Jump to content


Da li HiFi uređaji i zvučnici utiču na zvuk?


Aleksandar75

Recommended Posts

Pa vecina je dala akcenat na kablove i prostoriju, tako da je po meni sumanuto diskutovati o uredjajima i zvucnicima, ispade da su oni nebitni u celoj postavci a da je sve ostalo presudno u slusanju muzike.
Vise mi je pun...tog mlacenja prazne slame, sto bi se reklo keep calm and listen music...

Sa ovim postom nisam imao nameru da bilo koga ili bilo cije misljenje uvredim.
Pozdrav

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

opet zapostavljate police

 

sad ce ekipa da se prikljuci sa nearfielda,akustike,terminologije,Tozinog sistema i ostalih predivnih tema........i to sve u sparing parovima.

 

 

ceka se neshvaceni genije,koji od tolikog znanja ne moze i ne zeli da slusa lepu,prijatnu muziku jer ona nije realna i verna (slusace bas tako i nikako drugacije za inat glupacima),zatim znalci koji ni najmanju tajnu nece nikad nikom otrkriti,kako do dobrog zvuka (nabadajte sami ili platite sto smo mi uboli da valja da vam prodamo),borac protiv nepravde nanete nemackim zvucnicima (englezi mamicu vam...),guru za dobar protok energije kroz uredjaje do uha,recidiv clanovi sa viskom slobodnog vremena,razkrinkavac podvala u konstrukciji hi fija.......hebote pa nema kraja,sve clan do clana- eminentni!

 

uredjaji ucestvuju sa 10% u zvuku sistema-ostalo je zvaka.

problem je nastao kada je previse clanova na forumu culo sisteme ,opet, eminentnih kolega i tu je doslo do HAOSA!

trebalo je da svi ostanu iza tastatura skriveni i da zadrze kredibilitet i autoritet hi fi znalca i eksperta (i njajuke ovde do smrti),ovako im je zvuk sopstvenog sistema to oduzeo nepovratno.

 

posle pisite ovde da je druzenje uzivo i slusanje najvaznija tekovina foruma....jes malo sutra,to ce mu doci glave-mislim forumu.:order

 

 

p.s.izvinjavam se clanovima koje sam zaboravio da spomenem a zasluzuju da budu pomenuti.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno forum se dosta promenio.

Ja sam se registrovao 2011te - bio aktivan (uslovno receno) godinu ili dve i tad se pricalo o kombinacijama pojacalo+zvucnici... Malo preamp ko je imao to i onda na kraju kablovi. Sto se tice polica bilo je ili drvo ili metal ali obavezno na siljcima i to je to...

Sad je totalno druga prica... Bojim se da citam previse jer kontam da cu traziti djavola tamo gde ga nema i da cu upasti u igranku bez prestanka - iako to ovaj hobi nacelno i jeste.

Link to comment
Share on other sites

Hah, odlična tema, u pravu si, neko neupućen bi prelistavanjem foruma stekao takav utisak, da su najmanje bitni uredjaji 

Oduvek sam voleo elektronske uredjaje, mislim 'voleo', kao hobi, nešto što me zanima da istražujem. čitam, kompjuteri, telefoni, kamere/objektivi, hi-fi..   ali mi nije to najbitnije u zivotu. Eto listam i ovaj forum ponekad, pored raznih drugih tehničkih, ali nigde ovako čudnih ljudi kao ovde :) 

 

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Aleksandar75 said:

Čitam redovno forum i čini mi se da je u poslednje vreme predmet pisanja i rasprava sve čudniji. Pojedinci su nametnuli takav diskurs da se pitam da li HiFi uređaji i zvučnici uopšte utiču na zvuk?

Ne,ako slusas sa laptopa B)

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Aleksandar75 said:

Čitam redovno forum i čini mi se da je u poslednje vreme predmet pisanja i rasprava sve čudniji. Pojedinci su nametnuli takav diskurs da se pitam da li HiFi uređaji i zvučnici uopšte utiču na zvuk?

Ne!

