Jump to content


Domaca Radinost


Krca44

Recommended Posts

Чујни шум се од напајања јавља само због лошег напајања код жарења цеви Високонапонска стабилизација може да деградира опшу репродукцију ( мања транспарентност, губитак детаља итд.) али никада не ствара директан чујни шум. Када један трафо садржи намотаје за високи напон и за грејаче , долази до интеракције јер грејачи вуку енермну струју и стварају сметње код. суседних намотаја који раде са свега двадесетак милиампера. Када сам код цевног Борбелија уградио посебан трафо за грејаче добио сам приметно побољшање.

Link to comment
Share on other sites

Moguce, za cevna pojacala uvek je preporuka odvojen trafo za grejanje, ako se moze. Pojacalo snage takodje koristi jedan trafo za sve pa je tu neki postojeci shum mnogo manji.

Imao odvojene trafoe u nekad posedovanim el34 monoima, tu je bio najmanji shum , toliko mali da se nije moglo reci jasno od cega je ( to je kad pot ode na max i uvce na visokotonac ).

Mislim da je za ovo jako bitna implementacija, kako se realizuje u praksi.

Uglavnom ovaj moj phono sad ima manje shuma a dodatno bolje radi, nekako je zvucna slika sredjenija i jasnija.

Pozdrav, Krca

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, Solderer said:

Када сам код цевног Борбелија уградио посебан трафо за грејаче добио сам приметно побољшање.

Ja sam Aikido line preamp radio sa jednim trafoom, ali sledeći radim sa dva, znači odvojeno grejanje  i tajmeri na jednom, a poseban trafo za visoki napon. Siguran sam da će biti još bolje. Za phono preamp gde je zaista veliko pojačanje mislim da je obavezno odvajanje trafoa ko hoće vrhunsku spravu.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Nixie said:

Ja sam Aikido line preamp radio sa jednim trafoom, ali sledeći radim sa dva, znači odvojeno grejanje  i tajmeri na jednom, a poseban trafo za visoki napon. Siguran sam da će biti još bolje. Za phono preamp gde je zaista veliko pojačanje mislim da je obavezno odvajanje trafoa ko hoće vrhunsku spravu.

Потпуно се слажем. Напајање жарне нити је веома значајно, Пит Милет чак тај напон филтрира додатно са ЦМ пригушницама.

Link to comment
Share on other sites

Technics 1210mk2 stock, Benz Micro Gold MC, Hirata Tango MCT-999, Pointe Record ( Prva verzija, novo napajanje, 6N23EV-P/RIAA pasivna/2xEC900 oba kanala ), Pointe Sima Jubilee PP ( malo poboljsan, 4x6N23EV-P & 4xEL84 Sovtek oba kanala ), B&M AP17.... i neki kablovi.

 

DSCN2254 copy.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bas je dobar timing da poslušaš vrhunsku phono vratolomiju pred naš susret. Usvirao sam letvu i strujaše pa ako budu tu ove phono veličine bilo bi interesantno i njih čuti sa strujnim slamkama.

Vidimo se ovih dana. :thumbsup2 ... pažljivo čitam utiske i sve mi liči da će pasti trafoizacija MC sekcije u skorijoj budućnosti.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Father said:

Bas je dobar timing

Svrati tu sam.

Trafoizacija u buducnosti.

Jico VN35HE za Shure iz Osake putovala mesec dana do Londona, konacno stigla tamo a kod mene krajem meseca.

Palo mi inace na pamet da bi bilo bas dobro kad bih imao sredjenu letvu i kablove   :)

Link to comment
Share on other sites

Pa prvo poslušaj šta dobijaš, a posle uđi u ovkvu ili neku drugu realizaciju.

Prvenstveno nam je tema nešto drugo, ali to će mo brzo da završimo, pa je i tema struje nešto što se usput može provežbti. Mi se vidimo i uživaj u iskustvima koja se nižu.

Link to comment
Share on other sites

On ‎7‎.‎10‎.‎2018‎. at 22:21, Krca44 said:

 

Jico VN35HE za Shure iz Osake putovala mesec dana do Londona,

sta si to pesketransport narucivao?..nijedna njihova isporuka sto se samog transporta tice ,efektivno mi nije bila duza od 2-3 dana (Osaka-ulaz na carinu)..zadnji put kad je posiljka bila na carini vec 3-4 dana,i nikakvog pomaka nije bilo vidljivo na osnovu trackinga,slali mejl,jel sve u redu.... EMS postom,pa lajem i sa carinom ako treba da usluga vazi od vrata do vrata,jest da su drzava u drzavi i ovde,al kad im to pismeno nadrvis,iz nekog nepoznatog razloga uspevaju i da ocarine,i da dostave na kucnu adresu u roku od 24h od reklamacije...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, paja959 said:

ta si to pesketransport narucivao?

