Jump to content


Sta je "Audiophile Switch"


nkrgovic

Recommended Posts

  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 Evo, zavrsim ti ja ovo:

data_sheet_c78-707001_0.jpg

Cisco Nexus 3524-X

 

  • Lowest latency in the industry
  •  24 fixed SFP+ ports (1 or 10 Gbps); expandable to 48 ports
  • One 1-PPS timing port, with the RF1.0/2.3 QuickConnect connector type
  • 480-Gbps switching capacity
  • Forwarding rate of 360 mpps
  • 6 MB buffer shared among 16 ports; 18 MB total
  • Warp mode can further reduce latency to 190 ns for small to midsize Layer 2 and 3 deployments
  • Cut trough switching

List price: $14,000, plus carina, PDV.....

 Ovo nije "snake oil", ovo je stvarno brz, SUPER brz switch. Fenomenalan.

 Apsolutno vam ni za sta ne treba, ali bar necete biti prevareni - ovo je ozbiljna oprema koja kosta toliko sa razlogom, kupuju ljudi kojima to zaradjuje pare....

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, Delija said:

I corava koka neko zrno ubode ;)

Neko ce reci da je koka obola, a neko da je promasila.:)

21 minuta ranije, nkrgovic said:

 Cekaj, ako je ovo Amir on je, valjda, softveras. Ne ulazeci u znanje oko audia, neko ko je 20-30 godina radio u Microsoftu obicno kapira kako radi mreza. :) Ocekivano je da kapira te stvari.

Sta je softveras? Po struci je (ono sto se moze naci na netu) inzenjer elektrotehnike, a bio je VP u MSu, Digital Media Division (signal processing itd.).

Tako da bar po struci, nije daleko od audia.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, dj.nik said:

Al' kod tebe ne piše 'Gold' i ne upotrebljava čarobnu reč 'Femto'. Ne može taj sprava kod mene na mrežu :) 

 A ako ga premazem snake oil premazom? :)

Just now, garson said:

Neko ce reci da je koka obola, a neko da je promasila.:)

Sta je softveras? Po struci je (ono sto se moze naci na netu) inzenjer elektrotehnike, a bio je VP u MSu, Digital Media Division (signal processing itd.).

Tako da bar po struci, nije daleko od audia.

 Jos bolje, digital media u microsoftu se i te kako bavi prenosm toga kroz mreze, a MS ne zaposljava budale, posebno ne kao VP-eve (ok, Steve Balmer, znam.... ali osim njega). Definitivno je neko ko mora da zna mnogo toga o mrezama. :)

 Slazem se i za audio, ali ovde je tema mreza, samo zam zato spomenuo microsoft inace.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nkrgovic said:

 Evo, zavrsim ti ja ovo:

data_sheet_c78-707001_0.jpg

Cisco Nexus 3524-X

 

  • Lowest latency in the industry
  •  24 fixed SFP+ ports (1 or 10 Gbps); expandable to 48 ports
  • One 1-PPS timing port, with the RF1.0/2.3 QuickConnect connector type
  • 480-Gbps switching capacity
  • Forwarding rate of 360 mpps
  • 6 MB buffer shared among 16 ports; 18 MB total
  • Warp mode can further reduce latency to 190 ns for small to midsize Layer 2 and 3 deployments
  • Cut trough switching

List price: $14,000, plus carina, PDV.....

 Ovo nije "snake oil", ovo je stvarno brz, SUPER brz switch. Fenomenalan.

 Apsolutno vam ni za sta ne treba, ali bar necete biti prevareni - ovo je ozbiljna oprema koja kosta toliko sa razlogom, kupuju ljudi kojima to zaradjuje pare....

Ovakve ili jako slične mi koristimo u SiriusXM radiju kao ToR switch-eve ... naravno u paru . Uvek kad radim sa njima pomislim jbt ova dva ko dobar Accord 2.0T sa 10-to brzinskim automatikom !

Link to comment
Share on other sites

sad malo ozbiljno , barem sa moje strane

Kad saberem sve što znam o mrežama i svo iskustvo koje imam sa mrežnim protokolima i aplikacijama ja stvarno ne znam kao bi strimer mogao da radi bolje ako se u igru ubaci neki tzv audiofilski switch.

Da ne ulazim dublje u priču koju smo ranije detaljnije secirali , na raznim nivoima prenosa koriste se različiti mehanizmi zaštite podataka tako da ne vidim tu prostora za neko značajnije napredovanje.

