Jump to content


DAC ili CD plejer do 400e


Aoxomoxoa

Recommended Posts

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nekom ko je slusao i poredio gramofone u zivotu te razlike medju digitalijom ce uvek biti vrlo male.Realno u poredjenju sa razlikama koje su medju gramofonima to i jeste tako.Vec sa osrednjim digitalnim izvorom imate 90% dobrog zvuka,mada je ovih 10% vrlo bitno(nekad i najbitnije) ali skoro nikad tu nema ocekivane day and night razlike.Kod gramofona one budu bas drasticne,pa je mozda takve pokretac kao audiofil starog kova ocekivao.

Link to comment
Share on other sites

Kad se vec pominje postojeci cenovni rang... razlike u zvuku koje mislis da ces uneti zamenom postojeceg dodatnim napajanjem, uglavnom zavise od kvaliteta ostatka sistema. Ne bi bio ni prvi ni poslednji koji je posle takvog upgradea dosao do zakljucka da su razlike merljive promilima ili da ih uopste nema. 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, tsuyoshi said:

Kad se vec pominje postojeci cenovni rang... razlike u zvuku koje mislis da ces uneti zamenom postojeceg dodatnim napajanjem, uglavnom zavise od kvaliteta ostatka sistema. Ne bi bio ni prvi ni poslednji koji je posle takvog upgradea dosao do zakljucka da su razlike merljive promilima ili da ih uopste nema. 

 

Sto posto tačno :)

Link to comment
Share on other sites

Slazem se. Zato sam uzeo m2tec dac na probu,uocio da razlike ima,i kupio ga.Ako sa napajanjem dobijem jos neko poboljsanje,u redu.U protivnom,ostajem na ovom nivou,i svaka druga potraga je zavrsena.

A o tome da li i koliko poboljsanje koje cujem ima pokrice u ceni,posebna je tema,i zavisi od vise faktora.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, tsuyoshi said:

Kad se vec pominje postojeci cenovni rang... razlike u zvuku koje mislis da ces uneti zamenom postojeceg dodatnim napajanjem, uglavnom zavise od kvaliteta ostatka sistema. Ne bi bio ni prvi ni poslednji koji je posle takvog upgradea dosao do zakljucka da su razlike merljive promilima ili da ih uopste nema. 

 

Potpuno se slažem, imam baterijsko napajanje u višestruko skupljem M2Tech DAC-u, i razlika nije dan i noć, a sam ispravljač je lako nabavljivo i kvalitetno industrijsko svičersko napajanje koje ugrađuju mnogi proizvođači, pre svega u uređaje iz profesionalnog domena. Ako već juriš nešto kvalitetnije od običnog kineskog zidnog ispravljača, a da ne košta ruku i nogu, predlažem ovako nešto:

https://ifi-audio.com/portfolio-view/accessory-ipower/

Link to comment
Share on other sites

Trenutno mi se kombinacija Raspberry Pi3 + HifiBerry DAC+ Pro napaja USB-om preko baterije i u odnosu na napajanje USB-om preko kompjutera je razlika bukvalno nebo i zemlja, ali logično i očekivano.

Uskoro će da legne kršteno linijsko napajanje, očekujem da će raditi barabar kao sa ovim battery bank-om.

Po meni, sjajno rešenje za ne mnogo para (nešto preko 100€).

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, RingeRaja said:

Trenutno mi se kombinacija Raspberry Pi3 + HifiBerry DAC+ Pro napaja USB-om preko baterije i u odnosu na napajanje USB-om preko kompjutera je razlika bukvalno nebo i zemlja, ali logično i očekivano.

Uskoro će da legne kršteno linijsko napajanje, očekujem da će raditi barabar kao sa ovim battery bank-om.

Po meni, sjajno rešenje za ne mnogo para (nešto preko 100€).

Ringe, da li po tebi ta kombinacija moze da se nazove "krstenim" resenjem? Vidim da neki ljudi pricaju kako to nema veze sa hi-fijem dok neki pricaju kako je to odlicno resenje za malo para.

