Jump to content


Bipolarni kondezatori za skretnice


ZoSo

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

18 minuta ranije, ZoSo said:

Potrebni su mi elko od 4,2uf i 7uf gde se mogu nabaviti? 

Ово су не стандарне вредности. Конд од 4,2µF треба заменити са 4,7µF а 7µF са 6,8µF или комбиновати вредности паралелном везом до жељене. Јел да је просто?

Link to comment
Share on other sites

Ima nekoliko tema na AK forumu o tome, procali su da je zvuk postao ostriji, ne znam mozda grese.. Ako se odlucim za varijantu sa 4,7uf i 6,8uf, posto su ovi lako nabavljivi, gde da nadjem bipolarac od 0,22uf elko kod nas zbog paralelnog vezivanja. 

Link to comment
Share on other sites

Гледајући шему скретнице из четвртог поста није ми јасно шта у колу ка басу ради кондезатор од 600µF?

Што се тиче блок VS електролит мислим да је цена у питању.

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, ZoSo said:

U pitanju je ova skretnica, neki kazu da je bolje da se ostave elektrolitski jer bi blokovi promenili zvuk? 

IMG_1697.GIF

Kod Tome iz KŠ sve ovo što tražiš ne bi trebalo da košta više od 10-ak eura, ne možeš mnogo da promašiš...

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, ZoSo said:

U pitanju je ova skretnica, neki kazu da je bolje da se ostave elektrolitski jer bi blokovi promenili zvuk? 

Možda promene zvuk na bolje? :)

Ja sam prilikom restauracije mojih AR-90, elektrolitske kondenzatore zamenio najjeftinijm belim Mundorf polipropilenskim. Dobio sam čistiji i precizniji zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Ok onda cemo probati prvo sa blokovima, posto nije skupo. Kako da napravim vrednosti od 4,2 i 7 tj koje blokove da kombinujem? Taj od 600uf je neka vrsta dc zastite indaje definiciju basu u smislu preciznosti ne dubine, bar sam tako procitao.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, ZoSo said:

 Kako da napravim vrednosti od 4,2 i 7 tj koje blokove da kombinujem? 

38 minuta ranije, vaN_Helsing said:

Ово су не стандарне вредности. Конд од 4,2µF треба заменити са 4,7µF а 7µF са 6,8µF или комбиновати вредности паралелном везом до жељене

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jedan drugar je radeći restauraciju svojih vintage kutija, od nekoga dobio savet da oni crveni kockasti Wima MKS (mislim da su ti) blokovi daju taj vintage mekši zvuk, tj. da zvuk neće biti mnogo promenjen u odnosu na originalni sa elko-ima.

http://www.mikroprinc.com/proizvodi/pasivne-elektronske-komponente/kondenzatori/wima-poliester-metalizirani-kondenzatori/index.php

http://www.kelco.rs/katalog/komponente.php?IDgroupweb=590

Ne znam da li je to tačno ali može da se proba, čisto za slučaj da ti se zvuk sviđa baš ovakav kakav je sada, :)

Link to comment
Share on other sites

Crveni Wima MKS su mom drugu bili preporučeni u slučaju da hoće da zadrži vintage zvuk (ma šta se pod tim podrazumevalo).

Neki "na internetu" kažu da isti zamućuju zvuk i obaraju visoke. Ja nemam ličnih iskustava sa njima.

Koristio sam Mundorf polipropilene kupljene kod Dayens-a. Pretpostavljam da su im bliži ovi Bennic-i iz Kanbala.

Možda da probaš i jedne i druge, pa šta ti se vše svidi? Wima nije skupa.

 

...A ima i onih koji kažu da svi kondenzatori isto sviraju, kupuješ trajnije.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, ZoSo said:

Odlucicu se za ove nase, da li uzeti ove crvene ili ove koje preporucuje van helsing? Inace prvenstveno hocu da zamenim one za visokotonsko podrucije. Onaj od 600uf je nemoguce naci.

Taj ti je napravljen od 2kom 1200uF vezanih na red(plus sa plusom)

Ako hoces da budes miran ,stavi jos neki blok od 10uF u paralelu sa ova dva redno vezana.

600uF sluzi da ne propusti najnize tonove, koje bi Kef brljavo odradio ,jer nije sposoban za to.

Link to comment
Share on other sites

Imam ova dva viška, ako te zanima, prodao bi ih za 2000 din oba. Kupljeni su proletos i radili oko 5 meseci u mojim zvučnicima.

Mundorf MCAP EVO OIL 450VDC Capacitor 6.80μF

Uskoro se spremam da zamenim i drugi par vrednosti 8.2uF i par većih vrednosti 22uF iste serije Mundorf-a.

Imam i jedan par vrhunskih Siemens 1000uF i ako se dobro sećam 800V, koje sam imao isto tako na ulazu zvučnika. Kada sam ih sklonio progledao mi zvučnik. Ja bi ih izbacio bez razmišljanja a kontrolu basa prepusti zavojnicama bez feritnog jezgra i polipropilenima.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...