Jump to content


Accuphase E 406


rokijana

Recommended Posts

2 sati ranije, golum said:

Bolje rashoduj onaj sifonjer od JBLa pa se sa time ucipi za ove..:D

Nisam dobro kvotovao, mislio sam na onaj LS80 koji uzgred rečeno ne može da priđe onom mom!Odnosno generalno za kupovinu iz ovog veka

Nego kad pomenu šifonjere, jel se usvirale Wienne ?:P

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, SUROKVL said:

Nisam dobro kvotovao, mislio sam na onaj LS80 koji uzgred rečeno ne može da priđe onom mom!Odnosno generalno za kupovinu iz ovog veka

Nego kad pomenu šifonjere, jel se usvirale Wienne ?:P

Vlado, jel moze vise detalja u kom si sistemu slusao LS80? Cini mi se da je ovaj model premalo ljudi ovde slusalo, a jos manje onih koji su slusali u svom ili nekom poznatom sistemu.

Link to comment
Share on other sites

Slušao sam ga isto gde i ti,  i još jednom na sajmu kod iste firme.

Daleko od toga da je to loš zvučnik, naprotiv, ali je upravo najjači tamo gde si ti naveo. Ja sam ubeđen da on može znatno više, nije to u prodavnicama ni na sajmovima upareno ni uštelovano kako treba, ali treba imati na umu, da iako je to po ceni za većinu audiofila kod nas nedostižan zvučnik,  LS serijaje kod JBLa rangirana kao luksuzna  serija za home theatar.

Ima potencijal, u pravu si nije iz nekog razloga popularna i prošla je kod nas nezapaženo u odnosu na konkurenciju slične kategorije.Mene je LS80 u jednom trenutku zaintrigirao, bilo je čak u par navrata prilike da se kupi skoro nov za jako dobru cenu, ali moja procena je bila da ostajem tu gde jesam. Lično bih voleo da ga čujem negde dobro uparenog i uštelovanog pa da se ujedem za jezik. Pogotovo što sam ubeđen da svako slušno iskustvo i tvoje i moje, starije od dve godine nije validno, u međuvremenu se mnogo toga desi, napreduje se, porastu kriterijumi, itd. tako da kada bismo sada čuli neke komponentei sisteme koje smo slušali tada pitali bismo se šta smo mi tada uopšte čuli :lol:

Link to comment
Share on other sites

@SUROKVL Hvala na odgovoru, neke stvari koje si rekao se poklapaju sa mojim razmisljanjima apropo ovih kutija. Upravo sam na ih sajmu cuo u losijem izdanju, a posle cega sam u potrazi za zvucnicima otisao u nekom drugom pravcu.

Secam se da je na momente iz njih izlazio pomalo sirov zvuk, ali s obzirom da je bio uparen sa integralcem HK990 i HD990 (cd plejer), tesko je bio razluciti ko je glavni “krivac” za losiji zvuk od ocekivanog. Nesto mi govori da je problem pravio pomenuti digitalni izvor.. Bilo je, secam se, i nekih problema sa viskom basa, ali to je vec problem izabrane prostorije. 

Steta sto ove kutije nikad ne cuh sto kazes u nekom boljem ostatku sistema, jer se ipak cena za par, u to vreme oko 2.200 evra, mogla smatrati “dobrom” kupovinom.

Jos jednom se izvinjavam za off pokretacu teme, odjavljujem se :)

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Филип said:

Jos jednom se izvinjavam za off pokretacu teme, odjavljujem se :)

Одлично срочено и дато у јасвност.

Дотични појачавач (990) сам слушао у свом систему и слажем се да је причу покварио извор.  :thumbsup2

Штета што сам 990 изгледа мало пластично са оним дугметом за јачину и плавим просветљавањем, иначе све иза а и звук је одличан.

Link to comment
Share on other sites

On 22.10.2017. at 10:32, Филип said:

@SUROKVL Hvala na odgovoru, neke stvari koje si rekao se poklapaju sa mojim razmisljanjima apropo ovih kutija. Upravo sam na ih sajmu cuo u losijem izdanju, a posle cega sam u potrazi za zvucnicima otisao u nekom drugom pravcu.

Secam se da je na momente iz njih izlazio pomalo sirov zvuk, ali s obzirom da je bio uparen sa integralcem HK990 i HD990 (cd plejer), tesko je bio razluciti ko je glavni “krivac” za losiji zvuk od ocekivanog. Nesto mi govori da je problem pravio pomenuti digitalni izvor.. Bilo je, secam se, i nekih problema sa viskom basa, ali to je vec problem izabrane prostorije. 

Steta sto ove kutije nikad ne cuh sto kazes u nekom boljem ostatku sistema, jer se ipak cena za par, u to vreme oko 2.200 evra, mogla smatrati “dobrom” kupovinom.

Jos jednom se izvinjavam za off pokretacu teme, odjavljujem se :)

Nema ljutnje....:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...