Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

  • 1 month later...

Istekao mi Tidal sa ebay, i ajd kao da se pretplatim redovno. Gledam cena za hifi plus 3 puta jeftinija “nego pre”, pa ajd 7$ ili koliko vec, plus 3 meseca za 2$.

platim, prebacim plejliste kad dosta toga ne mogu vise da slusam.

 

a najzalije mi je za 

https://tidal.com/album/62622505

posle tek shvatim da mi je verovatno zbog IP adrese na cenu i manjak onoga sto sam slusao, uticao nas region 😕
 

jos u toj nekoj mojoj omiljenoj plejlisti od 100 pesama fali 11

Link to comment
Share on other sites

On 6.2.2022. at 13:12, CoyoteKG said:

Istekao mi Tidal sa ebay, i ajd kao da se pretplatim redovno. Gledam cena za hifi plus 3 puta jeftinija “nego pre”, pa ajd 7$ ili koliko vec, plus 3 meseca za 2$.

platim, prebacim plejliste kad dosta toga ne mogu vise da slusam.

 

a najzalije mi je za 

https://tidal.com/album/62622505

posle tek shvatim da mi je verovatno zbog IP adrese na cenu i manjak onoga sto sam slusao, uticao nas region 😕
 

jos u toj nekoj mojoj omiljenoj plejlisti od 100 pesama fali 11

Meni ovaj tvoj "žal" svira

Link to comment
Share on other sites

To je sve totalno nebitno - mozes da podesis naknadno jezik i na turski ako ti je od volje. Bitno je iskljucivo ono kako je prvi put kreiran nalog - da li je tada koriscen VPN ili proxy. Dok zvanicno Tidal nije stigao u Srbiju - tako je jedino i bilo moguce kreiranje naloga iz Srbije.

Link to comment
Share on other sites

Znaci - krtola :)

Ako je odavno - 100% nalog nije kreiran sa IP adrese iz Srbije - bez VPN / Proxy varijante. Kad se nalog jednom kreira - zauvek je vezan za drzavu detektovanu na osnovu IP adrese prilikom kreiranja. Nema promene kasnije, a mislim da ne moze ni da se proveri za koju je tacno drzavu vezan nalog.

Jezik lako on setuje kasnije na osnovu detektovane lokacije. To nema veze sa drzavom za koju je vezan nalog.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

S druge strane Apple, i pored "obećanja" da neće uvoditi lossless, ne samo da ga je uveo, nego i proširuje ponudu hi-res naslova. Počeo sam da koristim Apple od trenutka kad su preuzeli Primephonic i mogu da kažem da nekih ozbiljnijih primedbi nemam. Kad bih morao da biram da ostanem na jednom servisu, svi ostali bi otpali. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/20/2022 at 3:49 PM, DejanM said:

I prodje godina a Spotify se ne oglasava povodom uvodjenja losslessa ... Cak se ne oglasavaju ni da objasne zakasnjenje i da daju neki novi termin ...

Cini mi se da sam procitao negde da se oglasio neko iz support-a da nemaju jos uvek precizan datum, da im je to prioritet... Ali da je neozbiljno jeste, jer ipak pre godinu dana su se javili sa informacijom da ce biti pusten u toku godine bez preciznog datuma ali opet u toku godine (prosle). Iskreno se nadam da ce Qobuz biti dostupan kod nas kao Tidal.

Link to comment
Share on other sites

@Iron man

Bio sam njihov pretplatnik, u jednom momentu sam čak i kupio strimer sa BluOS platformom zbog inkorporirane podrške za Idagio. Onda sam neko vreme koristio oba servisa paralelno i Primephonic mi se pokazao kao neuporedivo bolji, pa je Idagio otpao. Personalizacija im je (bila) nikakva. Plejliste nisu osvežavane nedeljama ili možda mesecima. Ako se dobro sećam, desktop aplikacija je bila totalni krš. Naravno da sam uspeo da zaboravim šta me je tačno u aplikaciji žuljalo, ali pamtim da mi je bila mrska. 

E sad, moguće je da su za ovih godinu i nešto dana promenili. Ima li pomaka? Rado ću im se vratiti ako su počeli da liče na ono što je nekad bio Primephonic...

Link to comment
Share on other sites

Niko ovde ne piše o DEEZER-u, iako i oni sada imaju losless format.

Mi smo u kući uplatili DEZER family HiFi za 10 eura mesečno. Nas 6 ima pristup i ide FLAC na 44,1 K i 16 B. I nije tako loše.

Inače, DEEZER ima više  albuma AZRE Džonija Štulića. Toga nema na TIDAL-u i QOBUZ-u.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...