Jump to content


Carina za kupovinu LP/CD iz inostranstva


HMrules

Recommended Posts

Piši manjim slovima to za sportsdirect,mozda cita neko ko "ne treba"...svercujem se par godina. :ph34r:

Sto se ploča tiče neko baš revnosno opede(r)vevljuje ama baš svaku koju porucim,novu ili polovnu.Amazon ili discogs.Neki ce-de manijak garant.Ce de ovih dana prošao fraj,sa istog mesta poslato.

Link to comment
Share on other sites

51 minuta ranije, sondek said:

Piši manjim slovima to za sportsdirect,mozda cita neko ko "ne treba"...svercujem se par godina. :ph34r:

Sto se ploča tiče neko baš revnosno opede(r)vevljuje ama baš svaku koju porucim,novu ili polovnu.Amazon ili discogs.Neki ce-de manijak garant.Ce de ovih dana prošao fraj,sa istog mesta poslato.

Nadajmo se da ovde nema carinika audiofila :-D

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ne čita niko iz GPC-a u Zemunu, pošto je fora u sledećem:

U centru u Zemunu, koji je glavni sortni centar za pošiljke koje ulaze u Srbiju, postoji mašina koja sortira pošiljke, a koja je nabaždarena da pošiljke zapakovane na određen način automatski sortira kao one na koje su oslobođene carinjenja, a na njih se zbog preobimnosti posla ne plaća ni PDV.

Ove druge koje su "ocenjene" od strane mašine kao one koje su potencijalne za carinjenje se otvaraju od strane službenika (i to se naplaćuje), pa se uvidom u sadržaj ocenjuje kako će se sa njima dalje postupati:

1. U paketu je nešto relativno vredno, nema računa, procena carinika je dovoljna da se ocarini i naplati PDV

2. U paketu je račun, ako ne premašuje 50 EUR bez troškova slanja tarifira se PDV, ako je bez troškova slanja preko 50 EUR, tarifira se carina 10% na ukupnu cifru sa troškovima slanja + 20% PDV (oko 32%)

3. Carinik otvori, proceni da nije za carinjenje, zatvori, naplati otvaranje i to je to (retko se dešava, ali se dešava)

4. U paketu je više od tri komada identične robe, carinik traži papire za uvoz (dešava se) ili ako ih nema, vraća

5. U paketu je nešto što ima poseban režim uvoza, traže se papiri ili se roba vraća

 

VAŽNO: Tražiti da se roba koja se poručuje (ako to uslovi dozvoljavaju) zapakuje u BELU puckavu kovertu (ENVELOPE LETTER).

 

Ovo su informacije koje su validne i proverene.

Link to comment
Share on other sites

Meni su juce stigle tri ploce sa Nemackog Amazona, nikakvih dodatnih troskova nisam imao osim sto sam kuriru poste platio 250 dinara. Medjutim, pre par dana mi je stigla ploca sa Americkog Amazona i za nju sam imao dodatne troskove oko 20% cene ploce (900 dinara). I sam sam mislio da su mi naplatili carinu, ali ipak mislim da je u pitanju porez. Evo je deklaracija...

20170826_114533.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Timmy said:

Meni su juce stigle tri ploce sa Nemackog Amazona, nikakvih dodatnih troskova nisam imao osim sto sam kuriru poste platio 250 dinara. Medjutim, pre par dana mi je stigla ploca sa Americkog Amazona i za nju sam imao dodatne troskove oko 20% cene ploce (900 dinara). I sam sam mislio da su mi naplatili carinu, ali ipak mislim da je u pitanju porez. Evo je deklaracija...

20170826_114533.jpg

Ja imam potpuno isti ovaj papir tako da sam i ja platio PDV.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...