Jump to content


Apple iPad kao izvor zvuka


DejanM

Recommended Posts

Ja koristim Mac Mini kao jedan od izvora zvuka. Na njemu trci JRiver a veza sa DACom je ostvarena preko USB kabla. To svira sasvim ok.

Uzgred, taj Mac Mini je radio bez problema nekih 9 godina, 24x7, i onda je odjednom riknuo pre nekih nedelju dana. Narucio sam, i sada cekam da mi ga Deda Mraz donese, nov M1 Mac Mini.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, DejanM said:

Jedan nacin za vezivanje iPad-a na tvoj DAC je da kupis Apple USB adapter:

https://www.apple.com/at/shop/product/MD821ZM/A/lightning-auf-usb-kamera-adapter?afid=p238|spU3B6URJ-dc_mtid_187079nc38483_pcrid_432493923533_pgrid_108992230028_&cid=aos-at-kwgo-pla-btb--slid---product-MD821ZM/A-AT

Malo bolja i nesto skuplja varijanta je isto to samo sto ima jos i ulaz za napajanje, tako da moze iPad da se puni dok se slusa:

 

https://www.amazon.de/Lightning-to-USB3-Camera-Adapter/dp/B01DGDNL2G/ref=asc_df_B01DGDNL2G/?tag=googshopde-21&linkCode=df0&hvadid=214439841299&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=16608518142476670827&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9062729&hvtargid=pla-475817252367&psc=1&th=1&psc=1

Onda ubodes USB kabl u taj adapter i tako ga vezes za USB DAC. I to je to ... iPad odmah prepoznaje eksternu vezu i prebacuje audio na nju.

Hvala!

 

Vise nego jasno :)

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Father said:

Ova dva drugara koriste taj izlaz za slušalice. Samo da budem jasan taj apple laptop na moje iznenađenje ima vrlo ozbiljan zvuk povezan diy kablom kome je posvećena ozbiljna pažnja i deo je vrhunskog sistema.

Ipod s druge strane, je samo privremeno bio vezan na daleko skromniji sistem i sa baš lošim pijačnim kablom od 3m pa je i zvučno bio dosta lošiji, ali i tada je reprodukcija bila solidna. Ipod mislim da ne može da bude krajnje rešenje, ali treba mu dati šansu.

Hvala,

Radi se o tome da sklapam novi sistem iz pocetka, imam pojacalo, zvucnike i Ipad bi trebalo da bude nesto da mogu sada da slusam muziku. 
da pojacalo ne stoji besposleno dok sklapam ostatak sistema :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Vlaxxy said:

imam pojacalo, zvucnike i Ipad bi trebalo da bude nesto da mogu sada da slusam muziku.

Za privremeno sam sasvim siguran da će odlično da završava posao. Samo nađi neki dobar player za Ipad, što bi moglo da se takmiči sa mconnectLite ili BubleUpnp sa Androida. Srčeš mjuzu sa mreže, zoutubeta... i kada pređeš na nešto bolje nećeš ni da primetiš, osim u zvuku :).

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko imao situaciju da IPad kao izvor zvuka ne radi?

Naime, dok nije prikljucen ima zvuka sa Ipada. Ali kad se prikljuci na njega adapter, a preko adaptera u DAC pojacala i drugim kablom u struju, onda zvuk nestaje - ne pojavljuje se u zvucnicima.

Isti USB kabl opet radi kad se poveze laptop na pojacalo.

Pokusao sam da guglam, ali nisam nasao odgovor, osim da je mozda problem u azuriranoj najnovijoj verziji IOSa.

koristim ovaj adapter:

https://www.amazon.de/Lightning-to-USB3-Camera-Adapter/dp/B01DGDNL2G/ref=asc_df_B01DGDNL2G/?tag=googshopde-21&linkCode=df0&hvadid=214439841299&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=16608518142476670827&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9062729&hvtargid=pla-475817252367&psc=1&th=1&psc=1

2629028C-6F34-456B-97BF-B45E42B01790.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 27.8.2017. at 11:36, J.D. said:

sve to isto može sa bilo kog android telefona ili tableta, baza softvera je na androidu daleko veća i raznovrsnija..

verujem u sve što si napisao, ali ipad ni nekakav android ipak nisu izvori odličnog hifi zvuka (jesu dobrog, neki od njih), a sjajni su kao remote za neku ozbiljniju digitalnu skalameriju :)

Neuporediv je zvik iPada i bilo kog Androida  Imam iPad 4. Zvuk je bolji od 10 Android telefona koje sam probao.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...