Jump to content


Jbl L90 kao centar i jos par pitanja


markoni37

Recommended Posts

6 hours ago, Kuršum said:

Kako mi je rekao jedan od sopstvenika pojačala koja pravi Z. Nestorović iz Aleksinca, on za njih koristi već gotove sklopove iz kakvih starih radio aparata (ne znam da li se to odnosi baš na svako pojačalo iz te kuhinje). Zato i koštaju koliko koštaju. Ipak, kaže i da su lepo urađena, da lepo sviraju. Ja bih dodao i sa odgovarajućim zvučnicima. Recimo neki vintage od 20-ak vati, osetljivosti 96+ dB, možda i neki full range, što da ne.

Sa JBL l90 neće da radi kako valja ni push pull od 2x40W izlazne snage, a ne singl end od 2x5w.

Krnjevac

Quote

Koju realnu izlaznu snagu moze dati sa L90icama? Koje vintage kutije bi ste mi preporucili? neke JBL ili? Poz

Mislim da ce mi i 1w biti dosta, ne planiram glasno da slusam. Znam da ce to zvucati za 2 klase slabije od Alepha, ali mislim da bi bila ok promena, volim da menjam pojacala. Povremeno prikacim Denona i Harmana na par dana kada mi "dosadi" zvuk. Tesko je navici ce se samo na jednu vrstu zvuka. Mozda jedino kada bi sistem bio bas high end, 20-50.. Poz

Link to comment
Share on other sites

On 20.9.2017. at 12:24, seven said:

Kad se samo setim sta smo isprobavali od amplifikacija,snagasa,ne bi li oziveli L90.Cak sam kupio jos jedan par,misleci da sa postojecim nije nesto u redu.Dzaba sve.Jednostavno kutiji fali bassa,dubine ,dinamike.Po meni L 80 daleko lepse svira.

L 90 kad dobije adekvatno  pojacalo , (  po mogucstvu ^_^ mono blokove :D ) svira nedostizno u rangu cene do 1.000e . Problem je sto je retko ko od audiofila uspeo  do kraja da ispostuje taj zvucnik  koji je kostao 5.000 dm  a kace mu se pojacala od 100 - 500e  Skretnica na L 90 JE  fabricki relativno okey ,  ali uz sitne dorade na njoj nestaju oni prstavi visoki koji kvare kompletnu zvucnu sliku , pa se dobija pravi balans u zvuku. L 90 je tjuniran kao pravi  studio monitor .  Sto znaci nema  mnogo lazi , nema prevare . Iskren je do bola . Namenjen je za manje sobe , max do 25 m2 

ps

Prvi bolji JBL od 90 - ice je Ti6K,  10K . sve stare L serije nedoreceno sviraju u odnosu na L 90 kad se ispostuje  . Inace L 90 je jako dobro ocenjen u casopisu Audio iz 1997 god... Tu je rame uz rame  svrstan  sa Bowersom 801 ser3

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, suca77 said:

L 90 kad dobije adekvatno  pojacalo , (  po mogucstvu ^_^ mono blokove :D ) svira nedostizno u rangu cene do 1.000e . Problem je sto je retko ko od audiofila uspeo  do kraja da ispostuje taj zvucnik  koji je kostao 5.000 dm  a kace mu se pojacala od 100 - 500e  Skretnica na L 90 JE  fabricki relativno okey ,  ali uz sitne dorade na njoj nestaju oni prstavi visoki koji kvare kompletnu zvucnu sliku , pa se dobija pravi balans u zvuku. L 90 je tjuniran kao pravi  studio monitor .  Sto znaci nema  mnogo lazi , nema prevare . Iskren je do bola . Namenjen je za manje sobe , max do 25 m2 

ps

Prvi bolji JBL od 90 - ice je Ti6K,  10K . sve stare L serije nedoreceno sviraju u odnosu na L 90 kad se ispostuje  . Inace L 90 je jako dobro ocenjen u casopisu Audio iz 1997 god... Tu je rame uz rame  svrstan  sa Bowersom 801 ser3

Upravo tako i ja mislim:-)

Link to comment
Share on other sites

https://www.kupujemprodajem.com/JBL-4430-50421954-oglas.htm

o cemu se ovde zapravo radi?

Par vrhunski uradjenih kutija u Svajcarskoj. Originalni drajveri !

Network: 3134

originalni je 61449P 2 Way System

http://www.jblproservice.com/pdf/studio monitor series/4430lr.pdf

mid driver za nijansu drugaciji Mid driver: 2425H - 4246h

kako su to kutije radjene u svajcarskoj nije mi jasno jbl nikada nije radio kutije tamo narocto ovako profi se rade u usa.. dal je skretnica modifikovana ili sta? pitao sam coveka slabo odgovara samo mi mi je napisao " kutije su kit radjen u Svajcarskoj i to su drajveri koje sam naveo."

nista mi nije jasno a zainteresovan sam, menjao bi ih za moje i doplatio

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, markoni37 said:

https://www.kupujemprodajem.com/JBL-4430-50421954-oglas.htm

o cemu se ovde zapravo radi?

Par vrhunski uradjenih kutija u Svajcarskoj. Originalni drajveri !

Network: 3134

originalni je 61449P 2 Way System

http://www.jblproservice.com/pdf/studio monitor series/4430lr.pdf

mid driver za nijansu drugaciji Mid driver: 2425H - 4246h

kako su to kutije radjene u svajcarskoj nije mi jasno jbl nikada nije radio kutije tamo narocto ovako profi se rade u usa.. dal je skretnica modifikovana ili sta? pitao sam coveka slabo odgovara samo mi mi je napisao " kutije su kit radjen u Svajcarskoj i to su drajveri koje sam naveo."

nista mi nije jasno a zainteresovan sam, menjao bi ih za moje i doplatio

JBL 2425H i 2426H se razlikuju samo po načinu montaže, a i skretnica je originalna:

http://www.prosoundservice.com/m9/JBL Pro Parts 61449P--jbl-pro-parts-61449p-network-assy-3134.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...