Ja nisam isključiv i voleo bih da mogu da to isprobam pa da kažem konačni sud. 

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, nkrgovic said:

 OK, ja moram da kazem: Dok ima makaza bice i vune.

 2800 EUR za 4-portni 100Mbit switch. Zamolio bi kupce da se jave na PP, da ih povezem sa jednim Nigerijskim princom kome treba neko imucan da mu pomogne, bogato ce mu se oduziti....

Uvek se javi advokat princa, nikad sam princ. To tek posle kad pošalješ prvu ratu, onda pričaš sa princom. 

Link to comment
Share on other sites

 Ličo verujem da Hans čuje razlike o kojima priča i da nije "plaćenik", ali je takođe upao u tu zamku da pokušava da objasni i racionalizuje nešto što čuje a realno ne zna kako da objasni. Sam proizvođač će naravno koristiti neke velike i fensi izraze da bi opravdao novoformiranu cenu koja je baš "debela" u odnosu na polazni D-linik.

BTW, taj D-link je dovoljno jeftin i mogao bi biti zanimljiv za neko DIY ekperimentisanje... //mala pauza od kucanja poruke i pretraga ponude... OK, upravo sam ga našao povoljno i naručio, ionako već neko vreme želim switch koji se napaja sa 5V, a biće mi i test poligon za još par ideja. 

Link to comment
Share on other sites

On 25.2.2021. at 17:41, nkrgovic said:

 OK, ja moram da kazem: Dok ima makaza bice i vune.

 2800 EUR za 4-portni 100Mbit switch. Zamolio bi kupce da se jave na PP, da ih povezem sa jednim Nigerijskim princom kome treba neko imucan da mu pomogne, bogato ce mu se oduziti....

Daj nkrgoviću nemoj da širiš vest, što više ljudi uloži, smanjiće mi se dividenda kada svrgne zlog brata blizanca i preuzme presto, mslm stvarno....

Link to comment
Share on other sites

On 26.2.2021. at 12:51, Aibo said:

 Ličo verujem da Hans čuje razlike o kojima priča i da nije "plaćenik", ali je takođe upao u tu zamku da pokušava da objasni i racionalizuje nešto što čuje a realno ne zna kako da objasni.

 D-Link nije los switch, ali nije ni nesto dobro. Jevtin switch, super za tu kategoriju, to je sve.

 Hans sigurno cuje razliku, ali to ne znaci da razlike ima. Hans dodje, kaze "ja sam mnogo pametan, meni ne treba blind test", ubode switch i onda pocne da slusa pazljivo. Lo and behold, kad slusas pazljivo cujes vise detalja, sve je jasnije.... "mora da je switch". Nije ni prvi ni poslednji.

 Ethernet frame, ili IP paket nije stream, nije s/pdif, ne ide u DAC, ide u bafer. Switch nista ne menja - ne osim ako nemas ama-bas-jako-los streamer i ne-bas-ispravan switch, a i tad sumnjam. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 3.3.2021. at 16:24, Thecoki said:

@somilenkoZna čovek šta valja.

Čim stigne switch javljam rezultat.

Bez double blind testa... hrabro kolega. :D 

Meni stigao ovaj sirotinjski D-Link što ga pominjemo kroz temu... to zvuči drugačije od mog ZTE MF283+ ovako na prvu (nekako tanko i oštrije, ZTE je masniji)... da kažem da onako iz kutije zvuči gore. Ali kad sam ga zakačio na Shanti linearno napajanje, zvuk postaade malo sočniji, onda mu uzemljim kućište i opet malo puniji... Sada je ostao da sviri... ZTE vratim, on je jasno mumlaviji. 

Nisu to sad ne znam ti kakve razlike, sečem vene kako mi je sistem prosvirao itd. Ali da je malo bolje - bolje je, da se čuje bez naprezanja - čuje se. Da se snimi i čuje kroz snimak nažalost ne može (probao, nisu dovoljno naglašene razlike). Ali igraću se ja još sa ovim pa kad i ako nabasam na takve da mogu i kroz snimak da probiju... podeliću. 

Eto, ako je nekog zanimao utisak ove sirotinjske varijante, to je to... o brendiranim audiofilskim switchevima ne znam ništa ali me baš zanima utisak kolege @Thecoki 

Sad samo čekam doktorske disertacije i psihoanalizu kako se sve ovo umišlja jer je jelte nemoguće. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...