Jump to content


Sta je "Audiophile Switch"


nkrgovic

Recommended Posts

 Naleteh na ovo :

http://www.myhifishop.de/Devices/AQ-SWITCH-SE-Audiophile-High-End-Network-Switch-audio-LAN-isolat::87.html

 I nista mi nije jasno? Svaki switch skida DC kompoentu, da nije toga nikad ne bi radio PoE. Reclock je posledica prolaska kroz switching silicon nije da moze drugacije. Nosie removal isto, switch skine datu, izbaferuje i prosledi na drugi port, mora tako.... Mogu da zamislim scenario gde bi neki switch koji nije store-and-forward vec cut-trough i koji ima stabilniju latenciju mozda nesto i pomogao, ali ovo nije to - takvi switchevi kostaju 10 puta vise. 

 Da se razumemo, placao sam MNOGO vise za switcheve od 800 EUR-a, sad kuci imam gigabitni PoE swith, kupljen polovan za vise od toga (Catalyst 3560G), ali sta je poenta ovoga? Ne verujem da je u pitanju custom ASIC, ostaje pitanje je'l ovo klasicna prevara ili sta? Da li su audiofili stvarno ovce za sisanje?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

39 minuta ranije, garson said:

Ima i JPlay/JCat nesto slicno, D-Link audiofilski switch za 200e. :D

 

jcat1.jpg

jcat2.jpg

I meni se smeši kupovina jednog switch-a za Dnevnu sobu da vežem 4 uređaja sa ruterom koji je u drugoj sobi.

Nisam bio dovoljno vidovit, pa ostavio samo jedno utično mesto u zidnoj utičnici. :(

Možda neko da predloži šta bi bilo u sinergiji sa 25m Belden UTP kabla CL6TP-LINK TL-WR1043ND  rooterom?

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Father said:

I meni se smeši kupovina jednog switch-a za Dnevnu sobu da vežem 4 uređaja sa ruterom koji je u drugoj sobi.

Nisam bio dovoljno vidovit, pa ostavio samo jedno utično mesto u zidnoj utičnici. :(

Možda neko da predloži šta bi bilo u sinergiji sa 25m Belden UTP kabla CL6TP-LINK TL-WR1043ND  rooterom?

Pogledaj Voodoo Corner gorepomenute firme::rolleyes:

http://www.myhifishop.de/Voodoo-Corner:::16.html

Svakako treba proveriti i voodoo andrmolje kod drugih proizvođača, ima toga koliko ti duša ište...;)

Link to comment
Share on other sites

Kaze:

What is the AQVOX formatting:
Using a special process, which has incorporated our 30 years of experience in the optimization of audiophile audio components, the material receives a special formatting information. The formatted material brings about that electromagnetic frequencies are harmonized and electromagnetic pollution (electro smog) is minimized.
 

33d97c3995a63043d8857ae06e4b1507--star-t

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Father said:

I meni se smeši kupovina jednog switch-a za Dnevnu sobu da vežem 4 uređaja sa ruterom koji je u drugoj sobi.

Nisam bio dovoljno vidovit, pa ostavio samo jedno utično mesto u zidnoj utičnici. :(

Možda neko da predloži šta bi bilo u sinergiji sa 25m Belden UTP kabla CL6TP-LINK TL-WR1043ND  rooterom?

Evo ga isti onaj "audiofilski", samo 5-portni:;)

https://viphouse.rs/proizvod/proizvod/proizvod/proizvod.93012

Posle može da padne i neko abartovanje, novi clock, audiofilski kondovi, anti rezonantne nogice, c37 lakiranje, ovo, ono...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Zexx said:

Evo ga isti onaj "audiofilski", samo 5-portni:;)

https://viphouse.rs/proizvod/proizvod/proizvod/proizvod.93012

Posle može da padne i neko abartovanje, novi clock, audiofilski kondovi, anti rezonantne nogice, c37 lakiranje, ovo, ono...:rolleyes:

Extra! Hvala! 

Ovaj nije audiofilski,  ali mogu da mu nasviram meke mundorfe da vire kao lampe, okacim neki voodo kristal i ima da frcaju perle. :lol:

Nije ni skup sto ga svakako cini izrazito interesantnim za blisku buducnost. 

Link to comment
Share on other sites

Naravno, cista marketing logika. S obzirom da je prevelik broj onih koji imaju sistem od 800e (ili 200), a sanjaju onaj od 20.000...  onda je logicno da ih ubedis kako ce njegov sistem svirati kao i onaj skuplji, samo ako se malo naspanuje sa siljcima, kablovima, svicevima, usb kablovima, strujnim kablovima, policama... etc :) .


Kapiram da je to najsladja para :):)

 

Audiofilski switch!!??!! :) Vrh!!!!

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Willi Studer said:

Ni Willi ne zna šta je L4 saobraćaj. Mislio sam da je za UDP striming s interneta.

