Jump to content


DAC ili CD plejer do 400e


Aoxomoxoa

Recommended Posts

Trenutna postavka sistema:

CD plejer- QUADRO DVD, predpojacalo -Vukusic, pojacalo snage DIY klasa A, zvucnici- HARBETH P3ers.

Kupovinom zvucnika dobio sam zvuk koji mi odgovara u potpunosti(a u skladu sa mogucnostima).Do kraja godine ulozio bih do 400e za najslabiju kariku sistema,tj. izvor.

Znaci,predstoji mi nekoliko meseci slusanja i probe,iskljucivo u mom okruzenju,ali da bi suzio potragu,zanima me sledece:sta bi donelo bolji zvuk

1.Quadro dvd(ili neki drugi jevtini transport) + DAC   ili   2. CD plejer(ako je stariji model,da postoji nabavljiv laser).

Unapred hvala na sugestijama.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ako u neko dogledno vreme ipak kreneš ka računaru kao izvoru onda je možda bolja opcija DAC posebno i neki jeftiniji CD player kao transport (neki Philips ili Marantz koji imaju CDM 12.1 transport, od nekih 2.000 dinara, a radi odlično) koji se može naći za 40-50 evra. Taj player nije skup, tako da uvek može da ti bude tu kao transport.

A takođe dajem glas za predlog @ab, za M2Tech Evo DAC za 200 evra.

 

off: Mada se uvek može naći neko ko će te preporuke  svrstati pod „uvaljivanje“. Ali se nadam da nema mnogo toliko pametnih.

 

Link to comment
Share on other sites

Naravno.

Imam takav konverter. Sa laptopom MacBook Pro kao izvorom se odlično pokazao. Upoređivao sam ga sa 4-5 konvertera slične i više klase i bio je bolji. Platio sam ga, čini mi se, 250 tada polovnog, a poredio sa klasom do otprilike 500 evra.

A za slušanje diskova, optičkim kablom sam ga povezao sa Marantz CD playerom CD 5001. I to radi vrlo korektno.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Aoxomoxoa said:

U stvari,to me interesuje,kolika je razlika u zvuku Marantz vs Marantz+DAC,u odnosu na ulozeno.

Velika. Sad zavisi od kriterijuma, ali se razlika bez problema uočava na promenu uređaja u većem vremenskom intervalu, tj. ne mora da se koristi AB test da bi se razlika čula.

Kada se kao DAC koristi M2Tech zvuk je muzikalniji, detaljniji, zvonkiji, dinamičniji… Lično smatram da vredi uložiti 200 evra za tu razliku u kvalitetu reprodukcije. Plus što je taj Marantz CD 5001 ocenjen kao odličan player, sa odličnim DA konverterom. Znači da bi sa nekim lošijim razlika bila verovatno veća.

Nema tu nekog uklapanja, sinergije, i ne znam ti ja šta slično. Jednostavno ta kombinacija eksternog DACa daje bolji zvuk na istom „tehničkom“ poređenju.

Pre tog Marantza sam koristio (i dalje ga imam) Pioneer DVD player. Ni za njega ne mogu reći da je loš kao transport, ali je on baš pravljen „mekano“ i plastično…

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, den!s said:

Velika. Sad zavisi od kriterijuma, ali se razlika bez problema uočava na promenu uređaja u većem vremenskom intervalu, tj. ne mora da se koristi AB test da bi se razlika čul

Hvala na odgovoru.Molim i ostale dobronamerne kolege da,ako imaju konkretno iskustvo da ga prezentuju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...