Nisam ja, sestra u Londonu je narucila nekom free opcijom koju daje trgovac iz Osake i stigla je igla pre neki dan, mislim da je stvarno putovala skoro punih mesec dana.  Kupljena kod nekog preprodavca po nizoj ceni od same Jico online prode.  Kod njih ( Jico online ) je 115 $ a kod ovog je bilo nesto manje, kad se preracuna u Dollare cca. do 100 i bez postarine ( Jico trazi i postarinu 25 EU ili neke valute za Evropu ).

Sad opet cekam sestru da dodje za BG, srecom dolazi krajem meseca da donese iglu i jos ponesto sto je zaboravila.

Sem toga kad Tango i Pette Millett phono odu od mene, Jico igla ili obicna, Shure ce morati da ceka, jedno nedelju dana ne smem da pustam ploce, razlika je previse velika u korist MC zvucnice, znaci da to malo "zaboravim"... pa onda Shure/Jico.

P.S. Morao sam izokola da kupujem jer EMS posta ne radi isporuku u Srbiju...probao sam da se izvedem shop u Tokiju al' nista od toga, pa da ja kupim online i posaljem sestri ali onda se ona umesala sa pricom ima jeftinije na ebayu kod preprodavaca ( da ne objasnjavam sad logiku toga, sumanutao al' postoji ).

:)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Krca44 said:

Nisam ja, sestra u Londonu je narucila nekom free opcijom koju daje trgovac iz Osake i stigla je igla pre neki dan, mislim da je stvarno putovala skoro punih mesec dana.  Kupljena kod nekog preprodavca po nizoj ceni od same Jico online prode.  Kod njih ( Jico online ) je 115 $ a kod ovog je bilo nesto manje, kad se preracuna u Dollare cca. do 100 i bez postarine ( Jico trazi i postarinu 25 EU ili neke valute za Evropu ).

to je neki drugi padez onda no direktno narucivanje od JICO-a...;)

2 sati ranije, Krca44 said:

 Shure ce morati da ceka, jedno nedelju dana ne smem da pustam ploce, razlika je previse velika u korist MC zvucnice, znaci da to malo "zaboravim"... pa onda Shure/Jico.

 

mozti se vremenom desiti i obrnuto,da jedva sacekas da izadju iz kuce MCi da jedva sacekas da pustis neku Shure,i ne treba da bude ranga V15,vec je dovoljna jedna 44-7,SC35C ili M75 sa sfericnom iglom :P

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Solderer said:

Милет/Синдрић

Nisam, ne mogu da budem objektivan u ovom slucaju a takodje postoji mogucnost da Millett phonou mozda treba vise vremena da se usvira ( ovo mi se samo jednom desilo a da sam zaista siguran da je usviravanje a ne navikavanje mojih usiju. )

Millett radi cisto, mislim sta udje izadje, vrlo jasna reprodukcija, izgleda da ima nesto u tome da induktori u RIAA filteru daju relaksiranu reprodukciju ali ipak ne mogu da ovako nesto tvrdim 100%,  stvar je u tome da se meni ipak vise svidja Benz/Tango/Sindric pa stoga ne mogu da dam objetivnu ocenu.

.............

1 hour ago, paja959 said:

mozti se vremenom desiti i obrnuto,da jedva sacekas da izadju iz kuce MCi da jedva sacekas da pustis neku Shure,i ne treba da bude ranga V15,vec je dovoljna jedna 44-7,SC35C ili M75 sa sfericnom iglom

Moguce, bilo ranije.... kad ode Tango, jer on mi deluje najvaznije, necu slusati muziku jedno sedam dana uopste   :D

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, anubisgrau said:

Tango zvuci zavodljivo, kao muzika, ima emociju. Millet LR je forenzicki precizan i suv

Ja bih se sa ovim slozio.

Tango kod mene daje muzici organsku punocu ( upotrebio bih pre taj izraz umesto mesnato ).

Sa Pette Millett phonom mozda te punoce ima malko manje u odnosu na cevi u Sindricevom phonou, ali je ipak ima.

