Jump to content


AIKIDO preamp


Nixie

Recommended Posts

13 minuta ranije, Krca44 said:

Enigmaticni aparat za merenje, AC Voltmetar ?

Weir Elec. Inst. Co. Ltd.
Made in England 1946

 

DSCN2333 copy.jpg

То је волтметар који је дат после рата као део хуманитарне помоћи од стране агенције УН  U.N.R.R.A.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 245
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

27 minuta ranije, Krca44 said:

Enigmaticni aparat za merenje, AC Voltmetar ?

Weir Elec. Inst. Co. Ltd.
Made in England 1946

Историја спора али је дошла.  Та четири извода на горњој површини имају вероватну улогу преклопника.

Један је заједнички а остали су Х10,Х100 или већ..................

Link to comment
Share on other sites

One zice sto su obmotane... imaju dve pipe i mogu da se skinu i konektuju na druga dva konektora samo oni nisu obelezeni.  Ja nisam nista prespajao, kako je doslo tako se cuva.   Probao sam nesto sto mi neko rece da ne bi smelo, vezao ja to na zvucnicke konektore, kao da mi igra vumetar... al nista.

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alI_Zée said:

Зато што су вероватно неки модерни звучници, мора неки "Винтаге".

Kellog & Rice su ( u Bell laboratorijama mislim ) do 55' napravili svaki moguci zvucnik koji postoji ukljucujuci i elektrostatike.

Ali Krca voli Vintage, po mogucstvu neke ormane ili mozda neka ogromna Decca konzola sa sve gramofonom i pojacalom   :)

Link to comment
Share on other sites

Mala digresija. Apropo dizajna kućišta i materijala. Naleteh skoro na neki vrlo interesantam materijal. Zove se Alubond a u stvari je sendvič od dve alu ploče izmedju kojih je sloj plastike. Generalno se primenjuje u gradjevini ali bi moglo i u izradi kućišta. Prednosti:

Izuzetna čvrstina, lep finiš(folija preko koja se skine kad se završi obrada pa nema oštećenja, veliki izbor boja.

global-composite-panel-market-730x430.jp

Ima ih i u drvenom finišu

interior_finishes.jpg

Način obrade je malo zaheban. Treba (na CNC mašini) urezati trouglasti kanal kojim se iseče jedan sloj aluminijuma i klinasto ispuna do sledećeg sloja aluminijuma. Onda se taj preostali sloj savije .

urun_5_62.jpg

 

panel_manually_bent_alucobond_fold_routi

Ali može da se dobije se efekat monolitne kutije

maxresdefault.jpg

Meni je ovo interesantno za DIY skalamerije

Link to comment
Share on other sites

I ja sam ga otkrio, upravo sklapam kuciste za razdvojni transformator. Jedino nisam u situaciji da ga sklopim monolitno kao po tvom predlogu.

Sjajan materijal jer se i pri CNC secenju ne zagreva do topljenja i odlican ti je predlog za sklapanje. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, siroma said:

Evo predloga za monolit

Koliko to košta i kolko se naplaćuje obrada na CNCu?

 

alubond.thumb.jpg.44f864a18ab2160a6346194606659e30.jpg

Ne znam koliko je čvrsta ta kutija, jezgro ploče je od polietilena, a ima dva Al lima 0,5mm na površinama. Kad isečeš jedan Al lim V glodalom, ostaje samo jedan Al lim da drži sve zajedno, a uglovi nisu spojeni nikako. PE teško prima bilo kakav lepak osim istopljenog PE, možda treba dodati (zalepiti) neki Al profil 10x10 ili 15x15x1,5 u uglove. Polietilen je takođe damping, možda se dobija dobar efekat, ta kutija ne zvoni to je sigurno.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je i previše čvrsta za našu namenu.(što može samo da bude dobro)

Pa koristi se u građevini. Video sam neke fasade time odrađene. Deluje to vrlo čvrsto. I nema nikakva ojačanja.

Ona dva "uveta" daju estetski prihvatljiv i čvrst spoj. Može naknadno neka lajsna, metalna ili drvena da pokrije spoj. Mada je to sa strane i slabo uočljivo.

Plašim se da izlazi iz oblasti DIYa. ne može sam da odradiš, mora da platiš profesionalcu (sa mašinama) da odradi. I cena je verovatno , možda primerena za proizvodjače ali ne za Dujere koji rade za sebe.

 

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, siroma said:

 

maxresdefault.jpg

 

Primer, odraditi elemente unutar kucista na zasebnoj donjoj ploci, a ovaj nacin secenja primeniti za ostatak kutije koji bi se samo nasrafio na donju vec spakovanu plocu koja moze da bude i od nekog drugog materijala.

Link to comment
Share on other sites

Тај материјал је већ историја. Ја га користим бар тридесет година и сечем обичним циркуларом( ручним) са четрдест зубном тестером. Веома је прост и лак за рад.

311rqbr.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, alI_Zée said:

Тај материјал је већ историја. Ја га користим бар тридесет година и сечем обичним циркуларом( ручним) са четрдест зубном тестером. Веома је прост и лак за рад.

311rqbr.jpg

A estetika?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...