Jump to content


Integrisano pojačalo koje je ostavilo (jak/pozitivan) utisak na vas...


Infidel

Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 sati ranije, vaN_Helsing said:

Jeste, ovaj kod poljaka je stariji model. Razlika je samo u rasporedu zv. konektora.

Kod italijana je noviji i on u oznaci ima dodatak XA6200(08). Taj slusam i na njega sam mislio.

Pozdrav:cheers

Link to comment
Share on other sites

On 10/13/2017 at 7:25, džonibigud said:

Leben CS 600 za svaku vrstu muzike. Najviše mi se sviđa kako reprodukuje rok sa svim svojim varijacijama, alternativa, hard, progrok...Mogućnost zamene velikog broja raznih vrsta lampi. 

Prvi put sam ga čuo sa Mark &Daniel zvučnicima, Ruby i to je bilo to. 

 

Leben CS600 Front.JPG

CS600-Tube-Settings-Table.jpg

strip1.jpg

Kada smo kod Lebena,  CS300XS, jedno od najboljih pojačala koje sam čuo ikada ! Samo mora da se adekvatno upari. Izgleda da je ta šestotka daleko potentnija i univerzalnija po pitanju uparivanja. CS 300 zahteva osetljive zvučnike, barem 90dB, sa velikim membranama, kod mene sa Acoustic Energy AE2mkII nije radilo niš' posebno, al zato  sa JBL, san snova. I to je bila XS pojačana varijanta sa 15W !

IMG_0829_resize.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Creek 5050 

Detalji....

Ostavilo a i dalje drži jak utisak. Sad je to vintage uređaj, pravljeno od 1998-1991, vreme kada je Creek bio pod šapom Mordaunt Short-a... Nije se štedelo na mnogo čemu, switch/ bridge opcije, ugrađena MM/MC phono sekcija "izuva iz cipela"...Nekako, čudna hidrocentrala od pojačala sa 2 x 50 Watts na 8 Ohm, možete  prikačiti na njega šta god vam padne na pamet. Poigrava se i sa mrgama od zvučnika. 

Detalji i separacija instrumenata, po meni glavna pozitivna odlika.

Poređenja radi, a bez bilo kakve namere da "bockam" Naim korisnike, vlasnici ovog pojačala su navodili da su ga zadržali naspram Nait 3 i Nait 5i pojačala. Uzeti u obzir, naravno, da su to pomenuli prilikom prodaje. Lično nemam iskustva u pomenutom poređenju.

Napomena: Ne prodajem ni u ludilu., ako vidite u oglasima onda to nisam ja.

Napomena br. 2: Nema mogućnost daljinskog upravljanja, neoprostivo... :-) 

  

5050_1.jpg

5050_3.jpg

1715711_20150429_173149.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 10/15/2017 at 2:31 PM, SUROKVL said:

Kada smo kod Lebena,  CS300XS, jedno od najboljih pojačala koje sam čuo ikada ! Samo mora da se adekvatno upari. Izgleda da je ta šestotka daleko potentnija i univerzalnija po pitanju uparivanja. CS 300 zahteva osetljive zvučnike, barem 90dB, sa velikim membranama, kod mene sa Acoustic Energy AE2mkII nije radilo niš' posebno, al zato  sa JBL, san snova. I to je bila XS pojačana varijanta sa 15W !

Leben 600 ima 24Watta ili 25/30W,  ta razlika od 10W se oseti u siroj mogucnosti rada sa razlicitim zvucnicima.  Imao El34 u 15W/35W kombinacii i sad Pointe 12W (15W?), pa da dodam, Leben 600 bih rado posedovao.

Luxman 380u na sajmu phono/line/izlaz sve u lampama, slusao na sajmu, kupio bih ga za citav zivot.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

To sto prodajem amp ne znaci da je los.. i da ne postoji nista bolje od njega.. uparivanje uredjaja je veoma bitna stvar u ovom sportu.. isto tako Primare i30 je fantastican amp za ponudjeni novac.. ali umalo  se nije zapalio sa Vienna Bethoven Concert Grand.. e onda je dosao Bladelius Thor Mk2.. Ko je cuo kombinaciju Bladelius-Vienne zna o cemu govorim.. Samo sam hteo da pohvalim uredjaj koji sam cuo i koji slusam.. ako hoce neko da demantuje ovo sto sam napisao, moramo napraviti uporedi test za dokazivanje suprotnog.. :):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...