Jump to content


TozMood kablovi


Nomimasen

Recommended Posts

Ne moram biti naročito opširan u uvodu.

Tozino poznavanje materije, uho i entuzijazam na forumu su već prilično poznati. Uz nesebičnost da svoja zapažanja i rešenja podeli sa članstvom.

Ovde bih sa vama podelio iskustvo sa prvim brendiranim TozMood kablovima, nastalim posle Tozine odluke da se upusti u komercijalne vode.

U detalje o konstrukciji nemam nameru ulaziti, niti sam konstruktoru postavljao bilo kakva pitanja po pitanju iste. To me savršeno ne zanima. Zvuk me savršeno zanima.

Svi interkonekti u mom sistemu su u poslednje vreme balansirani, te sam imao prilike testirati tri XLR verzije TozMood kabla - Standard, Fancy i Ultra.

Kod mene se najpre našao Fancy. Ne postavljajući pitanje o kom se modelu radi, pošao sam od toga da mi je u sistemu najjača izvedba.

Ovo je kabl koji volumen instrumenata, njihove rezonantne karakteristike, međurezonantnost i vazduh prezentacije izdiže na nivo koji je zavidan. Težina tona, raspored u prostoru uz utisak da svaki instrument počiva u svojoj sopstvenoj sferi i istovremeni među-odnos sa ostalim komponentama muzičkog komada - primeran. Uvid u muzički materijal produbljen. Karakter viših srednjih je na nešto svetlijoj strani, midbas koloritom malo povučeniji. Zvučna gustina primerna, na nivou najskupljih kablova koje sam čuo, u rangu onih od četvorocifrenih.

Potom sam doznao da slušam srednju varijantu, te sam po povratku sa mora dobio na probu Standard i Ultra.

Standard je izuzetno izbalansiran kabl. Prezentacija je komprimovanija, nedostaje joj relaksiranosti i vazduha koju ima Fancy. Tonalni balans je istanjeniji, međutim, bez svetline u gornjim srednjima. Tanje ali prirodnije, koliko god delovalo nespojivo. Boja u basu kod mene lepša nego sa Fancy. Drugačiji odzivi u zavisnosti od sistema su izvesni. Preporučujem eksperimentisanje.

Ultra je za dobru klasu iznad prethodna dva modela i očigledno potražuje sistem na sličnom nivou. Zvuk ekstremno tečan, finoća gore izrazito upečatljiva. Izuzetna boja. Svi kvaliteti Fancy verzije izdignuti, pri čemu Ultra potencira izrazito relaksiran zvuk, koji ostavlja malo šta strano između izvedbe i slušaoca u mom sistemu. Ekstremi - gore svilenkasto uz obilje vazduha, otvoreno ali ne i svetlo, dole boje na pretek uz vrhunsku kontrolu. Uopšte, ovaj kabl afirmiše neke vrednosti u zvuku koje smatram esencijalnim - pregršt boje uz muzikalnost i neutralnost. Spajanje tih karakteristika na jednom mestu je nešto što čujem vrlo retko.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Svi su različite konstrukcije, s tim da su Fancy i Ultra slične konstrukcije.

Standard ima trostruku emi i rf zaštitu, dok Fancy i Ultra imaju "samo" dvostruku zaštitu.

Razlika je i u broju provodnika i u kvalitetu istih, kao i u konektorima. Standard i Fancy imaju iste dok Ultra ima neutrik profesional konektore.

XLR verzije su iste kao i RCA varijante sa neutrik xlr konektorima.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Palo je upoznavanje vrlo i jako prijatno druzenje sa @Toza! Vrlo prijatan covek sa mnogo znanja koje nije skrt da podeli... Porediti nase kablove bi bilo sulido jednostavno nisam dorastao tom zadatku al bi poredili cisto fore radi ali mi nisu gotovi moji, imao sam Chord Cobra plus koja je smesna za njegove... Sve u svemu posto nisam bas dobar u opisivanju da nesto ne zeznem kratko i jasno Mercedes vs Golf! @Toza ce to bolje opisati, i drago mi je sto mi je pohvalio sistem ali o tome ako zeli neka pise u temi mog sistema... :cheers

Link to comment
Share on other sites

Što se kablova tiče, nisam ja taj koji će da piše o svojim kablovima :)

Bitno je reći da su Draganovi kablovi jako dobri i odskaču poprilično od osnovne ponude na tržištu.

