Jump to content


Test strujnih konektora - iskustva


jager

Recommended Posts

14 minuta ranije, Srecko said:

prosto mi je “neprijatno sto ne pripadam onom delu audiofila koji čuju razliku između kablova”;

Jesi li ti lično isprobao te "kablove" kod sebe pa zaključio da nema razlike ili samo tako veruješ? Da ima nekad preterivanja, ima, ali i da ima razlike među kablovima to takođe stoji. I nije u svakom sistemu isti uticaj, nema opštih pravila.

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Srecko said:

[Nadam se da mi g. [mention=29491]Father[/mention] neće zameriti ali ja njegove postove osećam kao pritisak (nekako su mi “agresivni i isključivi”) i prosto mi je “neprijatno sto ne pripadam onom delu audiofila koji čuju razliku između kablova”; za razliku od Vaših g. [mention=11865]lalelala[/mention] .

sve je to normalno ... @Father je ipak HiFi distributer / proizvođač ( ne ulazim u volumen ) i normalno je da su utisci malo jači . Dokle god ima to u svom potpisu moj mozak deli sve što on oseća sa minimalno 2 i tek onda obradjuje ... 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Delija said:

@lalelala

Mislim da je logaritam funkcija koju si trazio :)

pa sad kako kad ...ipak nije tako strašno . Mislim da je kod Ivana večim delom entuzijazam nego neka marketinska namera i zato ga prihvatam krajnje dobronamerno .

U svakom slučaju svakome savetujem da proba i poboljšanje izmeri sam. 

Link to comment
Share on other sites

Trebao sam samo da dam slabu četvorku tom IeGo-u i da se ne dajem previše. Izgleda da je uvek tako bolje. Dobra volja i iskren komentar se uvek okrenu protiv tebe.

Što se agresivnosti tiče, nažalost, Vi je tako "čujete", a ja kao pasioniranu posvećenost.

Sve je to percepcija na koju svako ima pravo. Nije mi namera da se nekome svidim, već da pomognem, izgleda da u tome preterujem. 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Father said:

Nisam ni ja mlad, nego me Bog pogledao. Da mogu, menjao bih koji kiloherc sluha za manji stomak, npr. :D

Mlađi si od mene. Ja sad recimo ako hoću da renoviram svoje zvučnike moram da pazim na leđa. Ili ako zabadam strujni kabal isto moram da pazim da se ne savijam naglo.:bounce

Link to comment
Share on other sites

Da se zapljunem, isprozivaste me...

@Krca44 o metalurgiji, znači greškama u kristalnim strukturama, usmjerenosti metalnih zrna prilikom izvlačenja žice i još koječemu sam pisao već poodavno.

@Filipescu u potpunosti se slažem. Iznova sam nebrojeno puta postavljao pitanje i sebi i drugima da li ima smisla sređivati struju u niskobudžetnim sistemima..  odgovor je DA. Dokaz je upravo moj niskobudžetni sistem koji svira kao trista ala i zmajeva. :lol:

@ab zahvaljivao se Toza kome i kad je trebalo. Tozi se osim Impulsa i još par ljudi malo ko zahvalio za višegodišnju bitku sa vetrenjačama.

@Srecko trebao bi da čuješ prvo dobre sisteme, pa onda dobre kablove u svom sistemu pa da diskutujemo. Ista stvar je i sa Bogom. Ko zna i ko ti priča iz prve ruke (spoznat) ima posebnu težinu. Vjera je nešto sasvim drugo.

Dakle, da rezimiram, s moje tačke gledišta jedino je filipesku odlično opisao dešavanja (spoznaju).

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Father said:

Trebao sam samo da dam slabu četvorku tom IeGo-u i da se ne dajem previše. Izgleda da je uvek tako bolje. Dobra volja i iskren komentar se uvek okrenu protiv tebe.

Što se agresivnosti tiče, nažalost, Vi je tako "čujete", a ja kao pasioniranu posvećenost.

Sve je to percepcija na koju svako ima pravo. Nije mi namera da se nekome svidim, već da pomognem, izgleda da u tome preterujem. 

Što se sad ljutiš ? 

Ti si tako čuo kako si rekao i ja ti verujem ...imaj na umu da sam ti spomenuo da mu daš više vremena jer sam i sam prošao kroz neke faze u dužem vremenskom okviru.

