Jump to content


Moj surround-stereo sistem


toni67

Recommended Posts

Moj sistem koji je kompromis izmedju surrounda i sterea .Uz prostor koji je uvek ogranicavajuci faktor kao i finansije trudio sam  sam da dobijem maksimum za uloženi novac.Sistem gradjen par godina, za sada je to to, stereo pristojan, najveći pomak  u zvuku dobio sam zamenom zvucnickih kablova i risivera  mozda u budućnost padne neki DAC .
AVR Yamaha RX-V 773
Marantz CD 5004 
Blu-ray plejer Samsung BDC-5900
Sony play station 4
TV Samsung C-650
Monitor Audio BR 5 front
Monitor Audio BRLCR centar
Monitor Audio BRFX surround
Yamaha  SW-P240 Woofer
Strujni kabal Monster power line 400 i Oyaide P-079E i C-079 replike konektori
Interkonekt FTA Entry +
Zvučnički kablovi front i centar Rega Duet
Surround kablovi Chord Carnival Classic
Slušalice Superlux 681 Evo

20170919_193102.jpg

20170919_193146.jpg

20170919_193218.jpg

20170919_193249.jpg

20170919_193818.jpg

20170919_193908(0).jpg

20170919_200906.jpg

20170919_201152.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav za @tony67 i surround-stereo kombinaciju.

I sam sam u slicnoj situaciji i gradim sistem koliko finansije dozvoljavaju.Kazes da ti je prostor ogranicavajuci faktor,o koliko kvadrata pricamo?

Pustas filmove,koncerte preko BD diskova ili "trosis" .mkv preko mreze na Samsung C-5900?Koliko je PS4 zastupljen za multimediju?

Imam PS4 jesi li za neku razmenu igara?:D

Link to comment
Share on other sites

PS4 koristi sin, ja nisam ljubitelj igrica.Inace dnevna soba je nekih 20 m2 ali ima tu puno stvari malo je prenatrpano jer je generalno mali stan.Filmovi i koncerti se gledaju preko BD diskova ili  mkv preko plejera na TVu- C-5900 nije povezan na mrezu.Inace uporedjujući C-5900 i PS4  kao plejere PS4 mi daje bolji kvalitet slike ali ima ograničenja oko 5.1 zvuka , dosta se o tome piše na stranim forumima.

Link to comment
Share on other sites

Uh,20m2 je bas knap.

Koristim Kodi media centar preko HTPC-a a "vucem" sve sa Synology NAS-a preko mreze i zadovoljan sam.

Gledam iskljucivo remuxe od 20-30 Gb (prosek) i trenutno mi je problem hard od 3TB pa planiram jos jedan od 4 TB da ubacim.

Probao sam Universal media server i PS4 media player,radi to ali bude problema sa titlovima.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ovo mi je druga Yamaha prva Yamaha Rxv 350, nekada osnovni- pocetni model uredno spakovana čeka da se ponovo aktivira u nekom drugom sistemu. Nisam  imao mogućnosti da probam druge risivere , jednostavno  proučavajući pre kupovine Yamaha mi je nekako uvek davala  najveću funkcionalnost, u smislu priključaka, na forumima se ljudi retko zale na neki kvar a i moje iskustvo sa prvim risiverom je takvo. Marantz Avr serije 5 i 6 mi je takodje bio u igri  zbog sterea, jer na forumima ga svi hvale ali na kraju nisam mogao da svarim  onaj displej tipa brodski prozor, na forumima se dosta ljudi zale na raznorazne kvarove a takodje sam Yamahu 773 tada dobio po ceni modela 473, jer je izasao novi model tako da dileme nije bilo. Sa Monitor audio zvucnicima svira sasvim pristojno, ja zadovoljan.:listen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...