Jump to content


Test strujnih konektora - iskustva


jager

Recommended Posts

Mene zanima iskustvo fosfor-bronze kao osnovnog materijala u konektorima?
Od skoro koristim utičnice sa takvom bazom u pozlati od Furutech-a u vidu šaijskih šuko utičnica i izrazito sam zadovoljan prirodnošću i rafiniranošću koju su uneli u sistem.
Ako ima iskustava po pitanju karaktera u odnosu na bakar visoke čistoće kao podloge pre pozlate, bio bih jako zahvalan za informacije.
Ja sam sa mesing razvodne letve makel prešao na Furutech pa nisam merodavan da donosim zaključke, jer odmah je jasno bilo da ovi bolje rade.
Furutech ima isti model sa istom bazom fosfor-bronza i u rodijumskoj presvlaci, ali ja nekako ostao veran pozlati. :wub: Nisam pravio poredjenja. 
U suštini bakar je bolji provodnik električne struje .
Sve zavisi od proizvođača u smislu koje tehnologije su primenjene prilikom obrade .
Bolja je dobro obrađena fosfora bronza od loše obrađenog bakra .
PCOCC bakar je trenutno najbolji materijal koji se koristi u izradi audio konektora . Ovde nije reč o bakru visoke čistoće .
Neki proizvođači izlažu konektore dejstvu niske temperature (do -250°C) nakon čega se radi i demagnetizacija .
Da skratim , kupili ste konektore od renomiranog proizvođača , zadovoljni ste rezultatima što je najvažnije .
Da li može bolje ? Može ! Samo je pitanje da li ima potrebe .

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Bolji po tvom misljenju od navedenih?
Da li je mozda bilo poredjenja Oyaide vs Furutech i kojim, pa ako jeste, moze li tvoje misljenje?
Pitanje nije meni postavljeno ……

Kao prvo , sve je stvar ukusa .
Drugo , zavisi od zvuka sistema pre promene konektora i od toga kolika su očekivanja od tog istog konektora.

Furutech FI-11(G)/FI-E11(G)
Oyaide P-79/C-79

Bolji Furutech , u najkraćem evo i zašto :

Furutech , sočniji i raskošniji zvuk , ima lepšu boju , "masniji" bas ……
Oyaide , tanji zvuk , zvuči bledo u odnosu na FI-11(G) .

Možda se ne bi svi bili saglasni s ovim , stvar ukusa ……

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

To kazes zato sto valjas svercovani Furutech, Northstar i jos po nesto iz Hrvatske?
Da, mozda je stvar ukusa ali bice pre da je stvar interesa u konkretnom slucaju.
Daj, nemoj da se igramo.
 
To je rezultat direktnog poređenja ta 2 konektora .
U istom sistemu i ja istom kablu .


Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, 13071977 said:

To nije mesing
Fosforna bronza je u pitanju

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

Da, u pravu si loše sam video od nekog drugog konektora. Otvorio sam više prozora. Izvinjavam se.

Vrlo mu je privlačna cena. Ta bakar, fosfor, bronza je dosta prisutna. Da li se na nju misli kada se kaže Alfa bakar...? 

Conductors: 24k Gold plated copper alloy treated with the "Furutech Alpha α" anti-magnetism process

Link to comment
Share on other sites

Da, u pravu si loše sam video od nekog drugog konektora. Otvorio sam više prozora. Izvinjavam se.
Vrlo mu je privlačna cena. Ta bakar, fosfor, bronza je dosta prisutna. Da li se na nju misli kada se kaže Alfa bakar...? 
Conductors: 24k Gold plated copper alloy treated with the "Furutech Alpha α" anti-magnetism process
Ne .

Misli se na alfa postupak koji podrazumeva zamrzavanje do -250°C a nakon toga demagnetizaciju svih metalnih delova .
Ovaj postupak obrade primenjuje se bez obzira na to da li je u pitanju bakar ili njegova legura , u ovom slučaju fosforna bronza .

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

50 minuta ranije, 13071977 said:

Ako smetam , mogu da napustim temu .

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

Dok god 

ne pokusacas da navedes vodu na svoju vodenicu, i time pod plastom objektivnosti ne pokusas da za sebe ostvaris materijalnu korist, ne smetas.

 

Meni je samo neverovatno da Furutech od 50€ bude bolji id Oyaide od  nepunih 200€.

 

Ako se tako i pokazalo pre ce biti posledica neadekvatnosti sistema i kabla gde se pokazalo.

Link to comment
Share on other sites

Dok god 
ne pokusacas da navedes vodu na svoju vodenicu, i time pod plastom objektivnosti ne pokusas da za sebe ostvaris materijalnu korist, ne smetas.
 
Meni je samo neverovatno da Furutech od 50€ bude bolji id Oyaide od  nepunih 200€.
 
Ako se tako i pokazalo pre ce biti posledica neadekvatnosti sistema i kabla gde se pokazalo.
Nije navlačenje vode ……

Sistem : magneplanar , pass , dcs , transparent ultra zvučnički , nordost strujni , interkonekt transparent ultra i audioquest sky .
Menjali su se razni strujni kablovi , shunyata python , furutech , acoustic zen gargantua .


Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...