Jump to content


Subwoofer Y RCA kabl


Nabukodonosor

Recommended Posts

1 hour ago, gvlada said:

Јеси ти исти Набукодоносор са бенча? Тамо је био Клипш суб, јбл отишао. Вратио стари суб?

Taj sam. Trebalo mi jedno 10 sekundi da desifrujem ovu cirilicu. :D Pa imam oba sub-a jos uvek. A drugar je kupio isti JBL kao ja, pa njemu treba ovaj kabl, pa sam resio i ja uz njega da napravim jedan. ;)

Hvala @stoN_Cold

 

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, Nabukodonosor said:

Pozdrav svima. Hteo bih da napravim Y RCA kabl za aktivni subwoofer. Subwoofer je 200W jak, konkretno u pitanju je JBL 200/230. Zanima me koji kabl mi preporucujete. Hvala.

Nema potrebe da se zamajavas sa pravljenjem Y RCA, imas gotove za sitne pare, za bas vise nego dobri:

http://www.elementa.rs/proizvod/22551/hifi-audio-kabel

http://www.elementa.rs/proizvod/28163/hifi-audio-kabel

Link to comment
Share on other sites

Није баш сваки кабл исти и не добија се исти суб-бас. Чак на истом каблу квалитетнији конектор даје дубљи и интензивнији суб-бас. Дебљи струјни такође утиче на квалитет.

Ово су адаптери од 20цм.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, damic said:

Nema potrebe da se zamajavas sa pravljenjem Y RCA, imas gotove za sitne pare, za bas vise nego dobri:

http://www.elementa.rs/proizvod/22551/hifi-audio-kabel

http://www.elementa.rs/proizvod/28163/hifi-audio-kabel

Сврсисходни јесу али су лошег квалитета.

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, Nabukodonosor said:

Taj sam. Trebalo mi jedno 10 sekundi da desifrujem ovu cirilicu. :D Pa imam oba sub-a jos uvek. A drugar je kupio isti JBL kao ja, pa njemu treba ovaj kabl, pa sam resio i ja uz njega da napravim jedan. ;)

Hvala @stoN_Cold

 

I mene isto mal hebe ćilica al s e prisjetim . malo dekomorira . al niša osim kad ja strašno ? ! dugačak post . Ruska me mal hebe , al ova DOMAĆA  ne ? ;)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, gvlada said:

Ово су адаптери од 20цм.

Koliko razumem post,  coveku i treba adapter da bi odvojio signal za sub. Kako je rec o opsegu do prosecnih 80Hz, skidam kapu svakome ko bi primetio razliku u zvuku izmedju ovog i pravljenog. 

BTW, otkako sam u ovom hobiju, nikad nisam imao problema sa fabrickim kablovima vec iskljucivo sa pravljenim.

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, Nabukodonosor said:

Hteo bih da napravim Y RCA kabl

Y RCA uvek podrazumeva iskljucivo kratki razvodnik/sabirnik signala, dakle u obliku slova Y,  sa jedne strane 1 RCA a sa druge 2 RCA konektora, cesto se zove i adapter. Postoje dve varijante male/female.

Ako se misli na pravljenje pa da jedan krak ova dva bude izrazito duzi onda to vise nije Y RCA.

Jbg, ranije sam koristio pravljena dva Y RCA za svoja 4 suba a posle bas ove iz Elemente, nisam primetio nikakvu razliku, a daleko da je rec o losem sistemu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
44 minuta ranije, Zrenjaninac said:

kako bih mogao da povezem ovaj sub na pojacalo koje nema izlaz za vufer............pojacalo Teac ax750dc........

Постоји више начина а најпростији је да направиш или даш неком' који се бар мало разуме кабл који ће на једном крају имати чинч (рца) а на другом крају мушки конектор за слушалице и то повезати моно. Наравно укључити у излаз за слушалице.

Други мало компликованији начин је да се на Тику направи излаз за суб. 

Битно је да регулација јачине утиче и на регулацију јачине на субу.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Zrenjaninac said:

ovo prvo sam probao ,i ukljucio u telefon i tv  a drugi kraj -cinc u sub----u wuferu se cuje pustena muzika ali jako slabo

On 11/5/2017 at 16:15, vaN_Helsing said:

кабл који ће на једном крају имати чинч (рца) а на другом крају мушки конектор за слушалице и то повезати моно. Наравно укључити у излаз за слушалице.

Ово се односило на излаз из Тика.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...