Uklonio sam sve HiFi uredjaje i zvucnike, a ostavio kablove - nema nikakvog uticaja na zvuk.

Zatim sam sve HiFi uredjaje i zvucnike vratio, a uklonio kablove - nema nikakvog uticaja na zvuk, takodje.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, patason said:

opet zapostavljate police

 

sad ce ekipa da se prikljuci sa nearfielda,akustike,terminologije,Tozinog sistema i ostalih predivnih tema........i to sve u sparing parovima.

 

 

ceka se neshvaceni genije,koji od tolikog znanja ne moze i ne zeli da slusa lepu,prijatnu muziku jer ona nije realna i verna (slusace bas tako i nikako drugacije za inat glupacima),zatim znalci koji ni najmanju tajnu nece nikad nikom otrkriti,kako do dobrog zvuka (nabadajte sami ili platite sto smo mi uboli da valja da vam prodamo),borac protiv nepravde nanete nemackim zvucnicima (englezi mamicu vam...),guru za dobar protok energije kroz uredjaje do uha,recidiv clanovi sa viskom slobodnog vremena,razkrinkavac podvala u konstrukciji hi fija.......hebote pa nema kraja,sve clan do clana- eminentni!

 

uredjaji ucestvuju sa 10% u zvuku sistema-ostalo je zvaka.

problem je nastao kada je previse clanova na forumu culo sisteme ,opet, eminentnih kolega i tu je doslo do HAOSA!

trebalo je da svi ostanu iza tastatura skriveni i da zadrze kredibilitet i autoritet hi fi znalca i eksperta (i njajuke ovde do smrti),ovako im je zvuk sopstvenog sistema to oduzeo nepovratno.

 

posle pisite ovde da je druzenje uzivo i slusanje najvaznija tekovina foruma....jes malo sutra,to ce mu doci glave-mislim forumu.:order

 

 

p.s.izvinjavam se clanovima koje sam zaboravio da spomenem a zasluzuju da budu pomenuti.

Dobra ti je ova :D:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Razumem cinizam pitanja postavljenog u temi, ali opet i ti uređaji i ti zvučnici, stalci i police i ti kablovi i konektroi  i elektroliti i elementi u tim uređajima i izolacije okolo tih kablova traže beskonačnu međusobnu sinergiju.

Problem nastaje kada se nešto u toj sinergiji (lancu) poremeti ili ne uklopi, pa nastane promena zvuka. Te promene onda neki čuju ko "nebo i zemlja" a iste te promene neki ne čuju ili čuju u manjoj dramatizaciji ....

Koliko ljudi toliko ćudi. Rekao bih da se to isto može zalepiti i za gore pomenuto nabrajanje iz moje prve rečenice.

Na kraju sve se to čuje i nameće neki sopstveni uticaj i nikada rešenja nisu univerzalna, već se svode na subjektivan / lični osećaj sreće i zadovoljstva do sledeće najezde ideja u cilju poboljšanja.

Ne razvija se samo HiFi već i naš sluh u iskustvenom smislu, tako da ono što je bilo "vau" prošle godine ove godine se pitamo kako sam to mogao da slušam do sada ........

Link to comment
Share on other sites

Ovakva pitanja su postavljana dosta puta za proteklih n godina.

Jednostavno, forum je takav da okuplja najrazlicitije ljude ("cudne" ili ne).

Internet je takodje takav.

Ima ljudi koji zale za vremenima kada je Internet bio puko akademska mreza, a ne oglasna tabla za kacenje belfija.

Neki bi opet da na Netu imaju separee - ekskluzivne klubove izabranih dzentlmena.

Ali to tesko funkcionise - i na Netu u celini, i na forumu.

Potpuno je nemoguce da forum bilo kome od nas bude 100% po ukusu - sastav clanova je suvise heterogen.

Ali, ako se covek zadovolji time da dobije odredjene (njemu) korisne informacije, a uzdrzi se od potrebe da uvek bude u u pravu - forum je odlican.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, pera451 said:

Ali, ako se covek zadovolji time da dobije odredjene (njemu) korisne informacije, a uzdrzi se od potrebe da uvek bude u u pravu - forum je odlican.

