Jump to content


Domaca Radinost


Krca44

Recommended Posts

8 minuta ranije, Krca44 said:

... Za uzemljenje, nemam tako debelu licnu, nego recimo da uradim tako kako kazes ali umesto shukoa, da odvedem do phono konektora za masu ?  Pretpostavljam da moze da radi ?

Bolje je negde za shasiju pojacala. Ipak phono nema sa tim signalom nikakve veze i mogao bi da prozuji u najgorem slucaju, a i siguran sam da mu nece biti dobro od toga. 

Ta opcija je za pojacala sa phono ulazom gde je taj prikljucak za uzemljenje na shasiji pojacala koje emituje signal ka zvucnicima.

Na tvoj slucaj se ne odnosi opcija uzemljavanja zvucnickog kabla na phono shasiju. 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Krca44 said:

Kad vec pomisnjes shuko, treba mi neki pristojan, da nije krsh,  ne znam gde ih ima sa nekim normalnim cenama , i sta valaj, ne teb mi hi fi, da li ti znas ?

Ima u Mkablu u tvom komsiluku,  onaj HiFi Tuning mali zlatni 1800 din ako se dobro secam. Jako dobro radi. On mi je na phono preampu. 

Link to comment
Share on other sites

Phono je jedini koji ima konekciju za masu, a ako je bolje da ga ne stavljam tamo onda necu.

Sledeca opcija ima vise smisla.  Od ovog istog kabla uzmem koliko mi treba masene zice i zalemim na spoj koji sam napravio od zvucnickih kablova ( 10 cm ).

1,800 je previse... izvini... treba mi jedan obican shuko ali dobar,  imam neke kucne aplikacije / mashine i keva je kupila neko djubre od 200 kinti ...  dakle treba mi "obican"  ali dobro napravljen.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj da unistavas taj kabl da bi izvukao zicu za uzemljenje. Kupi u elektro radnji 2m zutozelene za tu namenu. Kosta 20din/m. I uzmi taj kevin glupi suko ako ima uzemljenje i iskoristi ga za to. 

Ima u M kablu i obicnih jeftinih ali lepog izgleda dostojnog kucnog aparata za koji si ga namenio. Pogledaj na njihovom sajtu. 

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Krca44 said:

Sledeca opcija ima vise smisla.  Od ovog istog kabla uzmem koliko mi treba masene zice i zalemim na spoj koji sam napravio od zvucnickih kablova ( 10 cm ).

Ja sam to i uradio, posto sam kupio 40m kabla, ostavio sam pola metra i izvukao onu zicu za uzemljenje, nju povezao na uzemljenje uticnice a ostalih 5 kablova povezao na tu zicu. U sustini moze bilo koja zica posto je uzemljenje pa nije to toliko ni bitno :)

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Father said:

Ima u M kablu i obicnih jeftinih ali lepog izgleda dostojnog kucnog aparata za koji si ga namenio. Pogledaj na njihovom sajtu. 

 

13 minutes ago, djolodjolo said:

Ja sam to i uradio, posto sam kupio 40m kabla, ostavio sam pola metra i izvukao onu zicu za uzemljenje, nju povezao na uzemljenje uticnice a ostalih 5 kablova povezao na tu zicu. U sustini moze bilo koja zica posto je uzemljenje pa nije to toliko ni bitno

Jasno. Ukapirao.

Mislim da sam doneo neke odluke u letu povodom toga sta cu da radim.  IC kabl obavezno, do 10. Decembra. 

Sem toga stavio sam Neotech licnu da probam, kao stih probu, posto je pojacalo doslo sa servisa i kad vec imam da vidim bar veceras, da znam tacno.

MKabl posecujem.

Rezultati Narandze Neuzemljene i Licne :  Licna mutnija gore a donji opseg puniji. u sredini Narandza cistija. 

E sad probacu Narandzu sa pravilno izvedenim uzemljenjem, ne zelim to da radim aljkavo, licno me nervira takav pristup, pa cu da sacekam malo dok kupim termo buzir, zicu za uzemljenje, shuko i mozda jos neki metar Narandze samo za masu ( imam dosta metara ali bolje da kupim jos 3, jeftino je ).

