Jump to content


Test strujnih konektora - iskustva


jager

Recommended Posts

Posao zavrsen zvuk savrsen. Toliko je neutralan da ni cukra ne fali.

Hocu reci, i ovako ne usviran vec jutrom vrlo jasno se poznaje dan.

Ljubazni kolega se ponudio da ucestvuje u ovom eksperimentu doniranjem svog kvalitetnijeg adapreda boljih karakteristika a iste izlazne voltaze.

Predlog je bio da taj njegov otvorim, odstranim konektor na telu i preskocim detelina iek konektor zelemljivanjem strujasa direktni na plocicu adaptera.

Bice jako zanimljivo... 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja imam taj bakarni, posrebren pa pozlaćen na phono preampu i mislim da je malo otvoreniji za moj ukus, ali opet jako dobar. Ja sam ga poredio sa wattgate 390i.

Wattgate je prirodniji u visini, ali ništa strašno. Za tu razliku u ceni HiFi tuning je perfektan konektor. 

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, surferlola said:

da li je neko direktno uporedjivao zvuk suko-a:

kopije oyaide vs http://www.mkabl.rs/detalj?id=294 vs http://www.mkabl.rs/detalj?id=286 ?

kako su se pokazali?

Kopije oyaide su po meni bolji izbor ,  manje farbaju od hifi tuning gold mali koji zvučno unosi malo mekoće u bas-u ali i malo više sredine za moj ukus . Rodijum G II nemaju na stanju , htio sam i njega da probam ...

Šta god da probam uvijek se vraćam na rodijum :)

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, zoranzu said:

Rodijum G II ne postoji u ponudi Hi Fi Tuninga

Beli (pinovi)je obicni niklovani

Ista pašta drugo pakovanje ;)  Probao sam i iego gold shuko i mogu reći da je prilično " zatvoren " zvučno i može da prodje uz neki iec posrebreni da bi se dobio neki zadovoljavajući balans .

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, ZoranF said:

Ista pašta drugo pakovanje ;)  Probao sam i iego gold shuko i mogu reći da je prilično " zatvoren " zvučno i može da prodje uz neki iec posrebreni da bi se dobio neki zadovoljavajući balans .

O tome smo do sada pisali mali milion puta da IEGO pozlaćeni nije baš sretno rešenje i da treba koristiti ili posrebreni ili telurium copper, koji su izvanredni. Takođ izabrati onaj koji u konkretnom sistemu najolje leži.

Meni i još nekolicini kolega najbolje  radi kombinacija šuko-bakar, IEC-posrebreni, vrlo izbalansirana kombinacija

Rodijum mi se uvek drao u srednjima !

Link to comment
Share on other sites

Po mom iskustvu rodijumski konektori generalno mogu da legnu dobro u većini sistema koji vuku na topliju stranu npr na dvosistemske zvučne kutije bolje nego na trosistemske jer daju malo otvoreniji zvuk u srednjem spektru . Kako kolega SUROKVL reče znaju da se  "deru" u srednjima i to sam imao prilike da čujem i taj problem se rješava promjenom zvučnih kablova na solid core . ;) 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ZoranF said:

Po mom iskustvu rodijumski konektori generalno mogu da legnu dobro u većini sistema koji vuku na topliju stranu npr na dvosistemske zvučne kutije bolje nego na trosistemske jer daju malo otvoreniji zvuk u srednjem spektru . Kako kolega SUROKVL reče znaju da se  "deru" u srednjima i to sam imao prilike da čujem i taj problem se rješava promjenom zvučnih kablova na solid core . ;) 

Ovo za  solid core i dernjavu u srednjim...

Iz licnog iskustva,kao da gasis vatru benzinom:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Sonichammer said:

Poredjeni sa Oyaide 46 i 79 pre svega. KAasnije sa Iego goldi silver.

Najsvezija poredjenja na Actolink 4030 II .

Poredjenja su vrsena sporadicno tj u vise navrata u razlicitim vremensjim intervalima.

Bolji po tvom misljenju od navedenih?

Da li je mozda bilo poredjenja Oyaide vs Furutech i kojim, pa ako jeste, moze li tvoje misljenje?