Licno planiram da uzmem tako nesto i da mi to bude masina iskljucivo za reprodukciju muzike pa me jako zanima tvoje misljenje.

Link to comment
Share on other sites

Mogu da uporedim M2Tech vs. Raspberry Pi.

Dakle, pre ovoga su bile tri "kockice" prve generacije (EVO, EVO DAC i EVO Supply), sa FTA Pirelli kablom, Amarra plejerom, "srebrnim" napajačkim kablovima koji su išli iz EVO Supply u ostale dve kockice i LAN kablom punog preseka koji je povezivao dve kockice.

Sada je Raspberry Pi3 + HiFiBerry DAC + Pro, Max2Play/Squeezebox Server, isti LAN kabl koji ide u switch + Xiaomi Battery Bank od 16000 mAh koji napaja preko USB-a Pi i posredno DAC (bolje rešenje je da se napaja DAC, a posredno Pi - to će biti rešeno linijskim napajanjem).

Utisak: sviralo je nešto bolje, ali ne toliko, koliko je prvo rešenje skuplje (3 kockice + Pirelli oko 650 € second hand vs. Pi + DAC + Xiaomi oko 130€ novo).

Možda je sa kockicama sve suptilnije i nešto je kontrolisaniji bass, ali ponavljam, prvo rešenje je 5x skuplje, ja sam svesno išao na downgrade, ali nisam zažalio, ako se pogleda cenovni odnos i to da si mi trebale pare da pokrpim neke rupe.

Po meni za te pare izuzetno rešenje, ako se sveobuhvatno gleda cena, kvalitet i funkcionalnost.

Ako si iz BG-a mogu da ti donesem da čuješ iz prve ruke.

edit: Da dodam... Apsolutno gledano, ovo je rešenje koje po kvalitetu zvuka može rame uz rame sa nekoliko puta skupljim DAC-ovima. Poredio sam ga u klot varijanti, bez eksternog napajanja sa Youngom prve generacije koji je radio na diy Teddy Pardo-u i nije se obrukao uppšte.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, RingeRaja said:

Mogu da uporedim M2Tech vs. Raspberry Pi.

Dakle, pre ovoga su bile tri "kockice" prve generacije (EVO, EVO DAC i EVO Supply), sa FTA Pirelli kablom, Amarra plejerom, "srebrnim" napajačkim kablovima koji su išli iz EVO Supply u ostale dve kockice i LAN kablom punog preseka koji je povezivao dve kockice.

Sada je Raspberry Pi3 + HiFiBerry DAC + Pro, Max2Play/Squeezebox Server, isti LAN kabl koji ide u switch + Xiaomi Battery Bank od 16000 mAh koji napaja preko USB-a Pi i posredno DAC (bolje rešenje je da se napaja DAC, a posredno Pi - to će biti rešeno linijskim napajanjem).

Utisak: sviralo je nešto bolje, ali ne toliko, koliko je prvo rešenje skuplje (3 kockice + Pirelli oko 650 € second hand vs. Pi + DAC + Xiaomi oko 130€ novo).

Možda je sa kockicama sve suptilnije i nešto je kontrolisaniji bass, ali ponavljam, prvo rešenje je 5x skuplje, ja sam svesno išao na downgrade, ali nisam zažalio, ako se pogleda cenovni odnos i to da si mi trebale pare da pokrpim neke rupe.

Po meni za te pare izuzetno rešenje, ako se sveobuhvatno gleda cena, kvalitet i funkcionalnost.

Ako si iz BG-a mogu da ti donesem da čuješ iz prve ruke.

edit: Da dodam... Apsolutno gledano, ovo je rešenje koje po kvalitetu zvuka može rame uz rame sa nekoliko puta skupljim DAC-ovima. Poredio sam ga u klot varijanti, bez eksternog napajanja sa Youngom prve generacije koji je radio na diy Teddy Pardo-u i nije se obrukao uppšte.

Sto se mene tice vec sam zadovoljan tim resenjem.

Nemam nikakav standalone DAC a voleo bih da napravim neku mini-masinu koja ce pustati ili samo audio ili audio + video.

