Jump to content


Test strujnih konektora - iskustva


jager

Recommended Posts

Ima i kupio sam ga za 180 din kod komšije koji drži maloprodajnu radnju kompjuterske opreme.

Pošto očigledno ne može da se pronađe takav konektor kao IEC (audio garde) ja ću ovaj kabl da rasečem i dođem do kontakata te utičnice.

Napraviću kvaliteniji kabl za napajanje i povezati ga na taj konektor. Naravno sve ću dobro izolovati i konačno obuhvatiti termalno stežućim bužirom.

Cela akcija se i rodila kao ideja nakon eksperimentisanja sa osetljivošću i potrebom swičerskog napajanja za kvalitetnom i "ukusnom" strujom vs. nije bitno kakva je struja. Pokazalo se da je izuzetno uticalo na zvuk mesto na kome je uključen adapter laptopa, pa čak sam mu dodelio mali odvojni torusni trafo (100W) namenjen samo za ovaj izvor. Taj potez je očekivano doneo izvanredan napredak u reproukciji, pa sam se odlučio da napravim i strujaš baš za ovu namenu, jer sam uveren da će dovesti do primetnih poboljšanja.

Originalni kabl ću ostaviti netaknut, iako sam mogao i sa njega da iskoristim konektor, ali za 180 din novog kabla, bolje ga je sačuvati za eventualnu kasniju prodaju, ako do nje ikada dođe.

Nekome sve ovo neće imati rezona i može delovati kao preterivanje. U mom sistemu se vrlo jasno čula razlika u svakoj stepenici ovih proba, kao i razlika pravilne i ne pravilno ubodene faze u utičnici. Svakako se treba poigrati, ne zanemarujući činjenicu da se radi o svičeskom napajanju.

Link to comment
Share on other sites

Kakva ste vi "dečurlija" neozbiljna. :lol:

Nisam dokon već postižem. A vi se ugledajte, ako vam volja. Lakša hrana, teretanica, dosta šetnje, dobra vina, manje piva, bez slatkiša, 6 obroka, svakodnevna inženjerska profesija, posle radnog vremena privatni domen radnih aktivnosti, izdržavam suprugu, 2 deteta i 2 automobila, dečija školska ispitivanja i objašnjavanja, sportovi i obaveze van škole, instalacije igrica, nabavke, kulinarski vikendi, izleti, redovno svakodnevno slušanje muzike, mozganje, eksperimentisanje, konstruisanje, pomaganje drugima ... kako što vidite iz navedenog nisam ništa dokoniji od vas.

28 minuta ranije, vdzele said:

Ako sam dobro razumeo: promenio si napajanje od laptopa i to je dalo napredak? Ili samo kablove od laptop adaptera?

Hvala na podršci. Ne diram napajanje (adapter), bar za sada <_<, samo sam postavio manji torusni odvojni trafo ispred originalnog laptopovog napajanja, a sada želim da isprobam bolji strujaš šta i koliko donosi. Posle toga ću izmeniti i drugi kabl koji ide od originalnog napajanja (adaptera) do lapropa. Imam ideju da bude neki tripl shilded koakasijalac npr. Kada sve to dobro usviram i poslušam, eventualno, ču ući u izradu linearnog napajanja umesto originalnog adaptera. To je plan.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Father said:

Nisam dokon već postižem. A vi se ugledajte, ako vam volja. Lakša hrana, teretanica, dosta šetnje, dobra vina, manje piva, bez slatkiša, 6 obroka, svakodnevna inženjerska profesija, posle radnog vremena privatni domen radnih aktivnosti, izdržavam suprugu, 2 deteta i 2 automobila, dečija školska ispitivanja i objašnjavanja, sportovi i obaveze van škole, instalacije igrica, nabavke, kulinarski vikendi, izleti, redovno svakodnevno slušanje muzike, mozganje, eksperimentisanje, konstruisanje, pomaganje drugima ... kako što vidite iz navedenog nisam ništa dokoniji od vas.

Немој више, зарозасмо се од плача и туге а неки и од

 

Link to comment
Share on other sites

To linearno napajanje bi radio onaj bebac pre tebe što se smeje ko lud na brašno! Pa neka ti pojasni kako bi to moglo da se reši. Ja naravno na tu temu nemam posebnog iskustva. U smislu koji bi trafo i kako namotan išao, filtracija i šta god...

Link to comment
Share on other sites

Baterija je stara i drži samo 3-4 minuta. Nisam je nikada uzimao u obzir. Kapiram rezon, da kupim novu bateriju i slušam muziku sa odspojenom strujom, prošao bih jeftinije.

Možda i to nije loše, ali ternutno, kada izvučem džek od napajanja, taman dok se izgubi uticaj ispravljača i sednem u trosed, baterija popusti i nije moguće ustanoviti ništa jer se ugasi laptop.

Možda bih mogao da pozajmim bateriju od IT kolege sa posla koji ima identičan model pa probam. Ima već nekoliko godina kako sam otpisao bateriju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...