Jump to content


Test strujnih konektora - iskustva


jager

Recommended Posts

Isrobao uzduz i popreko, na nekoliko jeftinjih, skupljih i skupih kablova... Doduse nikada nisam samo schuko kriticki slusao, ili samo iec, prosto kabel zaokruzen Andrejevim konektorima postaje bolji kabel od svakog drugog konektora koji sam probao (a bilo je tu Furutecha, Oyaide-a, ieGa...).

Bice interesantno cuti sledecu fazu - Andrejev monokristal na celoj naponskoj putanji...

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Dražo said:

Isrobao uzduz i popreko, na nekoliko jeftinjih, skupljih i skupih kablova... Doduse nikada nisam samo schuko kriticki slusao, ili samo iec, prosto kabel zaokruzen Andrejevim konektorima postaje bolji kabel od svakog drugog konektora koji sam probao (a bilo je tu Furutecha, Oyaide-a, ieGa...).

Bice interesantno cuti sledecu fazu - Andrejev monokristal na celoj naponskoj putanji...

Samo napred , javljaj utiske ...:cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Danas sam ih montirao i odma se osjeti fino nijansiranje , tekstura , otvorenost ,boja ... Iec konektor koji sam ugradio na strujni sa bals šuko je u startu pokazao o čemu se tu radi , tako da će s ova dva šukoa to da bude još bolje kad se usvira . Mozda bude još koja rotacija kad stigne sr 20 , vidjet cu ;)

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, ab said:

Kakav je aAndrej na poziciju IEC sa bals u odnosu na C-004?

Nema druge nego da probaš :D Imao sam namjeru da uzmem taj C 004 , al sad definitivno nemam potrebe . Samo jedan iec od Andreja u sistemu je napravio pometnju :wub: . Sve je dozirano po ps-u ... i boja i otvorenost i mekoća . Zaista sjajan bakar . 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kod mene je danas i poslednji kabal u sistemu dobio komplet monokristal VBS konektora (pojačalo, DAC, napajanje za strimer, letva). Pritom je na pojačalu i sam kabal od VBS žica koji je Andrej sam upakovao u sapa crevo pa ne znam detalje. Mogu reći samo da mi se mnogo sviđa kako to sve radi iako se još ni sleglo nije kako treba. Ima svega što treba da ima ali najupečatljivija mi je glatkoća, prirodnost i totalno odsustvo bilo kakve zrnatosti. 

Link to comment
Share on other sites

Може ли неко да прикаже како се из ала Oyaide мењају пинови Андрејевим?

Na IEC jedan mali šraf drži plastiku koja zatvara pinove a na Šuko dva. Kad se ukloni taj kružni komad plastike, vidiš ovako otvorene pinove kao na slici kod jagera. Samo se izvade i stave drugi, zašrafi plastični držač nazad.

 

Kad kreneš jednom, nema šta da se pogreši... Sve se samo kaže.

 

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, Aibo said:

Kod mene je danas i poslednji kabal u sistemu dobio komplet monokristal VBS konektora (pojačalo, DAC, napajanje za strimer, letva). Pritom je na pojačalu i sam kabal od VBS žica koji je Andrej sam upakovao u sapa crevo pa ne znam detalje. Mogu reći samo da mi se mnogo sviđa kako to sve radi iako se još ni sleglo nije kako treba. Ima svega što treba da ima ali najupečatljivija mi je glatkoća, prirodnost i totalno odsustvo bilo kakve zrnatosti. 

Uglavnom su i kod mene slična zapažanja , treba bit strpljiv da se usvira . 

Link to comment
Share on other sites

Максимални прихват проводника је нешто мањи код Андрејевог од оригиналног пина конектора?

да ли сте пробали да користите оригиналне шрафове за стезање уместо ових Андрејевих црних?

и, да ли одговарају заменски пинови и на другим конекторима осим Oyaide?

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, ab said:

Максимални прихват проводника је нешто мањи код Андрејевог од оригиналног пина конектора?

да ли сте пробали да користите оригиналне шрафове за стезање уместо ових Андрејевих црних?

Mislim da pinovi mogu da prime zicu od 6mm2 , ja probao 5mm2 . Crni šrafovi mi djeluju da su od nekog jačeg materijala u odnosu na kineski .

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko vam je rupa za prihvat zice knap, ili i pretesna, slobodno za broj vecom burgijom od rupe, i na laganim obrtajima je prosirite. Ja imam stonu stegu, u nju stegnem busilicu, a motorcanglama drzim pin, i lagano pritiskam dok se ne udje burgija. Ako polako radite, nema sta da upropastite. Cak je ovo i preporuka, jer na taj nacin sigurno skinete sloj oksida (koji nastaje ad-hoc monokristalizacijom materijala), ako nije dobro ocisceno sredstvima i alatima kojima cistite (ili Andrej cisti).

Sto se tice srafica, ja uzmem ove iz Oyaide pinova, oni su pozlaceni, tj. mesingani, ili sta vec. Mada imam i ove, i one, i nisam primetio zvucnu razliku, niti sam primetio bilo kakvu promenu na mestu spoja, gde sraf pritiska zicu (ja imam 10-tak setova u sistemu, bezbroj puta sam stavljao i skidao, probavao, experimentisao...)

Takodje sam primetio, nabavljajuci Oyaide kucista, 'vamo i tamo, da se taj plasticni disk razlikuje - negde je potrebno zub te tzv. "kruske" malo isturpijati, da bi zica lepo prosla u rupu ovog iec pin-a sa Jegerove slike. 

Link to comment
Share on other sites

Inace, za vikend sam napravio jos jedan strujni, i uspeo sam da uguram u rupu ravno 8,23 kvadrata zica - pre toga sam burgijom fi4 malko prosirio rupu, i taman ocistio.

Sto se tice ciscenja, preporucujem da se pin ostavi 24h rastvoru alkoholnog sirceta i soli, i potom se opere vodom, te onda lagano istretira smirglom granulacije 2000 (ja zadnji deo schuko pina stavim u glavu burgije, i smirglom obuhvatim sam pin, te jedno pola minute pustim da vrti, bukvalno se ispolira do visokog sjaja).  

Link to comment
Share on other sites

Ne dobih odgovor ni na prvo pitanje - a vec imam i drugo :)

Koliko cesto to ciscenje mora da se radi? Bakar ako nije legura vrlo brzo korodira/oksidira. 

Iliti, postoji poprilicno dobar razlog zasto ne postoji komercijalni konektor od cistog bakra (OCC o kom je rec ili bilo kojeg drugog), vec obavezno mora da postoji zastitni sloj zlata, paladijuma, rodijuma, berilijuma ili cega vec...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...