Vec sam planirao da uzmem neki ili mini-itx PC, android box ili Rasp i izlgeda da cu ici na tu varijantu kao i ti. Najvise mi treba nesto sto ce raditi 24/7 i da moze da se koristi u multimedijalne svrhe a cim si ti presao sa daleko ozbiljnije opreme - meni to resava posao :)

Hvala na ponudi ali necu da te maltretiram (jos uvek :D) posto nisam zadovoljan kako mi zvuci sistem u novoj sobi a nemam vremena da se poigram sa tim. 

Reci mi samo taj komplet Rasp + DAC si uzimao direkt sa sajta ili kako?

Link to comment
Share on other sites

Nekom ko je slusao i poredio gramofone u zivotu te razlike medju digitalijom ce uvek biti vrlo male.Realno u poredjenju sa razlikama koje su medju gramofonima to i jeste tako.Vec sa osrednjim digitalnim izvorom imate 90% dobrog zvuka,mada je ovih 10% vrlo bitno(nekad i najbitnije) ali skoro nikad tu nema ocekivane day and night razlike.Kod gramofona one budu bas drasticne,pa je mozda takve pokretac kao audiofil starog kova ocekivao.

 

 Rega planar sa 2MRed daje isto 90% dobrog zvuka  kao i digitalija u tom cenovnom rangu , a za onih ostalih 10%  vazi ista prica  ,  to zavisi od ostatka sistema, afiniteta vlasnika  i dubine dzepa <_<

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da si me razumeo.Razlike medju digitalnim izvorima su mnogo manje nego medju gramofonima.Naravno da postoje i da se i jedne i druge bolje cuju uz sto bolji ostatak sistema, samo sto se razlika medju gramofonima narodski receno cuje iz aviona.Jednostavno tehnickimnogo manje savrsen uredjaj i od kvaliteta izrade odstupanja su cesto day and night.Doneo jednom prilikom kolega njegov gramofon kod mene,skromniji neki thorens jos dok sam imao Aksisa.Pustimo njegov i on kaze pa nije lose jelda?Ja mu pustim istu plocu,a on ...ajao ovde iygleda nesto nije ispravno.Zeznuta stvar to direktno poredjenje.Razlika je recimo bila 200E. E takvu razliku sa 200-300E tesko mozes da dozivis kod digitalije,bolje jeste svakako,Al bolje spustiti ocekivanja na normalna.

Link to comment
Share on other sites

@Ringe,

moze li jedna slika kako to izgleda sklopljeno - DAC uboden u Pi, kuciste koje sve to objedinjuje itd.

Pitam zbog ovoga:

https://www.hifiberry.com/shop/boards/hifiberry-dac-pro-xlr/

"It is strongly recommended to mount this board into a solid metal case. Otherwise, mechanical stress while plugging/unplugging XLR connectors might damage the XLR connectors."

Uglavnom vidjam neka plasticna Pi kucista, ne znam da li je kod nas dostupno nesto sto bi sve ovo pomirilo...

Link to comment
Share on other sites

Mogu da slikam spolja, ali ti to ništa ne znači.

Da rasklapam ne bih sad, pošto se teško sklapa ova kombinacija koju ja imam, a imam metalno kućište. Ovo:

https://www.hifiberry.com/shop/cases/steel-case-for-hifiberry-dac-brushed-cover-2/

Ovde imaš guide kako se sklapa ovaj case koji ja imam, pa možeš da vidiš kako u prirodi izgleda:

https://www.hifiberry.com/build/documentation/steel-case-assembly/

Kućišta za HiFiBerry spravice inače prodaje samo HiFiBerry na svom sajtu, ja nisam našao da neko drugi pravi.

Koga interesuje malo više, interesantno štivo:

http://archimago.blogspot.rs/2016/10/measurements-raspberry-pi-3-hifiberry.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

onkyo c 1045 od novijih i jeftinih koji se viđaju po oglasima

možda potražiti među denonima starije generacije, umeli su da prave sasvim dobre mini linije, ali ne znam da li su ostavljali digi-out kakav ti je potreban

rega apollo, cyrus cd8, ca sonata cd30,...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...