Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Nah, uz troje dece koje trchi okolo tablet na otvorenom je preveliko iskusenje, a bilo sta nakaceno na prednji panel risivera potencijalno recept za katastrofu. :) Ako nesto bude moralo kablom pre ce biti HTPC kad se nakanim da sredim ovo https://support.hp.com/us-en/product/hp-elitedesk-800-65w-g2-desktop-mini-pc/8741496/model/8741501?sku=L2X86AV

@siroma antivirus (Win defender ili nesto trece) koji pravi probleme? Polu-olupana instalacija koju treba pocistiti pre novog pokusaja, u ovom stilu https://support.discord.com/hc/en-us/articles/209099387--Windows-Installer-Errors ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, fructal said:

Hm, Xiaomi Mi 8, flagship (doduse, pre 2 godine), Snapdragon 845, 3400mAh? Opet konstatujem, ako pogledam battery usage kada dodje do ~10%, BubbleUPnP ubedljivo trosi najvise baterije, tipa 60%. Nije problem ni da ga punim cesce, telefoni su vec postali potrosna roba, nego me je zanimalo da li je do mog telefona ili nekih podesavanja...

Opcija 2, cast sa telefona na box, pa HDMI na AVR?

To je vec malo mator telefon. Davno je bio flagship. A i baterija slabi vremenom.

Ja imam Mi 9, zena Mi 9T Pro. Mi 9 ima bolju autonomiju od Mi 8, ali tek Mi 9T Pro je osetno bolji - isto kao i Mi 10 Pro.

Meni BubbleUPnP sasvim ok radi za par sati slusanja + sve ostale stvari za koje sluzi telefon. Ako ti treba ceo dan da drnda - onda telefon nije za to. Instaliraj Android emulator na PC i/ili laptop i vozi.

Link to comment
Share on other sites

@fructalHvala na želji da pomogneš. 

Instalacija je ok. Nema diskorda.

Sada se umešao TIDAL da reši problem. Nije baš mek  orah.Troje ih se izređalo iz  Theničke Podške dosad.

Instalirao  sam po njihovom savetu: 

 Microsoft Visual C++ 2015-2019 Redistributable (x86) - 14.28.29325  i 

  Microsoft Visual C++ 2015-2019 Redistributable (x64) - 14.28.29325  a zatim i 

Microsoft Visual C++ Redistributable Package for Visual Studio 2017

 Zasada   bez   uspeha

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, Delija said:

To je vec malo mator telefon. Davno je bio flagship. A i baterija slabi vremenom.

Ja imam Mi 9, zena Mi 9T Pro. Mi 9 ima bolju autonomiju od Mi 8, ali tek Mi 9T Pro je osetno bolji - isto kao i Mi 10 Pro.

Meni BubbleUPnP sasvim ok radi za par sati slusanja + sve ostale stvari za koje sluzi telefon. Ako ti treba ceo dan da drnda - onda telefon nije za to. Instaliraj Android emulator na PC i/ili laptop i vozi.

Zeni si dao bolji telefon, a ovamo pakujes sistem... lalo jedna :D

Link to comment
Share on other sites

Kakve veze ima instalacija Tidal-a sa prikazanim ekranom. Web stranica je jedan način pristupa, instalacija softvera drugi. Kapča se očigledno nečim blokira zato probaj logovanje sa fejsbuh, tviter... a instalaciju softvera probaj kako je Zexx predložio. kod mene je ta datoteka na putanji ..\AppData\Local\TIDAL\packages\ i ima nekih 93Mb.

 

Link to comment
Share on other sites

@siroma nisam mislio na discord konkretno, nego da pokusas da pobrises Tidal foldere iz %AppData% i   %LocalAppData% ako ih ima, pa pokusas instalaciju ponovo.

Disejblovati antivirus kao troubleshooting korak, kao sto je dj.nik spomenuo. Generalno 2 antivirusa koja rade istovremeno su bas no-no.

Captcha problemi su cesto povezani sa akcijom na ISP strani kada (bez najave, naravno) stave korisnike iza CGNATa, tako da vise usera izlazi na internet pod istom javnom IP adresom.

Link to comment
Share on other sites

Ma odakle vam ideja o dva antivirusa? Samo defender koristim. I da probao sam da ga isključim kod instalacije, i radio instalaciju kao Administrator.  i instalirao .NET 5.0 i one visual redistribcije....  

Sad ću da probam WINDOWS 10 LTSC da instaliram pa da vidim šta će biti.

Mada sad imam veći problem. Menjao VISA karticu pa mi TIDAL ukinuo pretplatu. (Nisam na vreme saopštio promenu kartice) 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Delija said:

Meni BubbleUPnP sasvim ok radi za par sati slusanja + sve ostale stvari za koje sluzi telefon. Ako ti treba ceo dan da drnda - onda telefon nije za to. Instaliraj Android emulator na PC i/ili laptop i vozi.

Da, mislim da ce i biti Bluestacks na kraju.

Opcija 2, cast sa telefona na Eon box koji podrzava chromecast protokol, a iz njega ide HDMI kabl u risiver, cenim da ne bi trebalo da bude gubitka u kvalitetu s obzirom da je sve digitalno? Ili gresim?

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, siroma said:

Ma odakle vam ideja o dva antivirusa? Samo defender koristim. I da probao sam da ga isključim kod instalacije, i radio instalaciju kao Administrator.  i instalirao .NET 5.0 i one visual redistribcije....  

Sad ću da probam WINDOWS 10 LTSC da instaliram pa da vidim šta će biti.

Mada sad imam veći problem. Menjao VISA karticu pa mi TIDAL ukinuo pretplatu. (Nisam na vreme saopštio promenu kartice) 

Akoj slika od tvoe komputerče, tam gu ima i AVG. Formatiraj taj tvrd nanovo. Msm, disk. Licencu od Tidal kupi si na ebaj.

Link to comment
Share on other sites

Problem rešen , Staljinističkim metodom. ("Imaš čovek -imaš problem. Nemaš čovek -nemaš problem") Ubio sam problema.

Reinstalirao OS i prešao na Windows 10 Enterprise LTSC. 

Pod 1 Windows leti. Nikad brži WIN računar nisam video.:banana Svima iskrena preporuka da predju na LTSC. Diza se za 10ak sekundi. U radu neverovatno brz. I u startovanju programa i u izvršavanju.

Pod 2 Tidal radi:klanjanje

Nažalost ne pušta muziku.

Ovi iz Tehničke podrške Tidala su idioti. Napišem da mi je VISA istekla, da je zato odbijena uplata i suspendovan nalog. Detaljno objasnim da sam u nalogu sada naveo broj nove VISA kartice i da nastave da mi naplaćuju. 

Danas dobijem odgovor da mi je odbijena uplata i da kontaktiram svoju banku ili da unesem novi broj debirne kartice ili da predjem na PayPall. 

Znači idioti uopšte ne čitaju šta im pišem, samo automatski generišu uputstva .

Će vidimo šta će bidne na kraj i kad će mi obnove pretplatu.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, fructal said:

Da, mislim da ce i biti Bluestacks na kraju.

Opcija 2, cast sa telefona na Eon box koji podrzava chromecast protokol, a iz njega ide HDMI kabl u risiver, cenim da ne bi trebalo da bude gubitka u kvalitetu s obzirom da je sve digitalno? Ili gresim?

Ne bas. Bolje je da koristis UPnP renderer na AVR-u, kad ga vec imas.

Ali najlakse je da probas i proveris da li cujes razliku. To je najbitnije - kako tebi zvuci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...