Jump to content


Room correction: Suvisan feature?


nkrgovic

Recommended Posts

3 sati ranije, nkrgovic said:

 OK, je'l sad razumes sta mislim pod "platio da se pokrene jednom"? :) Tebi treba DSP / Analogni ekvilajzer za slusanje, softver za merenje i kalibrisani mikrofon su placeni a koristis ih, ajde, retko? Vecina ljudi samo jednom... Nije li bolje iznajmiti ih?

 Ja sam softveras, meni ovde fali neki SaaS model. 

Капирам, са тим што је доста фирми напустило нпр Одисеј због цене а изгледа да су само Денон и Маранц остали. Нисам био у стању да тестирам све новије моделе али доста њих највише хвали управо Одисеј, да их системи Јамахе, Онкиа, Пионира и сл не стижу.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, gvlada said:

Капирам, са тим што је доста фирми напустило нпр Одисеј због цене а изгледа да су само Денон и Маранц остали. 

 Ne znam koja je cena, ali racunam da dobar room correction ugradjen u AV risiver, plus mikrofon u kutiji proizvodjaca koji radi male serije kosta bar 50EUR, mozda i vise. Za te pare se doda za bolji DSP (to moze da bude i 10EUR), i doplati za ekvilajzer softver koji neko razvije in-house.... Dobijes samo deo funkcionalnosti, ali bolje uradjen. 

 S'druge strane, korisnik nadje nekog ko koristi bas bas dobar softver, neki koji koriste veliki bioskopi i dobre merne mikrofone i plati mu da mu odradi merenje. Ili, uzme mikrofon a softver "rentira" iz cloud-a na 24h... ili koliko mu treba. Sprava kosta ista, korinik mozda plati setup (realno prebaci se cena na dilera u vecini slucajeva), a krajnji rezultat bolji. 

 Isto je primenjljivo i za stereo, naravno. Nema razlike zasto ne bi bilo moguce imati analogni ili digitalni ekvilajzer na putu signala, koji se tune-uje externim sredstvima. Linn space optimization je dobar primer, ali oni cak i nemaju mernu varijantu, vec kombinaciju da uneses izgled/dimenzije, plus tuneing na uvce... (opet ja u sektu, sta cu... :) )

http://docs.linn.co.uk/wiki/images/8/84/SpaceOptimisation.pdf

Link to comment
Share on other sites

То што описујеш је Одисеј про, када дођу са профи микрофоном, мере на 30-ак позиција и кошта 100-ак $ или €. Само јачи уређаји имају про опцију, уз то не знам да ли неко то овде ради.

Сада где наћи софтвер за корекцију звука и како га искористити, повезати са абр или пре/про и да то ради.

Link to comment
Share on other sites

Углавном топ модели, не знам напамет. То се мора потражити на нету листа модела. Лично могу рећи да је приметна разлика између слабијих верзија и ове, бољи простор, приметнији детаљи, контролисанији бас, јаснији глас и сл. Некад топ модели Онкио авр имали само ХТ попут 906, 5007 а каснији 5009, 5010 имају ХТ32 који су са снагом исти дају много квалитетнји звук. Данашњи Онкио нема Одисеј откако су купили Пионир и користе њихову технологију.

Link to comment
Share on other sites

Samo oni najjaci i naravno najskuplji :)

 

Marantz od aktuelnih sprava samo na komponentnim sistemima i to najjacem - AV8802A. 

I V7702, takodje, ali noviji V7703 ne.

Od risivera je podrzavao stari model SR7010, a aktuelni SR7011 ne.

 

Denon AVR-X7200WA i AVR-X6200W. Noviji AVR-X6300H ne.

I kod jos starijih top modela je bilo podrske - recimo AVR-4520.

 

Onkyo aktuelni - ni nema Audyssey.

 

 

BTW, nije preskup set za kalibraciju.

http://www.shop.perfecthometheater.com/Audyssey-MultEQ-Pro-Calibration-Kit-Audyssey-Kit.htm

Link to comment
Share on other sites

Nadjoh i kompletnu listu sa sve objasnjenjem zasto se kod novih modela ukida XT32 Pro podrska.

http://www.homecinema-fr.com/forum/son-audio-preamplificateurs-decodeurs-homecinema/marantz-av7703-11-2-evol-multeq-xt32-test-hcfr-publie-t30075670-75.html

2016 and later receivers will no longer use MultEQ Pro.