 Ajde da ne budem lenj:

 Switch kao takav je uredjaj koji radi na drugom OSI referentnom nivou. Kao takav on radi switching "paketa" (na L2 to je ethernet frame, paket ga zovemo na visem nivou), tj. bridging vise arp domena. Uprosceno, switch prima saobracaj, gleda arp header-e, i na osnovu toga prosledjuje saobracaj na neki od portova. Osnovna metoda je slusanje ko "prica" na kom portu i pamcenje tih informacija. Ovo pakovanje u bafer i presipanje kroz silikon u svakom slucaju mora da skine DC offset. To nema veze sa kvalitetom uzemljenja na switcu i parazitnim strujama ako postoji razlika potencijala, ali to se resava najcesce uzemljivanjem. Stavise, to je skoro uvek dobro reseno jer ethernet protokol podrzava tzv. Power over Ethernet. PoE radi tako sto, paralelno sa signalom samo podigne DC offset na 48V i tako propusti 15W DC struje paralelno po jednoj parici. 

 Ima switcheva koji razumeju i L3 (IP) protokole i umeju da rade rutiranje saobracaja. Ovakvi uredjaji koriste slozene protokole za upravljanje mreznim saobracajem (RIP, OSPF, BGP i sl) da odrede kuda da proslede saobracaj i bez toga da saobracaj dodje direktno do njega, vec na osnovu raznih metoda objave. 

 Dodatno, switchevi mogu da razumeju L3 i L4 (TCP ili UDP, oba preko IP kao transporta), za potrebe definisanja prava pristupa. Ovo "razumevanje" se svodi na vrlo osnovne stavke (pocetna i odredisna adresa i port) i neki switchevi nude definisanje sigurnostih pravila na osnovu toga. 

 Vecina switcheva koristi tzv. store-and-forward mehanizam. Svodi se na to da paket stigne u dolazni bafer, silikon (ASIC kolo, tj. switch na cipu) procita header, na osnovu toga odluci gde taj paket treba da ide - i posalje ga tamo. Ovo jeste neka vrsta reclocking-a, ali ne mora biti dobra - jer paketi nisu fiksne velicine (standardno 64 do 1500 byte-a, opciono i do 9000 tzv. jumbo frames). Danas svaki moderan switch moze bez problema da obradi saobracaj reda velicine 8 portova po gigabit, full duplex, bez kocenja. 

 Problemi u performansama se najcesce desavaju ako jedan od linkova ima manje performanse. Najcesce je to uplink port, koji ide dalje ka mrezi (ili internetu). Ako imate 8 portova po gigabit, a na jedan je povezan ruter od 100Mbit jasno je da taj link moze da se zakoci. Da bi se to kompenzovalo ima smisla uvesti Quality of Service. QoS predstavlja samo tagove (zamislite nalepnice) koje se lepe na svaki paket i govore o prioritetu. Ovo omogucava da npr. imate upaljen neki veliki data transfer (zamislite backup od par desetina gigabajta) a da paraleleno npr. VoIP saobracaj radi bez uticaja na kvalitet zvuka. 

 Iako QoS zvuci kao zanimljivo resenje za audiofile on to realno nije. Razlog je nepotrebnost: QoS ima smisla kad je saobracaj zagusen. Realno komunikacija strimer - muzicki server ne moze da bude zagusena na nivou mreze. Ni jedan od njih ne radi nista drugo na mrezi da bi ti portovi bili zaguseni, a pri tom pricamo o saobracaju od, realno, ispod 100Mbit/s . Nema silikona koji danas to ne moze da uradi. 

 Ono sto, mozda, ima smisla je tzv. cut-trough switching. U pitanju je tehnika za eliminisanje latencije i drzanje jako niskog nivoa jitter-a smisljena za Fiber Channel, a prenesena i na Ethernet kao tzv. Data Center Fabric. za FCoE protokol. Laicki, switch koji radi cut-trough ne ceka da ceo paket udje u bafer, vec koristi cinjenicu da je header na pocetku i cim header stigne on prosledjuje saobracaj dalje. Ovime se postize ravnomeran odziv bez obzira na velicinu paketa i garantuje niska latencija. Dodatno, FCoE switchevi imaju i garantovano nizak BER (Error rate) od 10^-35 ili bolji. Zvuci sjajno, ali ja ne znam nijedan ovakav switch za manje od 5 cifara - i to mu je jedina mana. 

 Sustina je: Pristojno napravljen switch je dovoljan za svakog audiofila. Najgori neki krs moze da ima prljavo napajanje i da unese sum i parazitne struje, ali bilo koji pristojan switch mora da radi kako treba. Nema situacije gde ce, u kucnim primenama, bilo koji dobar switch izmedju 100 i 10,000 EUR praviti ikakvu razliku u kvalitetu rada povezanih audio uredjaja. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
19 minuta ranije, nkrgovic said:

Aruba InstantON, recimo. Bivsi HP bivsi itd... Ma bre 1930 switch. ;) To radi, provereno i dobro. Mislim da je oko 16,000 dinara za po kuci to radi sasvim OK, proveren uredjejaj, radi.

Gde ima kod nas da se nabavi neki do 8 portova? Možda i polovan?

Zanima me baš pouzdan switch koji ne štuca.

Link to comment
Share on other sites

Jel bilo nekih problema tj stucanja?

Nisam za switch od 10e ali onaj gore mi vise deluje kao SOHO resenje a ne kucni switch za par klijenata.

Ja sam pre  koju godinu uzeo Mikrotik 260GS (ako se dobro secam), 5 portova, nikad mi nije stucnuo, iako u kuci imam 2 racunara, plus server sa quad port mreznom, par WiFi APova...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...