Jump to content


Test strujnih konektora - iskustva


jager

Recommended Posts

44 minuta ranije, Sten said:

Jager…

Možda teoretski i može solid core (nisam probao, a bogme ni čitao data-sheet), no licnati kabel, dobro ufrkan i "zapečen" sa tek dovoljnom količinom lema sam jedva nagurao u pinove.

Btw. 320i, iako nazivom sličan, je za moje uši lošiji od EVO 320.

WM audio tornado 3 x 4mm2 sam terminisao bez problema koji je i ostao u sistemu , probao sam ga na monster i yarbo sp 7000 pw svi 4mm2 .

PS : Kakva je razlika izmedju 320i i evo 320 ?

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, Sten said:

Bals je best buy best buyeva šuko utikač za do 10-ak eura. Šteta što tako nešto dobrog nema od IEC konektora (barem ja ne naiđoh).

Jedini minus im je što više od 2,5mm praktično nema šanse da naguraš unutar pina, pa sam bio prinuđen (zajedno s nepostojanjem bolje IEC varijante) koristiti Wattgate Evo 320/360. Je da je nekoliko puta skuplji od Balsa, ali to je ništa kakvih sve konektora se nudi, a baš i ne čuh da je bolje.

Pogotovo što Wattgate generalno nudi zvuk oslobođen nekakve lažne muzikalnosti i topline, a koju priličan broj drugih konektora (slične ili veće cijene) donosi u zvuk, a što generalno ne podnosim.

Пробај ако имаш прилику Bals са Oyaide C-004. Јесте сулуда комбинација због ценовне разлике али јако успешна.

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, jager said:

… Kakva je razlika izmedju 320i i evo 320 ?

Ne prevelika, ali više nego dovoljna da dam to nešto malo više novaca koliko košta.

Starija, "i" verzija, zvuči pomalo napadno u visokima, kao da strše, ističu se (u negativnom smislu), dok je kod EVO verzije to potpuno uklonjeno.

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, ab said:

Пробај ако имаш прилику Bals са Oyaide C-004. Јесте сулуда комбинација због ценовне разлике али јако успешна.

Neće biti potrebe, svi kabeli su mi terminirani spomenutom Wattgate kombinacijom, i to ne mislim dirati. Uostalom, sve Bals konektore što imah sam prodao već :cool:

No, prije toga sam koristio Bals i stariju verziju Supra IEC konektora, slične cijene, i to mi je bila dobitna kombinacija, pa eto neka ta starija Supra bude preporuka za nevelike novce. Meni osjetno bolje radila od npr. ovih Oyaide fejkova s ebaya.

Link to comment
Share on other sites

50 minuta ranije, Sten said:

Ne prevelika, ali više nego dovoljna da dam to nešto malo više novaca koliko košta.

Starija, "i" verzija, zvuči pomalo napadno u visokima, kao da strše, ističu se (u negativnom smislu), dok je kod EVO verzije to potpuno uklonjeno.

Hvala na info ...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ab said:

Пробај ако имаш прилику Bals са Oyaide C-004. Јесте сулуда комбинација због ценовне разлике али јако успешна.

A sta je izmedju koji kabel je u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, jager said:

Teflon traka preko konektora :huh: ?

36694-32e60ae3c532817c754efe2129025128.jpg

Nastranu šalu na stranu, verujem da ima još RC-ova i sličnih mesta na kojima sam to uradio, ne dugo nakon pojave te track-e, gde su muški UEC još nepomereni a ruše ostale svakodnevno gazeći cable-ove ili ususavajući oko cable-ova. Da'nuo sam dušom kada sam to počeo da primenjujem tamo gde bi utikač trebalo da ostane utaknut. Od kada sam to napomenuo saradnicima preko raznih bara nemam više nevolja u vrlo udaljenom pristupu uređajima, uvek su „on“, ako nisu izdahnuli iz drugog razloga. Čistačice više nisu Babaroge... ;) 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Sten said:

Neće biti potrebe, svi kabeli su mi terminirani spomenutom Wattgate kombinacijom, i to ne mislim dirati. Uostalom, sve Bals konektore što imah sam prodao već :cool:

No, prije toga sam koristio Bals i stariju verziju Supra IEC konektora, slične cijene, i to mi je bila dobitna kombinacija, pa eto neka ta starija Supra bude preporuka za nevelike novce. Meni osjetno bolje radila od npr. ovih Oyaide fejkova s ebaya.

Написа ли ја негде овај податак?

6 sati ranije, laky said:

A sta je izmedju koji kabel je u pitanju.

Ништа упоредиво, ФКЗ из СФРЈ. Још један колега са форума је проверио ову комбинацију на TCS-31 и решио фалинке које је са претходним конекторима (чини ми се неки IeGo I Furutech 28/38) имао. 

Link to comment
Share on other sites

Morm priznti da se malo ne snalazim na ovoj platformi foruma. Kad kliknem quote, ne mogu qoutati što želim iz posta, nego mi nudi samo ono zadnje što je u tom postu. Čudno.

U svakom slučaju, ab, vjeroojatno nisi nigdje spomenuo Oyaide, kad već pitaš, ja sam ga samo uzeo kao valjda najrašireniji relativno jeftin konektor koji liči na ozbiljan konektor, pa je stoga prilično raširen i dosta ljudi ima s njim iskustva, pa čisto da posluži kao nešto za opću usporedbu. Ništa više

 

Link to comment
Share on other sites

Ima veze sa temom ali ne i sa HIFI jem.Naime vec nadelju dana mi pravi problem strujni kabl za monitor.Monitor je HP L1906. Isto je veza suko- iec samo sto su klasicni uliveni bas za monitor.Sa nekim kablom  lampica na monitru blinka a sa nekim se ni nepali.

Dal je moguce da postoji negde ili prekid ili su se u zenskom IECu da kazem konektori uvukli pa nema kontakta.

Veceras sam probao neki stari pravljeni kabl koji sam ranije koristio za HIFI,mislim da je IEC  KAJZER.

Radi za sad normalno.Jel neko imao takav problem.

Link to comment
Share on other sites

Svačija dobro dodje :thumbsup2 Toliko tih konektora ima da ih je nemoguće sve isprobati . Osim što im cijene luduju i ne nude baš uvijek idealno riješenje osim ako se kockice baš poslože . Igra ima više smisla s ovim koji su vecini pristupačni a rezultati znaju da budu odlični .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
51 minuta ranije, surferlola said:

hvala @jager, šta je sledeće po kvalitetu?

taj kaiser mi liči na one po prodavnicama elektro opreme. mesingani kontakti su. hoću da stavim na DCA16GA 600V. viljuška je Bals.

Onda isto ovo što i ja tražim :D Ili što reče kolega gore supra iec , da se navodno dobro slažu 8-) , al je preko grane ..

https://www.divineaudio.co.uk/product/supra-lorad-swf-10-iec-in-line-connector/

Ps: a šta ćeš da napajaš s dca 16ga ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...