Jump to content


Pojacalo za sluske WA33


DejanM

Recommended Posts

ja sam bio "ljut" na impulsa sto "nije znao ko mu je doneo podloske",mnoge je pomenuo imenom a mene nije.(da i ja iskocim na radio)

s njim nikakvog dogovora nije bilo,verovao ili ne.

kao sto sa gidjgom nema nikakvog deala da ga ja ovde hvalim i branim.

meni se svidja kako sviraju njegovi uredjaji kako god se zvali.

prijatelji smo i zasmeta mi ta ruzna kvalifikacija a ako je za nesto krtiv ili ne zna resetajte ali bez uvreda.

 

pa zaradio sam bre warn zbog naima i i phona,ne zna se sta mi je od te dve firme mrskije ali sam reagovao na kvalifikaciju "usr..." 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na neki način o tome i pričam, iznervira tebe ovo, iznervira mene ono… i na forumu se posle teško šta može smisleno pročitati, jer sve posle pređe u nije tako/jeste tako. Pored toga, ubacuju se dodatno članovi koji samo dodaju, i eto.

Što se firme Acoustic Invader tiče, moje lično mišlenje je da u Srbiji treba podržati bilo koga ko nešto radi i pravi. Pogotovo ako je to u okviru normalnih cena. Pod tim „normalnim“, kako kome, ali ok. Ali ne po onoj logici BFA gde se cena formira jer to tako treba tržištu! Tada prosečnim kupcima to izlazi iz vidokruga.

Dobronamerna primedba za štampu i graviranje na prednjoj ploči je bila u skladu sa vašim hvalospevima o zvuku, i jednostavno je delovalo da takvi uređaji zaslužuju vrhunsku spoljašnjost. Ali kakve to veze ima sa tim da li sam ja slušao to ili ne? Uleće tada sa strane neki sa kompleksom više vrednosti, uzimajući ulogu učiteljice iz 2. razreda osnovne. I šta je postigao?

Svi mi znamo da sve to ide svojim tokom kada je u početku neke proizvodnje, ali samom tom proizvođaču je bolje da se diskutuje o njemu, nego da uletite vi koji ste drugovi sa njim i rasterate sve okolo zbog „odbrane“…

 

A moguće da je Impuls tako rekao baš iz razloga da ne bi dovodio u vezu vas, svoje drugove… i da ne bi izgledalo da vas reklamira.

Ja lično sam čak i za otvorenu reklamu, jer smtram da ako ti praviš loše podloge, ništa me ne može naterati da kupim, a ako je to dobra stvar, kupiću je koliko god neki kudili. Svi ovde imamo toliko mozga da prvo pročitamo razna mišljenja, ali se ne zalećemo se, i na kraju sami odlučujemo. Zato nemam ništa protiv da svako hvali nešto svoje, jer drugoj strani ipak ostaje odluka.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, den!s said:

Dobronamerna primedba za štampu i graviranje na prednjoj ploči je bila u skladu sa vašim hvalospevima o zvuku, i jednostavno je delovalo da takvi uređaji zaslužuju vrhunsku spoljašnjost. Ali kakve to veze ima sa tim da li sam ja slušao to ili ne? 

ima, da si slušao, možda ti to ne bi bilo bitno :) šalim se naravno, mada meni je tvoja kritika tada ličila na kritizerstvo, pa sam i ja nešto dodao, ne sećam se tačno šta, ali nije bilo benigno :) kapiram da nije bilo volje za razumevanjem motiva "dve strane", sada ta volja postoji, što je dobro.. 

Link to comment
Share on other sites

Tehničku stranu ne mogu da komentarišem, jer nemam znanje. Zvuk mogu, ali samo iz mog ugla, zbog milion promenljivih.

A naravno da ima i ljudi kojima izgled nije ni bitan.

Nema razloga za dve strane. Par drugova/poznanika predstavili uređaje iz Srbije, koje su slušali, o kojima imaju izgrađeno mišljenje. Nemaju direktnu korist od toga – ok. Super. To je više nego dovoljno da se bilo ko od nas zainteresuje za dalje… Pogotovo kada se uzme recimo kranji zvučni kvalitet/cena.