Doduše, moji kriterijumi su vrlo visoki i nestandardni za veliku većinu audiofila. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Od veceras u mom sistemu su Tozini kablovi .

Interkonekt je iz trenutno najbolje serije ULTRA i on je imao vec jedan period usviravanja od mozda mesec dana .

Zvucnicki je takodje ULTRA i nesto malo je radio kod kolege @Nomimasen -a  ali po savetu Toze treba mu jos vremena dok ne legne skroz . Toza kaze a ja ne osecam to da se povremeno oseti doza sirovosti ...spominje neke resetke , kristale i neke druge cudne stvari :-) 

Od tehnickih stvari samo znam da su oba napravljena od monokristalnog bakra Neotech proizvodjaca , zvucnicki ima WBT viljuske a interkonekt Neutrik XLR konektore .

Detalji i transparencija su izuzetni ...ovaj bakar svira kao srebro ali znatno socnije i sa znatno vise topline u srednjim.

Za ozbiljniju analizu je potrebno malo vremena da se zvucnicki usvira ali vec prve note deluju izuzteno .

Sa vise detalja i utisaka se cujemo za jedno 10 dana . 

@TurboMaximus , @Nomimasen , @sondek i @beatgoeson ce biti u prilici da cuju i podele svako svoje utiske 

Momci jos cu vam se javiti sa detaljima ...molio bih vas da mi posaljete telefone na PP (turbo i nomi)

@gidjga ce "doleteti" u ponedeljak pa cemo napraviti jedan brzinski test.

PS

Tozo izvini malo cu da ti offujem temu ali bio si saucesnik pa je opravdano.

Dugo ocekivani Dirac je nocas pravio softverski otpor koji je resen  i sutra ga podesavamo i isporbavamo 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kablovi radili 10 dana bez prestanka i moze se reci da su usvirani ... tokom usviravanja bilo je perioda kada su igrali bunker i kad sam pomislio da ih bacim kroz prozor koliko su se zatvorili . Toza mi je upozorio na te pralazne faze a moja poznata nestrpljivost je naravno proradila :-( kako ne treba ...elem sad je sve leglo .

Moji utisci su veoma pozitivni ... siroka scena , detalji , suptilnost bez ikakvih gubitaka sokova i sustine .

Cak i kad slusam inferiorne izvore poput TV-a uocava se prostornost koju nikada pre nisam doziveo ni sa najboljim high res muzickim materijalima .Juce deca gledala Prvu TV  i onaj njihov muzucki show a ja sam bio odusvljen kako to sve zvuci ...

Veceras dolazi   HiFi konzilijum na casicu razgovora pa ce pasti ozbiljne kritike ... @Nomimasen , @TurboMaximus , veliki majstor Aca  @beatgoeson i njegova skromnost  kreator @Toza .

Link to comment
Share on other sites

To je "recept" za curice... 

Za muškarce je komercijalna varijanta. :lol::lol::lol:

Naravno da to nije taj kabl koji svira kod Laleta. 

Recept za blavorče je dat kao najeftinija varijanta ozbiljnijeg zvučničkog kabla, a koji je pristupačan svima. 

Ovo kod Laleta je nešto sasvim drugo i vrlo ozbiljno. O ozbiljnosti valjda govore sami konektori, WBT papučice i monokristal.

Link to comment
Share on other sites

Aca @beatgoeson opravdano izostao ... pivo je bilo spremno a bogami i velika krigla za majstora !

Ekipa u  sastavu @Nomimasen i @TurboMaximus i moja malenkost ... @Toza kao kreator se ne racuna u kritickom smislu ali je bio prisutan fizicki i duhovno .

Na pocetku susreta smo ubacili jos uvek testni naponski kabel iz Tozine kuhinje na pojacalo da bi kasnije ubacili isti kabel i na mesto napajanja za DAC .

Dobitak na transparenciji  i otvorenosti koji moram priznati nisam ocekivao ... ali bas velik . Ostatak ekipe ce prenesti svoje utiske .

Sve u svemu bukvalno svi kablovi osim USB veze su Tozini . Cim se zavrse eksperimenti a pre mog ponovnog dolaska i ta dva kabla ce naci svoje trajno mesto u mom sistemu .

Za detalje me ne pitajte ... Toza je tu da odgovara .

Uzgred , nocas smo dramaticno prekonfigurisali moj sistem uz velike pomake u zvuku a o tome u temi nasi sistemi ...

Pozzz 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...