Kod mene izgleda kao da je Tango glavni igrac a kakav je phono iza, moze biti malo manje vazno pod uslovom da je neki iole pristojan ( postoje razlike naravno ).

Zakljucak na kratko je da Tango ( u sistemu ) vredi cuti bez obzira da li ce se dopasti ili ne.

Pretpostavka/pitanje : Da li je organska punoca/mesnatost/zavodljivost samo do Tango MC trafoa ili i drugi trafoi takodje imaju tu karakternu osobinu.... ako je imaju, mislim da za svakog korisnika MC zvucnica vredi da cuje MC trafoe u sistemu, pa kako mu se svidja.

Pette Millett ne bih ocenjivao, ocigledno kvalitetan aparat, ovde do teskoce u proceni dolazi zbog moje naviknutosti na cevi.

:)

Link to comment
Share on other sites

obratiti pažnju i na Fidelity Research FRT stepup transformatore, kao što je ovaj FRT 4 koji ima isto ulaze za zvučnice raličitih impedansi, ne koštaju baš oba bubrega a primerak koji je bio kod mene na audiciji (opet, hvala Grau! :) ) je čini mi se najviše pružao u odnosu cena/kvalitet

https://www.ebay.com/itm/292748019066

Link to comment
Share on other sites

kritikovan sam od strane prijatelja sto sam krci kao audiofilu bez iskustva sa trafoima dao spravu kao tango, koja obicno dolazi na kraju jednog dugog audifilskog puta i potrage za idealnim SUT. i tako mozda uticao na to da on nikada nece moci da dodje do slicne sprave. ne znam, to je donekle tacno, ovaj tango je sigurno jedan od najboljih SUT ikada proizvedenih, plus je totalni unobtainum za neki realan novac, retki primerci koji se pojave kostaju vise od krcinog celog sistema. ali ne mislim da sam pogresio, svako treba da cuje sta je sve covek napravio da postigne zadovoljstvo u slusanju muzike. i nikad se ne zna da li ce negde ovaj tango da se pojavi za $500, kao sto se to meni desilo. pored toga, ima itekako jednostavnijih nacina da se postigne to pomenuto zadovoljstvo. ako se pametno upari i nadje uredjaj koji je optimalan tehnicki (impedansa, prenosni odnos), krca ce biti skoro pa jednako happy. recimo ovaj FRT gore je dobar izbor, imao sam ga ali sam u napadu rasparcavanja nahrckanih kutijica koje nemaju upotrebu u kuci to prodao. jednako kao i odlican luxmanov 8030 SUT koji bi ovde postigao dobar efekat. to su mi prva dva brenda i uredjaja na pameti, koji ne slucajno imaju dosta zajednickog - pripadnost istom vremenu produkcije (rane osamdesete), geometrija transformatora (toroidno jezgro) i materijal namotaja (4N srebrna zica).

ako krca zeli, nije mi tesko da se potrudim da pratim ponudu na trzistu i alarmiram ako se pojavi dobra ponuda. prethodno moramo samo da definisemo finansijski okvir, sta trazimo. naravno bez ikakve nadoknade, to se podrazumeva.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, anubisgrau said:

ako krca zeli, nije mi tesko da se potrudim da pratim ponudu na trzistu i alarmiram ako se pojavi dobra ponuda. prethodno moramo samo da definisemo finansijski okvir, sta trazimo. naravno bez ikakve nadoknade, to se podrazumeva.

Hvala Anubise !

Sadasnje mogucnosti su takve da ne mogu da pravim dugorocni plan za razvoj sistema sa MC zvucnicom i MC trafoima, tako nesto ostaje u domenu zelje a kad mogucnost postane realne onda cu potraziti pomoc.

Tango ce otici ali iskustvo sa njim spada u ona koja se ne zaboravljaju i kad prodje decenija ili vise, detalji padnu pod veo zaborava, samog utiska cu se secati bez sumnje.

Bitan je i uticaj koji je ovakvo iskustvo izvrsilo na moje razmisljanje o hi fiju, sta je moguce i kuda bi se moglo ici.

Sta jos reci, bio sam u shoku prva dva dana, pa sam se onda namerno "iskulirao" da bih primetio da sam i dalje pod velikim utiskom i da muzika sa ploca leti brzinom vetra, pustim plocu, krene muzika i odjednom gotova strana.... :D

Zato Anubise, hvala & respect   :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...