Jump to content


Pomoć vezano za izbor pojačala


CA-RIA

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Не знам шта је рефреш ? 

 Овако -

 Поседујем Technics 1510, Grado silver, a oво ће бити приказ утисака о

 Sansui AU 417

Први утисци - од почетка сам приметио да тастер за појачавање не може да се правилно појача. Може или прејако, или тихо, што би била највећа мана самом уређају.

 Касније сам приметио да слично важи за потенциометар за бас и за високе тонове. Док се појачава високи тон, примети се да се тон или превише повећа или превише смањи, али само између одређених подеока.

Занимљиво на самом појачалу је Loudness прекидач. Он делује као нека врста "вуфера". Појачава тонове, али претерано појачава.

Да пређемо на конкретне утиске

Pantokrator - Incarnate

Oво је био ако се не варам један од првих винила који сам купио, не рачунајући старе виниле које сам имао из деведесетих.

Звук је благо катастрофалан, као да је пребацивана mp3 на винил. И овде сам видео прву употребу дугмета "loudness".

Да тога није, цео албум се не би могао слушати.

Paket Aranzman

Албум са тотално шареном продукцијом. Док су неке песме перфектно урађене, друге делују чисто гаражно.

"Ви" од Оргазма је типичан гаражни звук, потребно му је неко пристојно реиздање.

 "Она се буди" - први пут сам, заједно са другим албумом Екатарине Велике, видео шта значе наше осамдесете. Продукција је као у најбољим светским студијима, сепарација канала перфектна. Комплетно уживање, шта рећи.

Sepultura - Chaos AD (1993 original)

Oвакве албуме је право задовољство слушати на винилу. Могу да разазнајем различите врсте чинела, и овде се види да је појачало мало "неутрално". Фалио би још мало баса, али добро је. Нисам желео да купим појачало где ће ми бас "појести" све, па у том смислу и није све тако лоше.

Није сепарација канала тако добра као на Шарлу, али у сваком случају највише ценим '70 и '80 -те за квалитет винила.

Death - Individual thought patterns (BoB)

Занимљив и квалитетан албум који се дефинитивно мора слушати на винилу. Пристојан звук, можда мало мање од очекиваног, али добар квалитет пластике. Можда мало мања сепарација звука него што бих волео, али пристојно и лепо.

Напомињем да је лоша сепарација звука од игле, што ћемо касније утврдити.

Death - Symbolic

Издање Metal blade 2014. Можда најбоље што данашња продукција може да учини. Изузетна сепарација канала, одличнo и чини се боље од ITP. На жалост, квалитет саме пластике је ужас и катастрофа.

Death - Spiritual Healing - 1990 original

Aлбуму је потребно добро реиздање, али опет се лепо чују ниски тонови. То ми се допало, без обзира што појачало мало слабије приказује ниске тонове. Све у свему, добар албум и добро лежи.

Metallica - One (Single 45 rpm 12")

Taман сам помислио да се само тешим што нисам набавио појачало са јачим басом, кад сам дошао у посед овог бисера. Моје прво откриће дванаестоинчних издања на 45 обртаја.

Ово је чудо и фантазија како је добро.

Басови су тако добри, да је то нестварно.

 Наравно, без укључивања тастера за "вуфер". Они који имају овај албум знају да је бас тако јадно продуциран (намерно), да је сваки детаљ баса значајан.

Звучи заиста мајсторски, и коначно сам укапирао да нисам промашио појачало. Требало би бити више овако квалитетних издања.

Поента целог појачала јесте да је најбоље и најважније када се прикључи на десктоп.

Колико год волео виниле, звук дигиталне музике провучене кроз ово појачало је чудо.

 Тест песма за басове звучи очајно, мада сам разрађивао слушалице, па ћу покушати опет, али не надам се пуно. Осим тога, 99% свега што се пусти (чак и обичан mp3) има перфектну сепарацију канала.

Одушевљен сам и презадовољан. Наравно, винил рипови најбоље звуче.

 Хвала свима на пажњи, и ако треба још нешто да се дода, реците.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...