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, den!s said:

Na neki način o tome i pričam, iznervira tebe ovo, iznervira mene ono… i na forumu se posle teško šta može smisleno pročitati, jer sve posle pređe u nije tako/jeste tako. Pored toga, ubacuju se dodatno članovi koji samo dodaju, i eto.

Što se firme Acoustic Invader tiče, moje lično mišlenje je da u Srbiji treba podržati bilo koga ko nešto radi i pravi. Pogotovo ako je to u okviru normalnih cena. Pod tim „normalnim“, kako kome, ali ok. Ali ne po onoj logici BFA gde se cena formira jer to tako treba tržištu! Tada prosečnim kupcima to izlazi iz vidokruga.

 

Ja lično sam čak i za otvorenu reklamu, jer smtram da ako ti praviš loše podloge, ništa me ne može naterati da kupim, a ako je to dobra stvar, kupiću je koliko god neki kudili. Svi ovde imamo toliko mozga da prvo pročitamo razna mišljenja, ali se ne zalećemo se, i na kraju sami odlučujemo. Zato nemam ništa protiv da svako hvali nešto svoje, jer drugoj strani ipak ostaje odluka.

 

Recimo da odeš lično do BFA ja mislim da bi se nagodio sa njima u pola sata i da bi to bila veoma pristupačna cena . Možda uređaj nebi bio spolja isti ili ne bi imao neke skupe bezvezne detalje , ali bi u osnovi bio ono što oni stvarno prodaju .

PS u fabrici koja proizvodi Šanel parfeme , prilikom organizovanih poseta možete da naspete u flašu i litru parfema , ali ako pokušate da maznete i jedno jedino originalno pakovanje onda 'oće i ruku da odseku :).

  Stvar je veoma prosta , originalno pakovanje košta 100 evra i ima svoju cenu na tržištu . Litra parfema u flaši se nikom ne može prodati i gotova priča .

Link to comment
Share on other sites

OK, mislim da baš tu i važi ono što sam napomenuo da do neke granice cena prati kvalitet, a posle su druge stvari u pitanju. To je rekao i gost Emisije, a i pomenuo da se oko cene može razgovarati kada neko dođe lično i ako postoji mogućnost u tom trenutku…

Mada ne vidim zašto bi to bila veoma pristupačna cena? Ako integralac Tulip košta 12.000 evra, a meni je pristupačna cena 3.000 – on za tih 3 hiljade će pokriti neke troškove, a meni poklon? Zašto :-)

A kao i Šanel parfem, kupac ne kupuje samo mirišljavu vodu, nego i lepo dizajniranu bočicu sa lepom etiketom, i ceo ugođaj, da ga tako nazovemo, koji mu pruža upotreba tog parfema. Nije baš najsrećnije poređenje, ali može :wink:

Link to comment
Share on other sites

 

KUZMA-SLOVENIJA ( gramofoni- za ostale modele vprašajte)

Cene za Kuzma izdelke so brez DDVja zaradi primerjave:

                                                           EU:               SLO:

Stabi S gramofon                      1.500,-               900,-

Stogi S ročica                            1.000,-               600,-

Stabi Ref 2 gramofon               7.400,-           4.500,-

 

Normalan pristup domaćem tržištu,naravno i za ''Sfrj''.

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, den!s said:

OK, mislim da baš tu i važi ono što sam napomenuo da do neke granice cena prati kvalitet, a posle su druge stvari u pitanju. To je rekao i gost Emisije, a i pomenuo da se oko cene može razgovarati kada neko dođe lično i ako postoji mogućnost u tom trenutku…

Mada ne vidim zašto bi to bila veoma pristupačna cena? Ako integralac Tulip košta 12.000 evra, a meni je pristupačna cena 3.000 – on za tih 3 hiljade će pokriti neke troškove, a meni poklon? Zašto :-)

Cena Tulipa je ranije bila 5k, ako me sećanje dobro služi, a lokalno je čini mi se moglo i povoljnije. Razgovarao sam sa jednim od konstruktora na nekom od proteklih Hi-Files sajmova. Čini mi se da je u razgovoru učestvovalo još nekoliko članova foruma. To je bilo nakon što su dobili prestižno priznanje na sajmu u Amerikama, gde već beše. Rekao nam je tada da distributeri (čini mi se da je Malezija pominjana) kojima se Tulip jako svideo i hteli da ga prodaju sa iz neke astronomske zvučnike, nisu hteli da čuju za razumnu cenu. Kažu, njihova klijentela hoće skupo. :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Kuršum said:

…Rekao nam je tada da distributeri (čini mi se da je Malezija pominjana) kojima se Tulip jako svideo i hteli da ga prodaju sa iz neke astronomske zvučnike, nisu hteli da čuju za razumnu cenu. Kažu, njihova klijentela hoće skupo. :)

Baš to je čovek i rekao!

