Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Ja sam platio 7€ za 6 meseci, to je najjeftinije što sam našao... Možda jer sam sa eBay.uk naloga uzeo. Ali to je to otprilike.

Nema problema i potrebe za VPN. Iz mconnect se spaja bez problema. Qobuz app ne mogu da nađem na PlayStore zbog lokacije ali sam skinuo APK i kad se instalira radi bez problema.

Link to comment
Share on other sites

Usput, vrlo korisna lokacija:  https://www.tunemymusic.com/

Automatski prebaci sve playliste, omiljene pesme, albume i izvođače sa bilo kog servisa na bilo koji drugi. Meni je uspešno prebacio sve sa TIdal na Qobuz. Plaćena verzia čak ima autosync i neke perverzije... ali i u besplatnoj varijanti je vrlo korisna stvar.

Link to comment
Share on other sites

Uzeo sam od Italijana sa Ebaya šest meseci HiFi ja za 6 dolara. Radi super!B)
Uz

2 sati ranije, Aibo said:

Usput, vrlo korisna lokacija:  https://www.tunemymusic.com/

Automatski prebaci sve playliste, omiljene pesme, albume i izvođače sa bilo kog servisa na bilo koji drugi. Meni je uspešno prebacio sve sa TIdal na Qobuz. Plaćena verzia čak ima autosync i neke perverzije... ali i u besplatnoj varijanti je vrlo korisna stvar.

.........ovo može vrlo lepo da se koristi sve kupujući na raznim popustima i akcijama kad ti odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam i ja Qobuz preko ebay ita. Hvala @Aibo.

Slažem se da je zvučno za nijansu, i za moje uši bolji Qobuz od Tidala. Medjutim, po pitanju biblioteke, Tidal je za moj ukus mnogo bogatiji. Sa Tune my music nije mi pronašao 210 izvodjača i albuma.

Ali, ja baš i ne smatram sebe merodavnim za to uporedjenje, jer sam previše u kraut rocku i RPI muzici. Na kraju krajeva, na Tidalu ima tih band-ova.

Sve u svemu moja preporuka za Qobuz.

Link to comment
Share on other sites

Qobuz jeste za nijansu kvalitetniji od Tidal-a, ali je razlika u koristi streaming-a sa lokalnog server-a (bilo da je u pitanju Roon ili DLNA/UPnP) u odnosu na tu razliku izmedju Qobuz-a i Tidal-a mnogo veca.

Poredjenje vrseno na Devialet-u preko BubbleUPnP-a i Roon-a (RAAT).

Numera pogodna za poredjenje (samo jedna od mnogih): Josephine Gronholm - In Your Wild Garden. Recimo deo sa cinelama od 2:30 do 3:xx.

Internet konekcija perfektna + sasvim solidan router. Konekcija ethernet i Wi-Fi - probao sam obe.

https://www.speedtest.net/result/10499332515

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Qobuz je mozda za nijansu kvalitetniji od Tidal-a, ali je razlika u koristi streaming-a sa lokalnog server-a (bilo da je u pitanju Roon ili DLNA/UPnP) u odnosu na tu razliku izmedju Qobuz-a i Tidal-a mnogo veca.

Poredjenje vrseno na Devialet-u preko BubbleUPnP-a i Roon-a (RAAT i Devialet AIR).

Možeš li molim te ovo dodatno da pojasniš? Šta znači streaming sa lokalnog servera, tj.kako ide sa lokalnog servera?

Da li Roon na neki način posreduje da streaming ide najpre na lokalni server, pa sa njega u uređaj koji ga "čita"?

Link to comment
Share on other sites

da, da, jasno mi je sada.

Što se tiče poređenja lokalni server vs. tidal/qobuz, ja mislim da to najviše zavisi od kvaliteta samih lokalnih ripova i ostalih hi-res fajlova koji se "serviraju". Sa druge stranem, kod servisa tidal/qobuz mi realno ne znamo kakav je tačno na njihovoj strani izvor sa kojeg "teče" stream. To što za neku numeru koju strimujemo kod nas piše da je 96/24, može da znači i da je izvorno ona bila 44.1/16 , ali su je upseample-ovali... mi to, osim ušima, ne možemo nikako da utvrdimo, zar nije tako? Tu su zatim razlike kod različitih izdanja jedne iste numere... hoću da kažem da mi se čini da to pravi najveću razliku u odnosu na muziku koju imamo u svojim kolekcijama.    

Link to comment
Share on other sites

Jasno, naravno. Ali...

Nije to album Pink Floyd-a pa da postoji 30 razlicitih remastera. Kada je drugi remaster u pitanju - to je uglavnom vrlo ocigledno i nije rec o finesama kao sto je fokus cinele ili trajanje "repa" cinele ili razlike u teksturi bas gitare i slicno.

"Kriticki" sam slusao nekih 20-ak numera sa razlicitih albuma koje jako dobro poznajem (i potrosio dobran broj sati za to, naravno) - manje-vise svuda je isti zakljucak. Veceras sam u pricu dodao i Qobuz, a do sada sam poredjenje radio sa Tidal-om.

Neke numere sam zeleo da poredim, ali nisam uspeo upravo zato sto je vrlo ocigledno da nemam isto izdanje albuma.

To je situacija na mom sistemu. Ne znam kakva je na drugim. Probajte, pa onda pricajte iskustva. To bar nije tesko.

Ono sto je cinjenica je da se i za UPnP i za Roon koristi identican protokol za lokalni server i za Tidal/Qobuz streaming, tako da tu sigurno ne lezi "problem". Inace ni Roon i UPnP ne zvuce isto, al' je to neka druga prica :)

U principu, i Tidal i Qobuz su vrlo upotrebljivi, ali ako neki album bas volim - moram ga imati u svojoj kolekciji.

Link to comment
Share on other sites

Pa neka postoje i 2 remastera, dovoljno je da se razlikuje.
U principu mozes i da "skines" u lokal neku numeru sa Tidala pa da uporedis tako.

Da ne bude zabune, nisam korisnik streaming servisa, niti ih branim, samo eto smatram da u tom poredjenu CD rip vs Tidal/Qobuz streaming mozda nije sve identicno.

Link to comment
Share on other sites

Ne tvrdim uopste da identican source iz lokala i sa TIdal-a ili Qobuz-a zvuci razlicito - sumnjam najvise na to da nije 100% identican source, ali da to ne potice od izdanja/remastera u konkretnom slucaju. Da li rade neku normalizaciju (ReplayGain mi u lokalu ne pravi toliku razliku), "pumpaju loudness" ili sta vec - ne znam. Cinjenica je da ne bi trebalo to da rade ako nije eksplicitno ukljucena ta opcija. Trudio sam se da koliko mogu match-ujem level, ali je lokal uglavnom i tisi, pa to nije razlog preferencije.

BTW, tehnicki, ako nije hi-res ili MQA zezancija, obican 44.1/16 CD "rip" istog izdanja bi trebalo da zvuci identicno sa Tidal-a i Qobuz-a zar ne? :)

Link to comment
Share on other sites

Opet frka sa Tidalom

Počastio sam laptopa SSD diskom  i  instalirao   samo  Windows10 i Office. I Total commander

Skinuo Tidal Setup i neće da se instalira.:o Kaže;    Instalation  failed. Failed  to extract instaler

Probam da slušam Tidal onlajn.Neće da se loguje.:eek: Kaže;  Could not connect to the reCAPTCHA service. Please check your internet connection and reload to get a reCAPTCHA challenge.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...