Jump to content


Da li HiFi uređaji i zvučnici utiču na zvuk?


Aleksandar75

Recommended Posts

27 minuta ranije, Djoleks said:

Drago mi je da se druga snajka udala dobro.....;) a i svaka roba ima svog kupca,ja bi pre bacio pare u bunar :D (moje misljenje)

Javi gde je taj bunar kada budeš bacao B).

Tačno svaka roba ima kupca, normalnoje da na polovno japansko pojačalo odnaprimer 150E nećeš ulagati u kablove ni od 150din a kamoli 150E !

A inače ima dobro udatih snajki, poznajem neke ni jedna ne kuka na kablove !:P

Link to comment
Share on other sites

On 7/28/2017 at 19:45, RingeRaja said:

Moja lista:

1. Materijal za reprodukciju

2. Izvor (DAC, gramofon, dek, magnetofon)

3. Kutije

4. Preamp

5. Amp

6. Struja

7. Kablovi

8. Polica

9. Prostor

Ovo je moja postavka, tj. onako kako ja razmišljam i delujem, a skopčana je delimično i sa objektivnim problemima sa kojima se prosečan HiFi zaluđenik (tj. Ja) susreće.

Ne slusas ti dovoljno glasno, inace bi ti "prostor" bio mnogo vise na listi, a verovatno bi ti i kutije otisle za jednu stepenicu iznad.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Djoleks said:

Pogodio si da je japansko pojacalo,svaka cast i zvucnici su japanski,jbg ja zadovoljan,za oko 400e solidno to meni svira,staces nemozemo svi da furamo engleze i imati sistem od 5000e+.Sto se kabla tice koristim klotz i nije ni srebro ni zlato :D.

U pravu si ne možemo!^_^

Nisam ja ništa pogodio sam si se izjasnio kao "Japanac", a za 400E polovno, ohohoo, može svašta da se iskombinuje, sad ko koje ostrvo voli, dal' Japan, GB ili neko treće....

Link to comment
Share on other sites

ja mislim da utiču na zvuk.

e sad, koliko je to kvantitativno i/ ili kvalitativno u odnosu na ostale spomenute parametre koji (bi trebalo da) utiču na zvuk ne bih znao kasti.

do daljeg se držim univerzalnog odgovora na nejasna pitanja: 42

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...