Jump to content


The Death of High-End Audio?


Mingus,Mingus

Recommended Posts

4 sati ranije, Ultravox said:

Slusao sam razlicite Bose uredjaje do 1000 eura i uvek su mi ostavljali utisak debele pretplacenosti, njihovih 800 eura je sviralo isto ili losije od npr Yamahinih 500 eura.

strategija tih %$&/%&()=/(/  je da jeftine zvučnike nude za velike pare , ali kako . Pa tako što sistem koji njih košta 150 , prodaju za 300  a trgovcu kažu da može da traži i 1000 . Šta se dešava , pa to da trgovac videći lepu zaradu , počne da laže ko ker i ubeđuje nesretne kupce da su kupili pravu stvar . I  onda se čudimo što su i deca čula za te krševe .

 Napraviš jeftin uređaj , napumpaš mu cenu ali tako da trgovina ima koristi i napred gluvaci :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
On 7.10.2017. at 12:56, alI_Zée said:

Склапао и слушао ово: http://www.ebay.com/itm/ICEPOWER250A-Digital-Power-amplifier-finished-board-ICEPOWER-module-250W-/132340949792?hash=item1ed022a320:g:yQoAAOSwf4pZyS~l

Свира одлично и не греје се претерано. Препорука. Боље ради од Hypex uCD модула.

Imam priliku da nabavim ovo za tepsiju ribe. 2 IcePower modula, 1 power supply i svi kablovi. (dobro nije baš tepsija ribe ali dovoljno interesantno da proradi švajserski crv)

Ali nisam siguran dal treba gubiti vreme , pare i živce sa digitalijom (pojačala).

Ono što sam do sada probao i čuo je bilo razočaranje u manjem ili većem obimu. A slušao sam od Low End D class kineza ( tu ništa nisam ni očekivao), do nekih mid class (isto kineza koji su mogli biti i bolji) pa do high pojačala  ( brandiranih koja su tek bila bljak).

E sad IcePower nisam čuo, a savest da mi bude mirna hteo bih da se uverim da li tu ima nešto ili je digitalna amplifikacija samo magla.

Ima li neko da je čuo IcePower (koji model) a da je bio zadovoljan? Da me posavetuje u ovom tamnom vilajetu. Da uzmem ili da ne uzmem?

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, siroma said:

Pa ti ga nahvali a sad"dizaj ruke!"   ????

Да, да ради и да се не греје а звук онако. Не "дизај руке" него батали. Ако ти треба за ове врућине одличан је. Боље то него неки са "сијалицама".

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, siroma said:

Ima li neko da je čuo IcePower (koji model) a da je bio zadovoljan? Da me posavetuje u ovom tamnom vilajetu. Da uzmem ili da ne uzmem?

Više puta čuo. Izlazni stepen sposoban za zvučnu prezentaciju najviše klase, ako je izveden pošteno. Nije sve u modulima. Moj je sa ICE 1000 ASP-ima.

Čudi me razočaranost. Moguće je da su sistemi u kojima si ih čuo bili u haosu.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nomimasen said:

Više puta čuo. Izlazni stepen sposoban za zvučnu prezentaciju najviše klase, ako je izveden pošteno. Nije sve u modulima. Moj je sa ICE 1000 ASP-ima.

Čudi me razočaranost. Moguće je da su sistemi u kojima si ih čuo bili u haosu.

Šta tu ima da se izvodi? Plag& Play (Cry) je.

55042-2.jpg

Eventualno neki preamp?

 

 

PS

ASP 1000 su dosta skuplji. Da li i bolji? Verovatno.

Link to comment
Share on other sites

Plemiću,

moj savet posle Kulturnog Leta u Budimpešti sledeći: NE ulaži više ni bani u hajfaj hardver. Mislim da ga imamo i previše. Moja matematika posle 4 koncerta i 1 izložbe je sledeća:

-za oko 60€ ulaznica sam dobio vrhunski doživljaj klavirskog koncerta, opere, etno-muzike i džez-trija.

-ovo potkrepi sa cenom puta i smeštaja.

Mislim da u ovoj postavci dobiješ za oko 1000€/godišnje masu koncerata i pozorišnih predstava u zenlji i regionu. To znači da si za komplet zimskih guma za BMW X6 obezbedio sebi dve godine Ohrida, Sofije, Nišvila, Temišvara, Beograda, Palića, Segedina i Budimpešte. Jes' da se ne presijava ko alufelna ali je bolja hrana za dušu...

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, siroma said:

Ali izgleda nema dobar d amp.

Има само што га раде са свич напајањима е када се ти модули напоје линеарним напајањима уз употребу крштених трансформатора то засвира пуно боље.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 8/29/2017 at 10:29 AM, zoranzu said:

Ispade da je Hi Fi covecanstvo 99%  lakovernih i podloznih manipulisanju -papana 

a preostali 1% pucanstva je provalio zaveru....

Dokle god bude bilo bogatih Kineza ,Rusa,Amerikanaca itd....postojace High End Audio,

a dotle ko nema para za High End Audio, moze da se tripuje na iluziju da ce High End Audio  imati svoj The End

Samo kada bi znao koliko bogatog Amerikanca interesuje HI END HI FI.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...