Jump to content


Sta je "Audiophile Switch"


nkrgovic

Recommended Posts

1 sat ranije, Delija said:

 

Dosadan sam vec - ali Air nije "pravi" streaming. To je Devialet-ov nesrecni interni protokol koji radi iskljucivo uz pomoc Windows/Mac driver-a i gde se rendering radi na racunaru i vec "sazvakani" podaci salju na Devialet - a ne na Devialet-u ili "hardverskom" streamer-u.

Izmedju ostalog - bitna razlika je u tome gde se radi buffering.

Kod mene u streamingu ne učestvuje ni mek, ni win driver.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 22.7.2021. at 13:02, R_R said:

Kod mene u streamingu ne učestvuje ni mek, ni win driver.

Isti djavo.

Poenta je da je diskutabilno kada kazes da nesto "bolje radi od streaming-a".  Verovatno je adekvatnije reci da to nesto bolje radi od softverskog plejera.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zoranzu said:

Kada nam postar bude donosio fajlove sa Tidala na kucni prag,uredno zapakovane i ciste od svega i svacega,audiofilski svic ide na otpad

 A kako svic utice na prenos fajlova, ako spajas NAS i streamer, ili Roon server i streamer? Pricamo o TCP-u, preko IP-a, preko Etherneta.

Link to comment
Share on other sites



NETWORK WITH ANSUZ LAN SWITCH & CABLES

The Ansuz PowerSwitches are LAN/Ethernet switches which epitomize a pioneering approach to both noise cancellation and signal distribution in High End streaming networks.

 

LAn setup wide

 

The quality of musical streaming performance – either from a storage unit or from one of the streaming services is not only contingent upon the quality of your individual network streamer integrated in your audio system but also on the upstream network technology.
Via the World Wide Web, the network streamer is exposed to all kinds of noisy electronics such as computers, routers, switches, etc. – where the noise floor does not matter in the same way as it does in audio streaming. And, since the Ethernet is a floating network, there is no ground connection to drain out the noise floor. So, the challenge is to get the audio data stream as clean and low noise as possible before it gets into the actual streamer.

 

The new Ansuz PowerSwitches take an unprecedented approach to tackle the issue of noise suppression. They are all equipped with Ansuz’s innovative grounding circuitry that cancels out a large amount of all these noise disturbances.
To lower this disturbing noise level to an absolute minimum, Ansuz has endowed their PowerSwitches with further innovative and remarkably effective noise suppressing technologies. Higher quantities and the latest, even more advanced versions of the Ansuz Tesla Coils define the range of network switches starting from the Ansuz X-TC entry level up to our D-TC Supreme flagship model.

Since network switches are extremely sensitive to the quality of their power supply, all Ansuz PowerSwitches are equipped with their own internal power supply that boasts a particularly stable resonance mode. The noise cancelling technologies inside the Ansuz PowerSwitches work hand in glove with all the technological innovations used in all the other Ansuz products like the Mainz8 Power Distributor - a mains and ground distribution unit - or the PowerBoxes. Through the mains network and the powercords, the effects of these technologies are able to unfold both up- and down-stream, and form a mutually re-enforcing alliance when it comes to cleaning the audio data streaming from signal induced fluctuations and lowering the noise floor throughout the whole audio/video system. Ansuz PowerSwitches also feature a built-in PowerBox with 10 low power outputs - located below the eight LAN-ports - designed for Ansuz actively shielded Internet cables. These outputs can also be used to shield other active Ansuz digital cables. For Ansuz analog cables, we recommend using one of the Ansuz PowerBoxes separately.

Link to comment
Share on other sites

 Ja sam krenuo da pisem, pa odustao... Ajde, kad imas vremena @CoyoteKG procitaj ovo pa reci sta ti mislis? :)

 A sto se aspirina tice - super je primer. Ja se apsoltutno slazem da mozes da napises sve sto je proslo klinicke probe i pokazalo se znacajno bolje nego placebo. Procitaj malo kako idu klinicke probe lekova.... Ima ovde doktora, pojasnice bolje od mene. :)

Link to comment
Share on other sites

Meni recimo nije bitno kako su dosli do nivoa tehn. napretka do kog su dosli.
Nekima je bitno, al izgleda ne mogu jos da razumeju kako.
Ne zelim nikoga da ubedjujem da menja misljenje ili sl. 
Promena koju unosi predmetni switch se najlakse opisuje kao "neverovatna", i zbog toga se sigurno moze nazvati audiofilskim switchem.
A nekima ovde koji u startu ne veruju je jos vise neverovatna.
Samo je na zalost jedino verovatno da i kad bi čuli to neverovatno, nikada ne bih klimnuli glavom i poceli da veruju..
Sve je ovde vrlo jednostavno. 
Nekome treba objasnjenje da bi bolje cuo, nekom ne..

Link to comment
Share on other sites

@_Naum Ziveo pre mnogo godina jedan car, koji je mnogo voleo lepe i nove haljine....

 Tako ispada ova tvoja prica. Carevo odelo ne vide glupi i nesposobni... :)

1 sat ranije, zoranzu said:

Via the World Wide Web, the network streamer is exposed to all kinds of noisy electronics such as computers, routers, switches, etc. – where the noise floor does not matter in the same way as it does in audio streaming. And, since the Ethernet is a floating network, there is no ground connection to drain out the noise floor. So, the challenge is to get the audio data stream as clean and low noise as possible before it gets into the actual streamer.