Shuko koji je Mama kupila je plasticni uzas koji nije nizasta dobar,  meni je trebao na usisivacu i svaki drugi/treci put kad povucem kabl prilikom rada jedna zica unutar shukoa se otkaci, nije bitno koliko sam jako zavrnuo srafove... eto tolio je djubre.  Dobar je da gadjas nekog in extremis  :)

Link to comment
Share on other sites

Kupi u 44. Bloku na trotoaru sa ponjave od matoraca (ne ganci, matorac zdravih 75 banke iz Titovog vremena) koji prodaju drangulije nalik reso, pegla itd. pa pokusaj naci stari SFRJ utikac koji je neunistiv kada ti vec nije stalo do HiFi i utikaca, bezbednost na prvom mestu.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, ab said:

Kupi u 44. Bloku na trotoaru sa ponjave od matoraca (ne ganci, matorac zdravih 75 banke iz Titovog vremena) koji prodaju drangulije nalik reso, pegla itd. pa pokusaj naci stari SFRJ utikac koji je neunistiv kada ti vec nije stalo do HiFi i utikaca, bezbednost na prvom mestu.

Mislim da za <300 dindži alternativni buvljak ipak može da se izbegne:

https://www.kupujemprodajem.com/Suko-utikac-gumiran-NGD02-52241410-oglas.htm

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, Zexx said:

Mislim da za <300 dindži alternativni buvljak ipak može da se izbegne:

https://www.kupujemprodajem.com/Suko-utikac-gumiran-NGD02-52241410-oglas.htm

Tebraaaa!  :o Ovaj tvoj ima i bušilicu za šipove!  Ograda na placu za tren oka! :D Cijena sitnica.

https://www.kupujemprodajem.com/Motorna-busilica-za-zemlju-Villager-motorni-VPH-43-1-7Ks-53318290-oglas.htm

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ab said:

pokusaj naci stari SFRJ utikac koji je neunistiv kada ti vec nije stalo do HiFi i utikaca, bezbednost na prvom mestu.

Bezbednost mi jeste na prvom mestu... kad smo vec kod toga kaze mi majstor elektricar da niposto ne menjam stare utikace u zidu ( shuko ),  imaju kruznu gumicu na mestu gde kabl pravi kontakt sto olaksava stres kablu a novi to cesto nemaju... ili sam ga bar ja razumeo tako  :).

Hi Fi ili ne medicinski bi trebali da su kvalitetniji ili se bar tako prica...bar imaju propisan standard kao i oni cat5 / cat7 kablovi.  Ako nije po JUS-u da li da kupujem ?  :D

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, borchee said:

samo sam naletio na oglas, pa se setih na tebe

Hvala video sam juce... gledao slike... izgleda dosta koriscen sa Shure V15 glavom,  mislim ali nisam siguran da jos ima i jedan 450Eu,  bolje ocuvan, zna se ko ga je koristio zadnjih godina.

Video sam nesto drugo sto me je jako zainterosovalo Braun PS 350, isto na KP , za 90Eu i pogledao malo motor i dizajn ( bez rucke ) baziran na Dual 1219 gramofonu, to su idleri, jako ih volim,  oni zaista dobri kostaju mnogo para,  Video sam i motor Lenco L75 bez baze i rucke za 200Eu,  dakle ima izbora sada... ali nisam jos odustao od Technicsa,  zapravo on ce ostati u svakom slucaju.  Braun prodaje preprodavac iz Novog Sada o kojem ne znam nista,  taj gramofon bi mi bio zanimljiv kao B varijanta, jeftin je ali se jako dvoumim, spolja izgleda ok, idleri generalno umeju da budu trajni,  samo ne baca mi se olako 90Eu ako ne valja ili ne ispunjava neke uslove reprodukcije, ja vec imam komercijalni Garrard idler, ako taj Braun nije bolji ... veliki znak pitanja.

Stvar je sledeca : stigla mi je rucka za Technics, ostaje da vidim ko ce raditi ugradnju i sa tim zelim da zavrsim za sada sa DD gramofonima.  Revox mi je jako zanimljiv jer je DD i ima tangencijalnu rucku, one bi trebalo da daju malo drugaciji pecat muzici.  Kolika je razlika zvucno ne znam, do sada sam cuo vise komercijalnih varijanti,  i imam cak jedan Sansui na 110 Volti, koji prima napon ali ne radi iz ko zna kojih razloga.