Link to comment
Share on other sites

Po mom iskustvu rodijumski konektori generalno mogu da legnu dobro u većini sistema koji vuku na topliju stranu npr na dvosistemske zvučne kutije bolje nego na trosistemske jer daju malo otvoreniji zvuk u srednjem spektru . Kako kolega SUROKVL reče znaju da se  "deru" u srednjima i to sam imao prilike da čujem i taj problem se rješava promjenom zvučnih kablova na solid core .  
Rodirani konektori se ne "deru" ni u jednom delu spektra.
Kada se govori o rodiranim konektorima , bitna stvar je šta se nalazi ispod rodijuma , da li je osnovni materijal fosforna bronza ili bakar i kako je obrađen osnovni materijal (mislim na tehnološke postupke obrade metala) . Ni u kom slučaju ne sme se zanemariti ni materijal tela konektora .
Ako se radi o novom konektoru , ne treba donositi preuranjene zaključke jer mogu biti pogrešni . Rodijumu treba prilično dugo da se "usvira" , duže nego bilo kom drugom metalu koji se koristi za izradu audio konektora. Po mojim iskustvima potrebno je duže i od 30 dana konstantnog (danonoćnog) usviravanja .
Što se tiče srednjih oni su u potpunosti otvoreni , (ni u kom slučaju ne bih to nazvao dernjavom) , dobija se dosta muzike , što može da zasmeta u početku (količina informacija je jednostavno ne uporediva s bilo čim drugim i treba vremena za privikavanje) , zvuk je veoma realan , prirodan , dobija se na dubini scene , pozadina je dosta mirnija (tamna kao noć) - čuje se tačno ono što treba , dinamika je izuzetna (i makro i mikro) , bas dubok , brz , utegnut , visoki veoma čisti i precizni . Najači utisak na mene ostavljaju perkusije - kao da su tu ispred vas .

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, zoranzu said:

Ovo za  solid core i dernjavu u srednjim...

Iz licnog iskustva,kao da gasis vatru benzinom:rolleyes:

Probano u dva sistema sa različitim zvučničkim ( licnastim ) kablovima , jedan sistem oelbah 4 mm2 i kod mene van damme 1,5 . Na jedan sistem  stavljeni 2 x 4x0,8 novkabel solid core i  kod mene 2 x 2x0.8 i rezultat je tiša i ne napadna sredina sa rodijumskim konektorima na pojačalu. Ko nevjeruje nek proba .

Link to comment
Share on other sites

Probano u dva sistema sa različitim zvučničkim ( licnastim ) kablovima , jedan sistem oelbah 4 mm2 i kod mene van damme 1,5 . Na jedan sistem  stavljeni 2 x 4x0,8 novkabel solid core i  kod mene 2 x 2x0.8 i rezultat je tiša i ne napadna sredina sa rodijumskim konektorima na pojačalu. Ko nevjeruje nek proba .
O kojim rodijumskim konektorima se radi ?
Ko ih je proizveo ? Koji model ?
Original ili kopija ?
Odgovori na ova pitanja su od suštinskog značaja .

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Mene zanima iskustvo fosfor-bronze kao osnovnog materijala u konektorima?

Od skoro koristim utičnice sa takvom bazom u pozlati od Furutech-a u vidu šaijskih šuko utičnica i izrazito sam zadovoljan prirodnošću i rafiniranošću koju su uneli u sistem.

Ako ima iskustava po pitanju karaktera u odnosu na bakar visoke čistoće kao podloge pre pozlate, bio bih jako zahvalan za informacije.

Ja sam sa mesing razvodne letve makel prešao na Furutech pa nisam merodavan da donosim zaključke, jer odmah je jasno bilo da ovi bolje rade.

Furutech ima isti model sa istom bazom fosfor-bronza i u rodijumskoj presvlaci, ali ja nekako ostao veran pozlati. :wub: Nisam pravio poredjenja. 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, 13071977 said:

O kojim rodijumskim konektorima se radi ?
Ko ih je proizveo ? Koji model ?
Original ili kopija ?
Odgovori na ova pitanja su od suštinskog značaja .

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

Kopija oyaide p 004... samo sugestija da se otvorenija sredina može dotjerati i zvučničkim kablom ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...