Jump to content


AV Reciever i zvucnici


cira12

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Ponovio bih se malo pa mi treba nov AV reciever, 2 prednja zvucnika i komplet zvucnika za surround.

Sto se tice reciever-a bitno mi je kako radi u stereo modu kao i prednji zvucnici.

Surround zvucnici bi se kacili na plafon, pa me interesuje sta mislite o nekom BOSE kompletu.

Ceo sistem bi bio 7.1 ali mi je strasno bitno kako radi kao stereo sistem za slusanje samo muzike.

Budzet mi nije striktno ogranicen, bitniji mi je kvalitet.

Hvala unapred 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ćao cira12,

Nadam se da nije kasno da podelim sa tobom svoje iskustvo sa AV receiverom i Bose zvucnicima.

2016. sam kupio Denon avr-x3300w, čiji review možes ovde da pogledaš https://www.whathifi.com/denon/avr-x3300w/review i Bose AM10 mk V.

U Bose sam se veoma, veoma razočarao. Reprodukcija filmova, tv programa i efekata je OK, ali veoma fali dubina bassa, jer zapravo sistem ni nema subwoofer, već “bass modul”. Ovo znaci da i mid-bass frekvence idu preko tog modula, čak čini mi se i niže srednje, a samo srednj i visoki idu preko satelita. Ovo dovodi do toga da kada slušaš možeš tačno da oceniš odakle dolaze niži  tonovi, što je nedopustivo! A i reprodukcija niskih tonova je skromna, jer modul ima svega 2 5,25” drajvera, što je daleko od dovoljnog! Po mom skromnom mišljenju, trebalo bi uz ovaj Bose priključiti na av receiver još jedan pravi sub, od miminum 12”, a idealno bi bilo od 15”

E sad, ako bass modul stoji uspod ili u blizini TV-a i centralnog zvučnika, onda reprodukcija sa tv-a maskira tu veliku manu, jer stvara osecaj da zvuk dolazi “iz tv-a”. Ali kada Bose reprodukuje dvokanalnu muziku, onda to bude jaaaako loše. Ako se frekvencijski cut-off za bass postavi niže, recimo na 80Hz gde bi i trebalo da bude, onda bukvalno postoji  rupa izmedju 80 i 200Hz, jer sateliti ne mogu da reprodukuju ispod 200Hz i to je onda tek bez veze.... u stvari očajno.

Da zaključim: osim što tv i filmovi bolje zvuče sa njim, nego nez njega, i sto ostavljaju jak utisak na goste koji se ne razumeju u Hifi, jer je lep na oko i deluje skupo, drugih vrednosti nema! Ja sam inače bio blizu kupovine Monitor Audio Bronse 5.1 sistema, koji je bio neznatno skuplji, a neuporedivo, ali neuporedivo bolji, mojoj ženi se Bose jako dopao na oko, zapravo to što su sateliti i bass modul skriveni, to joj se dopalo, a nikako joj nije bila opcija da u dnevnoj sobi stoje podno stojeći zvučnici, ja sam popustio i kupili smo Bose... ali sam ja za svoju dušu skoro kupio pravi hifi sistem, koji slušam u svojoj radnoj sobi.

 

Denon je, sa druge strane, solidna sprava, odlično opremljena raznim mogućnostima povezivanja, reprodukcija dvokanalne muzike nije loša, povezivao sam Linn Majik 109 na dva kanala (koji su ostali slobodni od Bose-a) i čuje se veoma lepo. Ne može da se takmiči sa pravim hifi izvorom i pojačalom, medjutim daleko od toga da je loše i mogao bih da ga preporučim, ali uz recimo gore pomenuti Monitor Audio Bronze 5.1. ili neki sličan ili jači sistem zvučnika.

 

Nadam se da ti je ovo bilo od koristi.

 

Pozdrav, NL.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5.10.2017. at 12:36, cira12 said:

Pozdrav svima,

Ponovio bih se malo pa mi treba nov AV reciever, 2 prednja zvucnika i komplet zvucnika za surround.

Sto se tice reciever-a bitno mi je kako radi u stereo modu kao i prednji zvucnici.

Surround zvucnici bi se kacili na plafon, pa me interesuje sta mislite o nekom BOSE kompletu.

Ceo sistem bi bio 7.1 ali mi je strasno bitno kako radi kao stereo sistem za slusanje samo muzike.

Budzet mi nije striktno ogranicen, bitniji mi je kvalitet.

Hvala unapred 

Uzmi slobodno Bose  5.1 sustav zvučnika . može i rabljeni i  par prednjih - ?  koji kvalitetom i cijenom odgovaraju reciveru . Obzirom da se  ( radi o surround varijanti ) montiranoj na plafon imat češ odlične efekte na filmovima. Prednja dva zvučnika  kvaliteta i cijena ovise  o kvaliteti recivera ? spojiš na front  IN  i  riješio si problem ? - Znači  na reciveru staviš  stereo "mod" i slušaš stereo kad slušaš glazbu . A kad  gledaš filmove  uključiš  ( ovisi  iz kojeg medija ) 7.1 . ( Znaći dali  medij podržava  7. reprodukciju ) .  Evo ovo je pojednostavljeno kolko more bit .  :-? Ak  imaš podpitanja reci .  :)

 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da da. Ocigledno nisi cuo ne dobar, nego solidan HT sistem.

Za pocetak, taj "subwoofer" ne bi mogao da zatrese ni kucicu za barbike :lol:

 

Jedino kada Bose ima kakvog-takvog smisla je kad bas nikako zbog prostora ne moze da se uglavi klasican sistem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...