Jump to content


Moj Sony sistem.


DobriDiv

Recommended Posts

Hvala...ma polako jedno po jedno...imam Monitore Adam A7 i Presonus Firestudio koji ima dobre konvertere za neko ozbiljnije slusanje...

 

A ovaj Hi-Fi sistem mi je za promenu i relax... od monitora...ali mnogo mi se svidja kako sviraju ove Yamahe imaju neverovatan bas. I ovo pojacalce uopste nije lose.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, DobriDiv said:

Pa sviraju i ovi tviteri lepo jako prirodno... a uzeo sam zvucnike jako povoljno ...ovde blizu poslusao ih pa kupio sve je na mestu samo su tweeteri menjani... za 40e obe kutije...kod nas i po netu su preko 100. U sustini sam odusevljen kako sviraju. 

 

Inace tweeteri koji su trenutno u njima su whizzer cone ..zanimljivo.

p.s. imam troje male dece pa su mi budzeti mali :). pa sam sa to malo nabavio naj sto moze.

 

1 sat ranije, zek said:

Svaka čast Dobri, ulaži u njih a za hifu šta ostane od džeparca.:thumbsup2

Onda ne menjaj tvitere i ne traži originalne, pitanje je da li bi i bolje svirali.

Ako ti fali kablova, imaš poklon od mene, da ne bacaš pare na to. I zvučničke i interkonekt.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kuršum said:

 

Onda ne menjaj tvitere i ne traži originalne, pitanje je da li bi i bolje svirali.

Ako ti fali kablova, imaš poklon od mene, da ne bacaš pare na to. I zvučničke i interkonekt.

Tviteri lepo i prirodno sviraju ..samo mi se cini da bi trebalo da su malo vece snage a bi se nosili sa vuferima koji su prilicno mocni. Zato sam hteo da probam jos neke da bi video razliku..inace zadovoljan sam za zvukom ovih samo mi se cini da bi im koji watt vise dobro dosao.

Sto se tice kablova da znas da bi mi pomogo... jer trenutno stanje vidi se na slici :)

DSCN0543.JPG

DSCN0545.JPG

DSCN0546.JPG

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice tvitera evo slike oni su neki Maeden japanski. Vidi se i whizzer cone na slici uslikao sam makro.
Zasad su oni i bice dok ne nadjem neke yamahine da vidim kako rade pa koji budu bolji ostace. Nesto mi intuicija govori da bi oni soft dome sa crnom kuglicom koja se vidi lepo radili videcemo. Imam mogucnost da kupim sa eBay pa kad skupim neki extra money ....



 

DSCN0538.JPG

DSCN0540.JPG

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

57 minuta ranije, DobriDiv said:

Sto se tice tvitera evo slike oni su neki Maeden japanski. Vidi se i whizzer cone na slici uslikao sam makro.
Zasad su oni i bice dok ne nadjem neke yamahine da vidim kako rade pa koji budu bolji ostace. Nesto mi intuicija govori da bi oni soft dome sa crnom kuglicom koja se vidi lepo radili videcemo. Imam mogucnost da kupim sa eBay pa kad skupim neki extra money ....

Evo šeme skretnice i slike originalnih visokotonaca sa papirnim membranama:

NS-160.jpg

YAMAHA JA0528A.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pa gde iskopa ovo...ja se ubi po netu danadjem model originalnih tweetera...i nisam uspeo...samo neki baja prodavao manual na ebay za 12e.
Hvala puno!!! Potrazicu ima li tweetera ovih negde za kupiti.

 

Inace google mi je sumnjiv zadnjih godinu dana ...nesto sto sam ranije nalazio za tren sada se mucim sat dva i na kraju ne nadjem...da li to istice hosting nekih starih dobrih stranica i foruma ili oni zavrcu ventil dostupnosti infformacija ?

Link to comment
Share on other sites

Sto se woofera tice u odlicnom su stanju sto se vidi na fotkama ...pozadi je neko skinuo konektore za kabl to bi voleo da vratim. Evo na kraju jedne slike kako je bilo original sto se tice konektora za kabl......slika je sa neta ostale su od mojih zvucnika
DSCN0544.thumb.JPG.1047b121449d7405d1af6895e11f89aa.JPG
DSCN0542.thumb.JPG.628434d1e3dd84e314bb830c401d2d1e.JPG
DSCN0541.thumb.JPG.6b36c85d51872fbd2d458a1db37904c6.JPG
c.jpg.fb38250a601f26e7f3d0ca186f26b0c1.jpg

Sto se tice terminala, mislim da bi ti odgovarali pod brojem 5 ili 6 iz oglasa

https://m.kupujemprodajem.com/Terminali-za-zvucne-kutije-5113708-oglas.htm#mhs0-1507838719293

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Spachek said:


Sto se tice terminala, mislim da bi ti odgovarali pod brojem 5 ili 6 iz oglasa

https://m.kupujemprodajem.com/Terminali-za-zvucne-kutije-5113708-oglas.htm#mhs0-1507838719293

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 

Super to cu da kupim cim pre...
Ovaj Majstor ima strava sprave na oglasima...

Jel to neki clan foruma takodje?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...