Jump to content


Test strujnih konektora - iskustva


jager

Recommended Posts

2 minutes ago, vdzele said:

Ja sam imao pomaka sa Iego šasijskim IEC-om. Cenim da je ovo još bolje, pogotovo što je NCF.

Ja sam rasporedio pare tako da sam sva kritična mesta pokrio ravnomerno. Taj nije jeftin, pa je upitno koliki će biti pomak ako do njega, pa i posle njega, nije nešto solidno. Preterati sa jednom karikom, a druge zapostaviti, je najčešći zajeb u ovom hobiju.

Pitanje je da li imamo para da izguramo ceo sistem u nekom ravnomernom kvalitetu.

Kojim iec-om?Ja imam ova 2 kuci http://mkabl.rs/detalj?id=384 jos ih nisam ugradio razmisljam se dal da uopste to radim jer sam vec prilicno zadovoljan zvukom

Link to comment
Share on other sites

Taj tu. Taj spoj dva IEC-a je veoma važan. Po nekima presudan u određivanju karaktera kad je struja u pitanju. Iz iskustva bitniji nego šuko spoj.

---------------

Da se vratim na predhodni post. Ja bi recimo kupio Iego IEC umesto NCF a razliku para uložio u CMC srebrne šasijske RCA konektore, top model. Ima kod Tome majstora. Ovo kao primer da su mi stavljeni neki najobičniji rca. Pričam o ravnomernosti kvaliteta elemenata.

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, vdzele said:

Ja sam imao pomaka sa Iego šasijskim IEC-om. Cenim da je ovo još bolje, pogotovo što je NCF.

Ja sam rasporedio pare tako da sam sva kritična mesta pokrio ravnomerno. Taj nije jeftin, pa je upitno koliki će biti pomak ako do njega, pa i posle njega, nije nešto solidno. Preterati sa jednom karikom, a druge zapostaviti, je najčešći zajeb u ovom hobiju.

Pitanje je da li imamo para da izguramo ceo sistem u nekom ravnomernom kvalitetu. Što bi rekli srbi mundijalisti - da nije overkill?

Razmisljam da ga zamjenim  na pojacalo gdje na postojeci iec ide kabel sa wattgate -om . Imam i neki schurter al ga nisam probao , vjerujem da je ovaj furutech za tri klase bolji .

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, jagermaister said:

Kakva su iskustva sa furutech fi-06 ncf (r) iec-om . 

http://www.furutech.com/2015/11/18/12068/

Bruka dobar. Bolji od IeGo, a ne baš preterano skuplji. Taj IeGo je u klasi sa ovim Furutech inlet-om:

http://www.furutech.com/2013/01/29/899/

Za FI-06(r) NCF obrati pažnju na dimenzije, već sam ranije kačio:

2139_3.jpg.13743749d48aae569a387a59d9352582.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
1 sat ranije, laky said:

Upravo isprobavam ovakav na strujnu letvu za sada nista epohalno

Odličan je gdje god da ga staviš . Na strujnu letvu sam probao i njega i hifituning mali , razlike su .. pa skoro nikakve ( veci i bolji napredak je preci na provodnik 4 mm2 ) Bals svoj karakter najbolje pokaze na izvoru i na pojačalu gdje sam ga kombinovao sa wattgate-om. Sa strujom sam zavrsio ;)

PS: gdje god da ga staviš daj mu par dana da legne . Na početku je malo tanji u bas-u ...

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, laky said:

jel ima razlike izmedju novih i starih./sem u izgledu/

Nema razlike , novi tip je samo praktičniji za terminisanje .Nakon testiranja sam poručio opet par komada i završili su u još dva sistema na izvoru . Po meni je ovo konektor kako kažu .. po defaultu . ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...
1 sat ranije, brijac said:

@jagermaister ako mozes da nabavis u blizini lexan (polikarbonat), mnogo je bolje nego plexi (akril). Em je bolji izolator, em ublazava vibracije bolje, em nije zapaljiv ko lud poput pleksija :D A naci ces u bilo kojoj bolje snabdevenoj mesingane srafove sa imbus glavom, u crnoj boji, bice i lepse i bolje :D 

Mijesto joj je iza dvosjeda koji se ne pomjera pa nisam mario za šarafe :) Važno mi je bilo da čvrsto stoji a za dalje će vidimo ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...