npr switch-a i njegovog bzvz generičkog čopera) prenose preko žičane veze, pa je čupanje kabla sasvim solidan test, jedino zavisi koliki je buffer i koliko vremena ima za slušanje, a to zavisi od streamer-a... Nije poenta u integritetu prenešenih informacija, to niko ne osporava...

Na Devialet Expert Pro je za UPnP buffer velicine/duzine prosecnog track-a u CD kvalitetu (44.1/16) - par minuta minimalno.

Roon bas i ne moze tako da se testira jer je sinhrona komunikacija koja je sve vreme aktivna - mozda bi pomoglo povecanje buffer-a, ali i to je ograniceno.

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, somilenko said:

Pa šum koji uređaj konstantno dobija i koji nije vezan za prenos podataka i protokol nego električne šumove i smetnje koje se prenose preko kabla od switch-a na audio uređaj.

Možda je glupa analogija, ali kao da ti radi usisivač dok slušaš muziku, pa ga ugasiš i ostane samo muzika...

Pa koja je to kolicina shuma koja bi uticala na rad uredjaj? Opet pitanje za eksperte za mrezne uredjaje.
I jos da to bude "audible".

Vec sam pominjao ranije, optika je pojeftinila dosta za kucnu upotrebu, ko se plasi elektricnih sumova. :)

@vdzele

Ovo sto se ovde pominje je nesto drugo (ne zastupam tezu uopste), da elektricni sum koji se prenosi preko kabla "smeta" samom uredjaju, te streamer "losije" radi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nije pitanje za eksperte za mrezne uredjaje - oni su svoj posao savrseno dobro odradili za minimalnu cifru. Radi perfektno - podaci (i to ogromna kolicina - daleko veca od glupog audio streaming-a) se prenose bez greske.

 

Kada iz optickog signala generises elektricni - generises i "shum".

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, vdzele said:

Interesantno je primetiti da se downloadom obezbedjuje da sve nule i jedinice budu identične rasporedjene kako na izvoru tako i na drugom kraju - dok kod striminga to ne usprevaju. Kod striminga je nemoguće napraviti takav protokol?

Download do čipa i onda neki micro striming?

Naravno da uspevaju.

Pa nemoj sad i ti da ponavljas isto sto i @garson.

Sve je lepo napisano i to vise puta.

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, Delija said:

Na Devialet Expert Pro je za UPnP buffer velicine/duzine prosecnog track-a u CD kvalitetu (44.1/16) - par minuta minimalno.

Roon bas i ne moze tako da se testira jer je sinhrona komunikacija koja je sve vreme aktivna - mozda bi pomoglo povecanje buffer-a, ali i to je ograniceno.

Sa Roon-om i Devialet AIR protokolom, svodi se na par sekundi, tako da je teško proceniti...

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, garson said:

Naravno da je pitanje, znaju koliko suma se prenosi, koliki je uticaj, da li ga ima itd.

@delija Nista ja nisam ponavljao, zapravo je vdzele prvi pomenuo download.

Podaci su preneti bez greske. Tu je posao eksperta za mreze, tacnije inzenjera / konstruktora zavrseno. Tu krece posao audio "ekipe".

Vdzele je pitao jednu stvar - ti si izdivergirao skroz u pogresnom pravcu.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Delija said:

Podaci su preneti bez greske. Tu je posao eksperta za mreze, tacnije inzenjera / konstruktora zavrseno.

Naravno da nije. Mislis briga ih za elektricni sum koji ce njihov uredjaj mozda uneti u lanac? :rolleyes:

19 minuta ranije, Delija said:

Vdzele je pitao jednu stvar - ti si izdivergirao skroz u pogresnom pravcu.

Aha, a ti si taj koji ce dan nam kaze u kom pravcu ide diskusija?

19 minuta ranije, Delija said:

Jel ti bese neki IT-jevac, sunac mu poljubim? :rolleyes:

Sto obrisa ovo Delija?

Presao si na vredjanje?

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, garson said:

Sto obrisa ovo Delija?

Ako sam obrisao - sa razlogom sam obrisao.

Ali kad si vec zapeo - blago receno vrlo neprijatno sam iznenadjen kolicinom "crtanja" potrebnom da ukapiras o cemu se prica. Od IT ekipe koja se iole zanima oko Hi-Fi price ocekujem da sve ovo savrseno dobro razume i drzi u malom prstu. Ocigledno su mi previsoka ocekivanja.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, garson said:

Naravno da nije. Mislis briga ih za elektricni sum koji ce njihov uredjaj mozda uneti u lanac? :rolleyes:

Aha, a ti si taj koji ce dan nam kaze u kom pravcu ide diskusija?

Sto obrisa ovo Delija?

Lanac cega?

Sve je uradjeno i radi po strogo definisanim ISO/IEC standardima, bez kojih ne bi moglo u prodaju. Ti standardi diktiraju izmedju ostalog da li ima galvanske izolacije i kakva je ako je ima, EMI zastita/izolacija i sve ostalo sto je relevantno.

Link to comment
Share on other sites

To sto ti pricas o necemu, ne znaci da i ostali ucesnici pricaju o istom jerbo je tema siroka.
Niti imas potrebu ikom ista da crtas, kao i ostali ucesnici u temi, mozemo valjda lepo da diskutujemo.
Trece, ovo nije IT forum, niti nam u potpisu stoji cime se bavimo, a to je najmanje i bitno.
I cetvrto, elektricne smetnje iako vezane za IT, nisu bas osnovni delokrug prosecnog ITjevca.


Sve u svemu, moze se lepo diskutovati uz malo truda.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa zato i obrisah jer sam shvatio da sam previse napisao, al ti cackas mecku.

 

Ako posle 16 strana nije jasno o cemu se tacno prica (tema uopste nije siroka), onda da me izvines - jbg :(

 

"Lepa diskusija" podrazumeva da se detaljno procita ono sto ostali ucesnici pisu, da se potrosi i malo vremena na razmisljanje i o tom procitanom, a i prilikom pisanja odgovora i/ili pitanja. To pokazuje da se postuje vreme i trud ostalih ljudi koji ucestvuju u diskusiji. Umesto sto sam 5 puta pisao istu stvar na razlicit nacin pokusavajuci da objasnim nesto sto je vec vise puta objasnjeno na ovih 16 strana - mogao sam recimo da iskoristim slobodno vreme na slusanje muzike :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...