Both Audyssey and D+M have been working to release a new Audyssey MultEQ editor app for both iOS and Android. Audyssey and D+M listened to many customer requests for features and are incorporating into the app. Target launch date is March.
Both D+M and Audyssey continue to support Audyssey Pro on existing compatible D+M products released before 2016.

Full list of MultEQ Pro receivers below.

Kind regards,
Audyssey Support

Denon 2312CI
Denon 2313CI
Denon 3311CI
Denon 3312CI
Denon 3313CI
Denon 3808CI
Denon 4308CI
Denon 4310CI
Denon 4311CI
Denon 4520CI
Denon 4810CI
Denon 5308 3D Edition
Denon 5308CI
Denon 5805CI
Denon AVC-A1HD
Denon AVC-A1HD 3D Edition
Denon AVP-A1HD
Denon AVP-A1HD 3D Edition
Denon AVR100
Denon AVR-X3000
Denon AVR-X3100W
Denon AVR-X4000
Denon AVR-X4100W
Denon AVR-X4200W
Denon AVR-X5200W
Denon AVR-X6200W
Denon AVR-X7200W
Marantz AV7005
Marantz AV7701
Marantz AV7702
Marantz AV7702mkII
Marantz AV8801
Marantz AV8802
Marantz SR6006
Marantz SR6007
Marantz SR6008
Marantz SR6009
Marantz SR6010
Marantz SR7005
Marantz SR7007
Marantz SR7008
Marantz SR7009
Marantz SR7010
NAD M15HD
NAD M15HD2
NAD Masters M17
NAD T175
NAD T175 HD2
NAD T175HD
NAD T187
NAD T757
NAD T758
NAD T765 HD2
NAD T765HD
NAD T775
NAD T775 HD2
NAD T775HD
NAD T777
NAD T785
NAD T785 HD2
NAD T785HD
NAD T787
Integra DHC 80.1
Integra DHC 80.2
Integra DHC 80.3
Integra DHC-9.9
Integra DTC-9.8
Integra DTR 70.1
Integra DTR 70.2
Integra DTR 70.3
Integra DTR 80.1
Integra DTR 80.2
Integra DTR 80.3
Integra DTR-70.4
Integra DTR-8.8
Integra DTR-8.9
Integra DTR-9.9
Integra DTX-8.8
Integra DTX-8.9
Integra DTX-9.9
Onkyo PR-SC5508
Onkyo PR-SC5509
Onkyo PR-SC885
Onkyo PR-SC886
Onkyo TX-NR3009 (EU & ASIA only)
Onkyo TX-NR3010 (EU & ASIA only)
Onkyo TX-NR5009 (EU & ASIA only)
Onkyo TX-NR5010 (EU & ASIA only)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Kako se niko jos nije javio sa DIRAC iskustvima , resih da ga probam licno .

Reskirao sam citavih 95$ i kupio  miniDSP UMIK-1 merni mikrofon i planiram da skinem full demo verziju DIRAC-a koja radi 14 dana ....dolazim sredinom novembra pa cu isprobati kod sebe i Igora (Duke II+Bladelius Thor MKII + dosta manja soba od moje)  pa cemo da vidimo sta i kako Dirac software radi iz prve ruke .

Nastavice se ...

 

Link to comment
Share on other sites

Biće interesantno :cheers

Proba nije skupa.Ja jedino nisam siguran da je to ujedno i jasno misljenje o aktivnoj skretnici kao komponenti.Ipak celog veka citam o dosta velikim razlikama u zvuku raznih tipova aktivnih skretnica koje uopšte nisu jeftine.Evo na pr. par old skul hintova da ne pominjem samo ''one moje''  http://www.allegrosound.com/4sale_crossovers.html

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

DIRAC isproban ...free licenca radi 14 dana , setup ide relativno lako i brzo

Rezultati su više nego odlični !

Relaksiran zvuk oslobodjen brundanja otvara prosotor bogatstvu detalja u srednjim i visokim ...

Upgrade vredan svake pare koji ce omoguciti ostatku sistema da prodise i tek tada cete shvatiti gde ste ...

Apsolutno preporucujem svima !

 

Pozzzz

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Aleksandar75 said:

Ako može jedno, unapred se ograđujem, potencijalno glupo pitanje: nema li taj DIRAC u suštini ulogu neke vrste ekvilajzera?

Bas ti je glupo pitanje :D:D:D...al koliko sam ja citao sa mojom ogranicenom pamecu rekao bih da je odgovor na tvoje pitanje da jeste...no Mr. Damic me pretece :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...