100% se slažem.

Sve opšti "now how" izložen na tabli, pa ko veruje iznetim iskustvima neka izvoli i proba o svom trošku i vremena i novca.

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, patason said:

borac protiv nepravde nanete nemackim zvucnicima (englezi mamicu vam...)

Ako na mene mislis, ja sam borac protiv nepravde nanete svim zvucnicima i uredjajima koji to ne zasluzuju. Nemce trenutno ne slusam nnego japance. Ako vec niko drugi ne zeli da podeli svoje iskustvo jer ne zeli da se zameri uvazenim kolegama onda ja moram. Nisu u pitanju samo nemci, bilo je i japanaca, a i amera. Da podsetim za JBL L serije koje su pojedini stariji i veoma iskusni clanovi hvalili dok nisu prodali svoje, kazu svira nenadYebivo pa salju cene drajvera sa ebay-a, a tamo neki oblik zivota za visokotonac trazi 600$. Kad prodaju to svoje onda ti isti pisu za te iste modele kako su losi, zastareli, ima mnogo bolje za manje pare... Inace engleze ne mrzim, Bowerse obozavam. Monitor Audio takodje. 

Link to comment
Share on other sites

Složio bi se sa Fatherom i perom. Stime da bi dodao da nam fali kultura dialoga i tolerancije.

Ja sam jedan od pobornika da svaka stavka u lancu utiče, dao sam i listu po kojoj šta najviše utiče na zvuk. Tad kad sam napravio tu temu sam smatrao da je pravo vreme da se upitamo da li je moguće da meni police budu na dnu liste dok je drugi često ističa kao veoma bitnu. Meni inače ne smeta to isticanje, pa ni do nivoa šrafova upotrebljenih.

Očekivano, samo se jedan član javio da iznese i svoju listu. Drugi valjda smatraju da je najbolje da izbegnu temu jer može biti izvor sukoba.

Želja mi je bila da se malo upoznamo po tom pitanju pa bi i razgovori bili malo spušteniji kad znamo ko šta stavlja kao prioritet.

Link to comment
Share on other sites

Moja lista:

1. Materijal za reprodukciju

2. Izvor (DAC, gramofon, dek, magnetofon)

3. Kutije

4. Preamp

5. Amp

6. Struja

7. Kablovi

8. Polica

9. Prostor

Ovo je moja postavka, tj. onako kako ja razmišljam i delujem, a skopčana je delimično i sa objektivnim problemima sa kojima se prosečan HiFi zaluđenik (tj. Ja) susreće.

Link to comment
Share on other sites

On 7/28/2017 at 15:01, Technicssss said:

Ako na mene mislis, ja sam borac protiv nepravde nanete svim zvucnicima i uredjajima koji to ne zasluzuju. Nemce trenutno ne slusam nnego japance. Ako vec niko drugi ne zeli da podeli svoje iskustvo jer ne zeli da se zameri uvazenim kolegama onda ja moram. Nisu u pitanju samo nemci, bilo je i japanaca, a i amera. Da podsetim za JBL L serije koje su pojedini stariji i veoma iskusni clanovi hvalili dok nisu prodali svoje, kazu svira nenadYebivo pa salju cene drajvera sa ebay-a, a tamo neki oblik zivota za visokotonac trazi 600$. Kad prodaju to svoje onda ti isti pisu za te iste modele kako su losi, zastareli, ima mnogo bolje za manje pare... Inace engleze ne mrzim, Bowerse obozavam. Monitor Audio takodje. 

Jos jedan glas za Japance,forum bi trebao da sluzi za pomoc neiskusnim kolegama.Po mom misljenju svira pojacalo i zvucnik,naravno i izvor je bitan,to mi je na mestu broj 1.e sad naravno i sve ostalo malo pomera granice mozda,ali nikad mi nece biti jasno 150e 1m kabla.........

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...