Jump to content


TozMood kablovi


Nomimasen

Recommended Posts

TozMood Ultra napojni, koji su svirali kod Laleta, su dizajnirani za manje potrošače i očekivano je donio napredak na DACu. 

Obzirom koliko sam zadovoljan kako radi na mom sonyju, insistirao sam da se proba i na Karan ampu. 

Sve u svemu, zanimljivo druženje i opet sam naučio neke nove stvari od dvojca @TurboMaximus, @Nomimasen.

Po ko zna koji put su razbili stereotipe i predrasude.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U poslednjih nedelju dana imao sam zadovoljstvo da isprobam TozMood kablove i to od interkonekta Standard, Fancy i Ultra, dok je od zvučničkih tu bio Fancy model.

Prva stvar koju čovek primeti kad uzme ove kablove u ruke je koliko su masivni u odnosu na 90% kablova na tržištu. Ovo se ne odnosi na Standard interconect koji je dosta tanji od Fancy i Ultra koji su podjednake debljine.

Od kablova koje sam koristio/poredio tu su bili Mogami, VDH102mk3, Neotech NEI5002 i XLO Unlimited...Zvučnički je vintage bakarni Monitor PC 4mm2 made in Germany :). Ostatak sistema je Hiface 2, Wadia X32, Rega Elicit i  DiY Beyma trosistemci od cca 97db osetljivosti. Čitav sistem svira prilično neutralno.

Prvi na slušanju je bio Standard IC.

Na prvu loptu se oseti drastična razlika u odnosu na Mogami koji mi je u poslednje vreme dosta dugo bio zakačen između ampa i preampa. Mnogo bolja separacija instrumenata, srednji i visoki dosta povučeniji a bas vrlo uravnotežen i nenapadan. Mišljenja sam da je ovo izuzetno dobro izbalansiran kabel i da mu je cena srazmerna kvalitetu. Za ovaj cenovni rang (~100eur) jedinu zamerku koju bih imao jeste velika krutost samog kabela. Vrlo je teško zabosti kabel između dva uređaja koji su direktno jedan ispod drugog na polici, bez da se oni moraju izmestiti prema napred kako bi kabel imao prostora da se lepo savije.

 Sledeći na redu je bio Fancy IC.

Svi kvaliteti i zvučni potpis Standarda je tu i sa Fancy modelom, s tim što je sada pozornica nešto šira, a po dubini se se oseti dodatno raslojavanje instrumenata u prostoru. Ovo me je iznenadilo pošto je kabel dosta masivniji, a pri tom fleksibilniji od Standarda. Za traženu cenu (~150eur) ovaj kabel donosi čujni skok u kvalitetu u odnosu na Standard, a lično mislim da je opet vrlo dobro izbalansiran sam skok performansi za tih 50tak eura razlike. Ukoliko imate "svetliji" sistem sa malo istaknutim srednjim tonovima mislim da je ovo kabel za preporuku.

Ultra je neka sasvim druga priča. Po meni, ima totalno drugačiji zvučni potpis od Fancy i Standarda iako fizički veoma podseća na Fancy model. Neutrik profi činčevi su dosta kvalitetniji od onih ugrađenih u slabijim modelima, a dodatna prednost je veća fleksibilnost u odnosu na Fancy. Na prvu loptu zvuk je tonski sličan Mogamiju koji izuzetno cenim kao najneutralniji lowlow budget kabel u kosmosu. Međutim, količina detalja, separacija, ekstenzija i definicija bassa je takva da mi je kasnije bilo vrlo teško da priključim u sistem bilo koji drugi kabel, uključujući i preskupi XLO. VDH d102 mk3 je u poređenju imao zamućenije srednjetonsko područje i po meni malo ofarbane visoke koji ne "zapršte" kada zatreba.

 

Od sva 3 interkonekta, mislim da je Ultra ipak best buy ako se vija neutralnost i detaljnost u zvuku, iako je pri tom dobrano skuplji od Fancy modela.

 

Koliko god veliku promenu u zvuku su uneli interkonekti, to nikako nije moglo da se poredi sa onim što se desilo kada sam priključio Fancy zvučničke kablove. Tek sad sam imao prilike da zaista vidim koliko mi moj verni vintage kabel farba zvuk. Svi kvaliteti Ultra IC-a su sada došli do izražaja x2!

Želim da se zahvalim Tozi na ukazanoj prilici da poslušam njegove kablove. Mislim da ima odlične proizvode koji će pre svega kvalitetom zvuka uspeti da pronađu kupce na našem, a nadam se i na inostranom tržištu! 

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Chakija said:

Nisam ali imam želju da probam sve što je u ponudi :)

Probaj jer se svi efekti koje su cuo multiplikuju kad se narocito izvor prikljuci na naponsku mrezu preko za sada eksperimentalnog  naponskog kabla .

Ocekujem i razradu ovog kabela ka snaznijim potrosacima kao sto je pojacalo ... bice tu novosti jos !

 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Streetplayer said:

Mislim da kablovi sto ih imate nisu nesto bas dobri pa onda i taj test nije bas nesto ni realan,mislim moje je takvo misljenje ne mora da znaci da sam u pravu.

"...Od kablova koje sam koristio/poredio tu su bili Mogami, VDH102mk3, Neotech NEI5002 i XLO Unlimited..."

Nisam bio, nisam čuo, nisam poredio, ali...

šta konkretno zamjerate, redom, mogamiju za koji Chakija kaže "lowlow", pa onda VDH102mk3, a onda ide ono zanimljivo...

koliko nije dobar Neotech NEI5002? Odnosno, koliko i na koji način je loš?

I sad šlag na tortu...

kakve zamjerke imate na XLO unlimited i u odnosu na koje "dobre" kablove po Vama?

Link to comment
Share on other sites

Za razliku od Vas, mišljenja sam da je izbor kablova za poređenje vrlo dobar i logičan, jer su to na neki način reference u svojim klasama i prilično dobro oslikavaju kvalitete svoje klase. Da sam ja poredio, vjerovatno bih izabrao iste ili slične predstavnike u svojim kategorijama.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, microfarad said:

Hvala, na  slikama Tozo. Kablići baš, dobro izgledaju. Po komentarima, još bolje sviraju. Svaka čast:thumbsup2

pozdrav, živ bio:cheers

Hvala, hvala...

Zapravo još nisam načisto oko dizajna. Postoji još nekoliko idejnih rješenja. Vidjećemo. Sledeće godine će biti uobličeno i finiširano. Znači, uskoro...

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Konkretno, da protumačim napisano, iako mislim da nema potrebe...

Prvo, tu je smajli, znači šaljiv ton.

Drugo, tri tačke koje znače da nešto nakon njih slijedi.

Treće, ili prvo, pitao sam šta se misli pod pitanjem a struja.

I zadnje, počeo sam da nabrajam od napona, učestanosti ...

:lol:

Ajmo nešto konkretno...

Link to comment
Share on other sites

Hotel u komšiluku preuzeli drugi, tako da mi propade ideja napajanja hotela sa 12 kvadrata. :lol:

Drugo su igrarije po kući, a sasvim dr7ga stvar ozbiljni kablovi. 

Ni za veće potrošače (motele :)) neće biti anakondi i pitona.

Sve se svede na nešto što može lagano da se montira u postojeće konektore.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...