Da skratim, Technics cu zadrzati a hteo bih jos jedan drugaciji gramofon, idealno idler ali moze i kais, a mozda eventualno i Revox u dobrom stanju.

Hvala sto si se setio  :),  zelim prvo da sredim ovo sto imam pa onda da krenem dalje  :)

Pozdrav, Krca

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, Krca44 said:

Revox mi je jako zanimljiv jer je DD i ima tangencijalnu rucku

Da podudarim još jednom...ručka nije tangencijalna/linearna, nego unipivot!...a bazu/nosač ručke po vodilicama linearno pokreče servo motor.

Šta se Technicsa tiče...pa naravno, da treba, da ostane!

Pozdrav

Borut

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, borchee said:

bazu/nosač ručke po vodilicama linearno pokreče servo motor.

Omatorio sam , pa verovatno brkam... gledao sam na onom oglasu, tamo izgleda kao da prave rucke ni nema nego samo neki nosac za glavu

Technicsa zadrzavam a zelim jos jedan, to mi je uvek bio plan.  Realizacija je nesto drugo, ne mogu sve odjednom pa idem redom.  Pojave se na oglasima zanimljivi gramofoni,  evo sad ima Micro Seiki DD otvoren dizajn i mislim da isti covek prodaje Jelicicevu rucku.  Taj gramofon je jako interesantan a zao mi je sto sam morao a propustim domaci rad na temu Linn ( taj tip gramofona ) sa Jelicic ruckom, cini mi se u znatno boljem stanju od ove koja se prodaje sada.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Krca44 said:

Omatorio sam , pa verovatno brkam... gledao sam na onom oglasu, tamo izgleda kao da prave rucke ni nema nego samo neki nosac za glavu

Ma, nisi ti omatorio i ne brkaš - ne možeš ništa vidjeti na toj slici. Ono četvrtasto čudo je nosač baze ručke a na ručci je montirana glava. Ručka je uležajena iglom u časovničarskom kamenu (jel rubin ili safir...ili nešto drugo, ne znam). 

Na ovom videu možeš videti princip rada LINATRACK-a (Revox je tu skalameriju nazvao tako, a ime dolazi od LINEAR TRACKING)...ako se zauzmeš, baš na početku se može videti kako se glava malčice okreče vamo-tamo.

Evo još jedne fotke ručke i njenog nosača koji se kreče po vodilicama/šinama.

5a14983f2a091_RevoxLinatrack72Krca.jpg.885435afe1c20a8ac93c746b40dede6c.jpg

Da ne tupim više o Revoxu - ako će te nešto zanimati, slobodno pitaj...pomoći ću, ako znam.

 

Pozdrav

Borut

P.S. Pošto si pomenuo Micro Seiki...imali su ručku sa klizečim utegom (od pivota prema glavi) za podešavanje "efektivne mase" - model MA-707 i još neki drugi mislim.

MA_707_B.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, borchee said:

LINEAR TRACKING

Aha sad mi je jasno kako je Revox napravio.

Ponekad gledam razne web site-ove sa japanskom tehnikom iz 70-ih i 80-ih, toliko toga su napravili sto je posle kod nas i Evropi ponovo "izmisljeno",  Yamaha sa berilijumom, Sony sa ruckama od carbon fiber vlakna, Micro Seiki sa onim masivnim gramofonima,  ali i Revox je tata-mata, moram jednog dana da stavim shapu na nesto njihovo, ako ne gramofon onda tuner, kaset dek ili magnetofon ( ideal ).

Hvala na slikama !

Pozdrav od Krce  :)

Link to comment
Share on other sites

Revox 99 / Studer B67, magnetofoni

Revox B215 / H1  dekovi

Revox Tuneri

Kako bih tu mogao da se razocaram ?  Kapiram da je odrzavanje skupo i da treba naci dobar primerak pa samim tim nije ni lako ni jeftino, pogotovu za magnetofone, ali ne vidim zasto bih se razocarao sem ako bih sipao lovu za servis kao da tocim gorivo za auto.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...