Ovo sve što se šalimo sa tobom da si  proizvođač / distributer je šala, ali moraš imati to na umu svaki put kad pričamo ...teško je pomagati ljudima , to je i bog rekao ...

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, alI_Zée said:

И Ја сам те поглед'о а то ниси напоменуо.

Volim i ja Vas. :klanjanje

To je nadahnuće koje još uvek nisam uspeo da dokučim. Kada se podignem na više nivoe svesti shvatiću šta mi je značio tvoj pogled, dodir, nežna reč .... :D

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Toza said:

@Krca44 o metalurgiji, znači greškama u kristalnim strukturama, usmjerenosti metalnih zrna prilikom izvlačenja žice i još koječemu sam pisao već poodavno.

Tozo molim Vas, nisam Vas pominjao uopste, u pitanju je bila sala, nikakve veze sa Vama nije imala.

Ako ste se uvredili izvinjavam se.

Ne sme covek ovde da se nasali.

Pozdrav, Krca

:)

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Father said:

Čak si sam čuo i dokazao sebi da se lošije čuje, kada se veže siva sa crvenom i žuta sa plavom

Ja imam napravljena obe verzije narandžastog RCA, i nikako da se odlučim. Trenutno slušam to što se tebi ne sviđa, kod mene ima malo bolji udarac basa ali i malo oštrije visoke. Ona tvoja varijanta zvuči za dlaku suptilnije i nežnije, znači mala je razlika. Kupio sam Y RCA račve za AB test brzim prebacivanjem. Sad to nije baš realno jer svaki kabal vidi još i kapacitet paralelnog kabla, ali ipak može da se čuje razlika.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Toza said:

@Father svaka čast na entuzijazmu. Moji doživljaji svega što si spomenuo su identični ili vrlo slični. 

Nadam se da ćeš istrajati u Don Kihotovskoj borbi na forumu.:thumbsup2

Nema nešto posla na poslu, a ovde vazda neka koska da se glođe. Mnogo zanimljivije nego na B92 Info. Izbrisao Facebook, nemam instagram, pa mi ovde zanimljivo da boravim. Upozna se jako puno zanimljivih ljudi i čuje svašta nešto...

Hvala Tozo na podršci, ti me razumeš. Žao mi je što se ne upoznasmo još uvek. To se mora ispraviti. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Leze dva crnca na plaži, prilazi im čuvar i pita ih:

Momci, jeste li vi iz EPS-a?

Kažu ova dvojica ne.

Ajde kupite onda te kablove i be'žte!

Imam utisak da se mi ovde stalno krećemo u nekom ograničenom krugu spoznaja mogućnosti poboljšanja zvuka, a i da su nam ta ograničenja nametnuta opet od strane same industrije ili diy zajednice. Koja god filozofija da se gura, audio industriji je dobro. Ako je čovek kabloman, prodaće mu kablove. Ako smatra da je napredak moguć samo kroz skuplje komponente, prodaće mu njih. Švajseri će nekima objasniti kako je to sve brendirano njesra, pa tom "prijatelju učiniti" nečim najboljim što postoji, a eto baš oni to slučajno prave itd. Znači koja god filozofija da se gura, njima dobro.

A istina je da bez pažnje svakom detalju sistema, naravno kad se osnovni parametri sistema pogode, nema vrhunskog zvuka. Nema magije, ne zaustavlja se vreme. U tih zadnjih 10% cedjenja suve drenovine je sva magija koju jedan audio sistem uopšte može da pruži. Ko promeni komponentu pre dostizanja toga, i dalje nije dostigao tih 10%. A upravo u tom delu puta se krije veliko zadovoljstvo. Kada gledaš i neveruješ da može još, a čuješ da može. Kad se približi kraju svih poboljšanja, onda više niko ne može nešto da nam uvali. Dokle god se na sistem ne gleda holistički, podložni smo diverzantskom delovanju neprijatelja :D. Dakle, kablovi, konektori, letve, osigurači, podloške vrede kao i bilo koja komponenta sistema. Poboljšanje zvuka je asimptota. Ne postoji 100%, ali 99,343523452% se sa datim sistemom može dostići.

Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi. Tko ne leti, ne vrijedi! Hebiga :D

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...