Jump to content


Sony xa555es


vladastevic

Recommended Posts

Zvučno bas različita pojacala, nisam stigao da Sony dobro poslušam jer par dana posle kupovine sam otišao poslom van Srbije. 

Za desetak dana se vraćam pa cu detaljno da testiram. 

TacT je dobar dac - amp, dovoljno snage, mirno radi... ozbiljan uređaj.Koliko god da se pojača i nema muzike iz zvučnika nema ni najmanjeg šuma, mrtva tišina.  Ali mi je tu falilo nešto... Sve svira slično, nema da te onako iznenadi kad treba.... 

U svakom slučaju za novac koji vredi i sta se dobija to je to, nemam neke velike zamerke. 

Ono što sam čuo kratko kod Sony-da je otvorenijeg zvuka od Tact-a i bas je malo kontrolisaniji i utegnutiji,bolje zvuči nego što sam očekivao. 

Sa Sony-jem sam dobio i odlično stereo pojacalo i višekanalno za filmove i koncerte...

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 9/22/2017 at 23:46, vladastevic said:

Da vidimo šta će on da kaže 

Taj sto je na KP je bio moj, laser mu je zdrav ko dren, a pride sa dobija jos jedan rezervni. Tako da sto se toga tice komad je odlican. Zvucno je jedan od najboljih.

Sobzirom da je DA9000ES kod tebe, juri nesto sa ilink konekcijom. Jer sa tim i prosecne sprave postaju vrhunski transporti.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, uzvarb said:

Taj sto je na KP je bio moj, laser mu je zdrav ko dren, a pride sa dobija jos jedan rezervni. Tako da sto se toga tice komad je odlican. Zvucno je jedan od najboljih.

Sobzirom da je DA9000ES kod tebe, juri nesto sa ilink konekcijom. Jer sa tim i prosecne sprave postaju vrhunski transporti.

Tražim ali nema.... 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, uzvarb said:

Taj sto je na KP je bio moj, laser mu je zdrav ko dren, a pride sa dobija jos jedan rezervni. Tako da sto se toga tice komad je odlican. Zvucno je jedan od najboljih.

Sobzirom da je DA9000ES kod tebe, juri nesto sa ilink konekcijom. Jer sa tim i prosecne sprave postaju vrhunski transporti.

Kako je svirala kombinacija da 9000es i xa555es? 

Link to comment
Share on other sites

Odlicno, ali sam sa obicnom lissa komponentom cd plejera koji ima samo ilink i podrzava hats postizao fenomenalne rezultate. Jer jednostavno se tom vezom sprava ponasa kao da je integrisana u risiver. Zanci master clock u risiveru i njegova elektronika vrsi sve u DA9000ES, dok se plejer ne ponasa cak ni kao klasican transport, on jednostavno puni bafer u risiveru iz kojeg on onda vrsi na najmanjem mogucem rastojanju od  pojacala..daca kreiranje signala. Ovim je jiter smanjen na minimum, necu da kazem namerno da ga nema.

Isplati se da pojuris njegovog parnjaka. Koliko sam shvatio ides i preko, nadji na ebay. 

 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, uzvarb said:

Taj sto je na KP je bio moj, laser mu je zdrav ko dren, a pride sa dobija jos jedan rezervni. Tako da sto se toga tice komad je odlican. Zvucno je jedan od najboljih.

Sobzirom da je DA9000ES kod tebe, juri nesto sa ilink konekcijom. Jer sa tim i prosecne sprave postaju vrhunski transporti.

Kolega pošto ste poslovali sa prodavcem pomenutog  xa555es  da li je možda i tuner koji prodaje bio u vašem vlasništvu , jel pouzdan lik pomenuti prodavac ?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, uzvarb said:

Odlicno, ali sam sa obicnom lissa komponentom cd plejera koji ima samo ilink i podrzava hats postizao fenomenalne rezultate. Jer jednostavno se tom vezom sprava ponasa kao da je integrisana u risiver. Zanci master clock u risiveru i njegova elektronika vrsi sve u DA9000ES, dok se plejer ne ponasa cak ni kao klasican transport, on jednostavno puni bafer u risiveru iz kojeg on onda vrsi na najmanjem mogucem rastojanju od  pojacala..daca kreiranje signala. Ovim je jiter smanjen na minimum, necu da kazem namerno da ga nema.

