Jump to content


5CH Stereo


Margioni

Recommended Posts

Pozdrav svima,

interesuje me da li 5CH Stereo mode na AV risiveru može da se upotrebi za Bi amping?

Naime, hteo bih da povežem svaki kanal pojedinačno sa svakim drajverom na zvučnicima, posebno visokotonac i posebno bass drajver. Ideja je da se iskoriste dva para izlaznih tranzistora po zvučniku. Pretpostavljam da je to izvodljivo, ali se ne usuđujem pre konsultacije sa članovima koji imaju iskustva sa bi ampingom. Pitanje je i da li se ovim nešto postiže, da li se uopšte dobija bolja reprodukcija?

Molio bih stručnije i iskusnije za mišljenje.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li neki risiver prosleđuje stereo signal na više od dva kanala. Znam za neke višekanalne snagaše kojima čak mogu da se bridžuju kanali, a i jednostavno bi mogli da rade i na način koji te zanima.

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Problem nastaje onog trenutka kada se pojavi Dolby digital Signal i AVR automatski prebaci u taj mode - onda nastaje papazjanija. Znaci moras prvo da vidis da li mozes na tvom receiveru da nekako iskljucis sve ostale modove koji postoje.

Kod nekih boljih AVR postoji posebna opcija za bi-amping. Ako tvoj Receiver nema tu opciju, ja to ne bih radio sa 5ch Stereo varijantom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...