Jump to content


AIKIDO preamp


Nixie

Recommended Posts

3 minuta ranije, Father said:

E pa onda se vidimo. :cheers Biće iznenađenja, vidim ja. :)

Paa ... bolje je nego onomad. :bacanjeRazmišljam o paralelnom vezivanju nekoliko narandžastih, ali o tom potom.

PS

ACF je bešuman, nema trunke bruma ili šuma. Jedinično je pojačanje, nisam drugo ni očekivao.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 245
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

36 minuta ranije, Father said:

Hahahah, kada reče ovo potseti me na Arhitektonski pravac Savskih splavova sličnog naziva .... " Sirotinjski funkcionalizam"   :D:lol::D

Koštala me dorada celih 20eur, i sad ne mogu da kažem čuvenu rečenicu "svira za sve pare", jer svira jedno 30 puta bolje nego što sam uložio u njega.

Lako je kad imaš nešto za doradu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nixie said:

radim sa relejima kod činčeva

Releji su zakon.  Imao sam preamp koji je imao preslusavanje kanala i kad god vidim ozicenje na selektor a nema ove pojave pitam se kako... negde sam nasao podatak da sa relejima dobijes jos 3dB na S/N u odnosu bez njih ( kako god bilo izvedeno bez releja ).

Posto CF moze da ti radi sa 5670 probaj ECC81, nju je Vukusic hvalio kao malo zapostavljenu cev koja moze dati lepe rezultate umesto ECC83.

Da li znas da li ova radnja jos radi :

https://tubes-store.com/

:)

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Solderer said:

Када је то Крел пројектовао са цевима? Чини ми се да је некоме преостала кутија од неког Крел клона. Има ли неко шему?

To je Kineska nebuloza vole da piše Krell, ima ono čuveno Krell pretpojačalo za slušalice sa gomilom tranzistora zaboravio sam kako se zove.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Solderer said:

Када је то Крел пројектовао са цевима? Чини ми се да је некоме преостала кутија од неког Крел клона. Има ли неко шему?

To je Kineska nebuloza vole da piše Krell, ima ono čuveno Krell pretpojačalo za slušalice sa gomilom tranzistora zaboravio sam kako se zove.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nixie said:

Nisam nikad uzimao od  njih, uglavnom sam nalazio na ebay.

OK Hvala.... video sam lepe cene ali neke komentare nit' tamo nit' 'vamo.

Imao sam neka losa iskustva sa britanskim radnjama, Siemens ECL82 koje su zujale ( u PSU regulaciji ), Mullard ECC82...ok,  ali sve zajedno nije radjena selekcija na mikrofoniju, uparivanje nista i tako to.

Kos Sindrica kupim uparene EL84 ali nema 6N23 EV sssr vojne, te su poskupele strava tamo gde ih ima na netu, cak i kod ruja.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Krca44 said:

OK nasmejah se slatko...  al' nisam bas tako mislio, oni aparati koje sam video, Macura i Paradise su stvarno uradjeni odlicno ( oni nisu na prodaju )

:D

Хвала Крцо. Ја сам скоро заборавио на то појачало за слушалице из огласа.. Направио сам у старту два примерка ( да употрбим делове), од којих један користим већ неколико година са изванредним резултатима. Ово за шта је Зион дао линк је до краја упрошћена верзија истог појачала, са примитивном регулацијом, смањеним бројем електролита за декупловање, неупареним Филипс БЦ транз. уместо Моторола које ја користим итд. Мој уређај ( слика) је 100% веран оргиналном КСА-5 , чак је и бољи јер је ПЦБ фолија од 70 микрона, а и електролити су свежији од оргиналног Крела из 1994 са огласа који је продат за 3500 дол. Ко жели да потпуно јасно чује сваку разлику између компоненти, каблова конектора , гр. глава итд, овај уређај је права ствар. Извињавам се покретачу теме за ово мало одступање.

20170920_132412.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...