Isplati se da pojuris njegovog parnjaka. Koliko sam shvatio ides i preko, nadji na ebay. 

 

Gledam po eBay-svaki dan, sve na šta naletim ovde je dosta skuplje nego kod nas

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, ska62 said:

Kolega pošto ste poslovali sa prodavcem pomenutog  xa555es  da li je možda i tuner koji prodaje bio u vašem vlasništvu , jel pouzdan lik pomenuti prodavac ?

Tjuner nije bio moj, prodavac je inace iz Bugarske, a ima prijatelja u Zajecaru koji mu ucini da od njega posalje paket koji on donese iz Bugarske do njega. Sa njim sam vise puta saradjivao i stekao sam utisak da je posten.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, uzvarb said:

Tjuner nije bio moj, prodavac je inace iz Bugarske, a ima prijatelja u Zajecaru koji mu ucini da od njega posalje paket koji on donese iz Bugarske do njega. Sa njim sam vise puta saradjivao i stekao sam utisak da je posten.

Covek iz Bugarske je Toni , inace  jako dobar kupac. Od  mene nekad kupio Sony deck Tck 6 es. On posteno plati  pa  kad prodaje verovatno  , posteno i prodaje.

A Zajecarac   , on je posebna prica :unsure:

Info hi fi

  • Početnik
  •  
  • Info hi fi
  • Novi članovi
Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, suca77 said:

Covek iz Bugarske je Toni , inace  jako dobar kupac. Od  mene nekad kupio Sony deck Tck 6 es. On posteno plati  pa  kad prodaje verovatno  , posteno i prodaje.

A Zajecarac   , on je posebna prica :unsure:

Info hi fi

  • Početnik
  •  
  • Info hi fi
  • Novi članovi

Nije u pitanju Info HiFi nego druga osoba. Mislim ne saradjuje vise sa njim. 

Link to comment
Share on other sites

N50A svira DSD i mislim da ima veći diplay.

Što se tiče zvuka za tu lovu svira odlično, velika zvučna slika, malo gurnuta prema naprijed, otvoreniji zvuk gore (ne oštar), ugodno srednjetonsko, i možda malo tanji bas. Dobro radi i kao network player (zanimljivo da bolje zvuči kada svira s NAS-a nego s USB diska), a dobiješ i odličan DAC i internet radio. Meni sada služi samo kao "transport" jer je spojen coax-om na Audiolab M-DAC+. U direktnoj usporedbi kad ga spojim Kimberom Hero direktno na pojačalo razlika je lako čujna u korist DAC-a, Pioneer zvuča malo "light" ali i  razlika u cijeni je povelika. Samo interkonekt na DAC-u košta više od Pioneera.

Link to comment
Share on other sites

Zorane , nisam imao priliku da uporedim sa dotičnim modelom , pokušaji su bili sa xa 50 es , audiomeca obsession ll , plejerima iz više klase gde 900v nije imao šta da traži......iako su zamenjeni izlazni tranzistori sa kvalitetnijim motorolinim , zvuk je za dve klase ispod pomenutih plejera . Kod reprodukcije SACD formata je sasvim druga priča ( mada imam samo par sacd diskova )....zvuk je puniji , kontrolisaniji , sa obiljem detalja . U video reprodukciji je odličan , ko se zadovoljava sa rezolucijom od 480p. 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, rokijana said:

Zorane , nisam imao priliku da uporedim sa dotičnim modelom , pokušaji su bili sa xa 50 es , audiomeca obsession ll , plejerima iz više klase gde 900v nije imao šta da traži......iako su zamenjeni izlazni tranzistori sa kvalitetnijim motorolinim , zvuk je za dve klase ispod pomenutih plejera . Kod reprodukcije SACD formata je sasvim druga priča ( mada imam samo par sacd diskova )....zvuk je puniji , kontrolisaniji , sa obiljem detalja . U video reprodukciji je odličan , ko se zadovoljava sa rezolucijom od 480p. 

Hvala Roki ... Tražim za drugara nešto što bi više poslužilo kao transport preko pioneer N50A .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...