A lupio sam 12 hiljada evra; možda toliko košta nešto drugo, sad nisam ni ja siguran…

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni znao za ovu temu do sad pa da dam malo objasnjenje nekim clanovima:

Patasonu - jako dobro znam ko mi je doneo podloske, ali nisam zeleo nikog da javno reklamiram jer je to protivno sadrzaju emisije. Mozda neki gosti to bas u tu svrhu koriste ali ja nisam hteo. Vecina pitanja je bila opsta, tipa kako vidim hifi i hteo sam da i odgovori budu takvi. Podloske stvarno odlicno rade a svi koga interesuju ce lako saznati gde mogu da se nabave.

Denis - sto se tice AI elektronike pomogao sam samo kad je naisao problem (ali nije jedini ko mi se obrati za pomoc)  i uglavnom je to bilo telefonom sa usmerenjima sta da se pogleda. Konstrukcije su ipak Gidjgin proizvod. Preamp nisam cuo u svom sistemu a ostalo jesam jer se Gidjga i ja ipak druzimo po nekad, na zalost nedovoljno cesto zbog obostranih obaveza, poslednji put za moj rodjendan u maju u kafani u NS za vreme trajanja polj sajma

Kao sto nisam nikog hteo da reklamiram tako nisam hteo nikog ni da pljujem, sto je bilo slucajeva u emisiji. Zasto? Jer prvo ja imam svoje mane i greske pa i mene mogu mnogi da opljuju. Ti ljudi su ipak ostali ljudi pa nisu ispali nekorektni a na meni je da ih ispostujem i zavrsim ono sto su mi poverili na popravak najkvalitetnije sto moze.

Emisija bi trebala, bar po mojoj zamisli, da bude informativnog karaktera o gostu i vise tipa cemu se tezi i sta se zeli od hifi. Ako sam nekog uvredio mojim nastupom, izvinjavam se, nije bilo namerno

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, impuls said:

Nisam ni znao za ovu temu do sad pa da dam malo objasnjenje nekim clanovima:

Patasonu - jako dobro znam ko mi je doneo podloske, ali nisam zeleo nikog da javno reklamiram jer je to protivno sadrzaju emisije. Mozda neki gosti to bas u tu svrhu koriste ali ja nisam hteo. Vecina pitanja je bila opsta, tipa kako vidim hifi i hteo sam da i odgovori budu takvi. Podloske stvarno odlicno rade a svi koga interesuju ce lako saznati gde mogu da se nabave.

Denis - sto se tice AI elektronike pomogao sam samo kad je naisao problem (ali nije jedini ko mi se obrati za pomoc)  i uglavnom je to bilo telefonom sa usmerenjima sta da se pogleda. Konstrukcije su ipak Gidjgin proizvod. Preamp nisam cuo u svom sistemu a ostalo jesam jer se Gidjga i ja ipak druzimo po nekad, na zalost nedovoljno cesto zbog obostranih obaveza, poslednji put za moj rodjendan u maju u kafani u NS za vreme trajanja polj sajma

Kao sto nisam nikog hteo da reklamiram tako nisam hteo nikog ni da pljujem, sto je bilo slucajeva u emisiji. Zasto? Jer prvo ja imam svoje mane i greske pa i mene mogu mnogi da opljuju. Ti ljudi su ipak ostali ljudi pa nisu ispali nekorektni a na meni je da ih ispostujem i zavrsim ono sto su mi poverili na popravak najkvalitetnije sto moze.

Emisija bi trebala, bar po mojoj zamisli, da bude informativnog karaktera o gostu i vise tipa cemu se tezi i sta se zeli od hifi. Ako sam nekog uvredio mojim nastupom, izvinjavam se, nije bilo namerno

da sam bio "ljut" na tebe je pod navodnicima i u ovom i u gornjem postu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...