 Nije bitno da li ja "razumem" tehnologiju koju oni koriste, bitno je da ovo sto su napisali NIJE TACNO.

Ethernet mreza, po TIA568B standardu, je uzemljena. Uzemljene se pravi na patch panelu, napajanje od switch-a je na istom tom uzemljenju, jer switch stoji u rack ormanu u kome je i patch panel. Tako se radi u svim vecim mrezama, tako je i kod mene kuci.

 Takodje, cela ova fraza "Via the World Wide Web, the network streamer is exposed to all kinds of noisy electronics such as computers, routers, switches", mislim sta ovo znaci? Kako "noisy electronics" na pola sveta od tebe ima uticaja na streamer?

 Nemam ja nista protiv da napravimo test, daleko od toga. Sjajno je ako se napredak cuje, to je ogromna stvar - ali, ako mislis da je u pitanju tehnoloski napredak, onda mora da postoji tehnologija, a ovo sto je napisano nije objasnjenje tehnologije, vec je bukvalno nesto netacno.

 Mi jako dobro znamo kako radi prenos podataka kroz paketne mreze. Ne postoji "noise floor" u tom prenosu i "audio streaming" ne funkcionise razlicito - ovo je glavna razlika. Kad koristis npr. S/PDIF ti imas namenski protokol za audio, koji ima neke svoje osobenosti. Kad prenosis podatke preko interneta nema odvojenog interneta - sve ide kroz isti internet i svi podaci su isti. Kad prenosis slike ne pojavi se "noise floor" koji napravi sliku zrnastom, kad telefoniras preko VoIP-a nema "suma" na liniji od "suma u paketima", ne radi to tako.

 Zato, kad neko kaze da je napravio "tehnoloski pomak" pricajuci stvari koje nisu tacne mi znamo da on nije napravio tehnoloski pomak. To te reci ne znace.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nkrgovic said:

 Da se razumemo, ja nemam nista protiv da me neko ispravi, bas sam tagovao Davora nadajuci se da ce da mi kaze "vidis, OVDE si pogresio, ovo je fora". :)

Ma ja sam temu otpratio posle prve stranice jer mi je prica o audiofilskim switch-evima u rangu Darkove o audiofilskim biljkama.

No mnogo toga ja bas ne razumem u ovom audiofilskom svetu pa onda samo ćutim, čitam i ne shvatam.

 

 

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, CoyoteKG said:

Ma ja sam temu otpratio posle prve stranice jer mi je prica o audiofilskim switch-evima u rangu Darkove o audiofilskim biljkama.

No mnogo toga ja bas ne razumem u ovom audiofilskom svetu pa onda samo ćutim, čitam i ne shvatam.

 Jeste, ali ovo nije RFC 2549, okacen prvog aprila, ovde ljudi tvrde da "Via the World Wide Web, the network streamer is exposed to all kinds of noisy electronics such as computers, routers, switches". Znas kako izgleda taj lanac, od, lupam servera koji streamuje (ajde, recimo, IceCast) do klijenta, i od L7 do L1.... Paket je paket, bafer je bafer, arp je arp, IP je IP. Ne mozes da nateras internet da ne koristi IP....

Link to comment
Share on other sites

Napraviću jednu malu digresiju i paralelu sa ovom temom, vezano je sa butik kablovima

Reče mi ne tako davno jedna ptičica da se ljudi zamajavaju gledajući kablove kao prenosnike energije/signala u onome što se dešava unutar kabla. Problem je u očuvanja integriteta elektromagnetnog polja koji se kreće oko provodnika. Integritet se čuva na različite načine, nešto brzinom prostiranja polja, nešto izolacijom, stabilisanjem polja raznim zahvatima ....

Mislim da je ista analogija ispoštovana i kod butik svičera. Kvalitet delova u prvom redu, u ovom gore što sam napisao.

Žao mi je ako sad stajem na žulj fundamentalistima-topolozima koji misle da je sve u arhitekturi / implementaciji,....i ostalim stručnim izrazima. Uvek me mogu opovrgnuti sa par hiljada grafikončića da nema razlika izmedju kažuel i butika.

Link to comment
Share on other sites

 Prvo, switcher... Nije switcher - switch.

 Drugo, ovde se ne prenosi signal, vec podatak. Ethernet nije "broadband" vec "baseband", nema pojacavac vec ripiter. Signal se u svakoj tacki terminira i onda regenerise. Switchevi uglavnom rade store-and-forward, tako sto :

  1. Na portu A se se neki frame primi i smesti u buffer.
  2. Silikon (data plane) taj paket iscita iz bafera i onda snimi u drugi baffer, na izlaznom portu (u skladu sa logikom)
  3. Na portu B transiver procita paket iz bafera (gde ga je smestio switching silicone) i salje ga kroz kabl
  4. Na drugom kraju kabla mrezna karta prima signal i smesta ga u svoj bafer
  5. Iz tog, vec treceg bafera ga cita operativni sistem i dalje radi "nesto" sa njim.

 Nema ocuvanja polja, nema energine, nema ... nista nema. Signal se svaki put snimi i onda ponovo generise iz snimljenog. Ne postoji nacin da "ocuvas integritet elektromagnetnog polja", jer se podaci svaki put pakuju u bafere.

 Jednostavno, sta god pricali da se desava u analognom provodniku to nema veze sa ethernet mrezom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...