Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

17 sati ranije, somilenko said:

@ab

Može PayPal, ali opet zahteva registraciju preko kartice. Nama je prošlo preko Payoneer kartice, na način koji je @Aibo opisao 10-ak strana u nazad...

 

Само још једно питање, теоретски ти си власник payoneer картице и имаш већ један налог тј.на тебе иде Qobuz фамилија. Да ли ти у том случају можеш да купиш преко исте картице још један пакет за другу фамилију за коју ће ти неко из те друге групе плаћати целокупни износ за тај други пакет јер већ плаћаш за први?

 

Link to comment
Share on other sites

Sinoć sam uporedio identičnu kompoziciju 16bit/44.1 i Master, ali sa osnovnim kvalitetom koliko mi Oppo reprodukuje 24bit/48 i definitivno Master zvuči zdravije.(https://tidal.com/browse/track/79641387  No.6)

CD kvalietet je bio nekako zamućen i sakriven dok je master daleko življe prezentovao identičnu kompoziciju sa prisutnijom prezentacijom.

Nedavno sam poredio sa jednim drugarom Tidal CD 16/44.1 i Qobuz 16/44.1 i vrlo sličana razlika je mogla da se zaključi u korist Qobuz-a, jedino što nismo mogli biti sigurni da se radi baš o identičnom masteru. Zapravo je ideja bila uporediti isti album u istom kvalitetu na dve platforme.

Link to comment
Share on other sites

Од јуче је мало продисао Тидал за разлику од прекључе пре реализоване миграције на нов пакет али и даље ми се не свиђа њихова “филозофија”

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, Father said:

Sinoć sam uporedio identičnu kompoziciju 16bit/44.1 i Master, ali sa osnovnim kvalitetom koliko mi Oppo reprodukuje 24bit/48 i definitivno Master zvuči zdravije.(https://tidal.com/browse/track/79641387  No.6)

CD kvalietet je bio nekako zamućen i sakriven dok je master daleko življe prezentovao identičnu kompoziciju sa prisutnijom prezentacijom.

Nedavno sam poredio sa jednim drugarom Tidal CD 16/44.1 i Qobuz 16/44.1 i vrlo sličana razlika je mogla da se zaključi u korist Qobuz-a, jedino što nismo mogli biti sigurni da se radi baš o identičnom masteru. Zapravo je ideja bila uporediti isti album u istom kvalitetu na dve platforme.

Ako je taj 16/44.1 sa Tidala, velika verovatnoca je da je u pitanju jedna od novih MQA encoded kompozicija...

Link to comment
Share on other sites

Nisam napomenuo, da Tidal u okviru mconnect Lite App za telefon prikazuje daleko više opcija 16/44.1 i Master identičnog albuma, što može da bude jako zbunjujuće pri izboru koji da se odabere za slušanje.

Na desktop aplikaciji Tidal izdvaja samo jednu Master, a sakriva sve ostale opcije koje su vidne u prethodnom slučaju. Zašto je to tako i zbog čega se tolika gužva stvara u mconnect-u mi nije jasno, ali je zgodno da se uporedi prezentacija flac 16/44.1 i Master flac 24/48, kao što sam ja to sinoć uradio.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...