Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

1 sat ranije, RingeRaja said:

Neću da improvizujem.

Ako nema nekog krštenog rešenja da radi kako treba sve što mi treba, verovatno ću da koristim sve kao i do sada, Tidal posebno, kolekcija posebno. I to sve na Win10.

Već imrovizuješ vraćanjem na WDM drajver umesto ASIO ili KS drajvere al' tebi na volju. XXHighEnd ne improvizuje ništa plus imaš najbolji audio softver 'na celi svet'. Plus mogućnost da privremene datoteke, najboljeg (proverenog) kvaliteta zadržiš za stalno. Imaš i kompletno sročeno uputstvo samo treba sesti za stolicu i pročitati ga - ono najteže na ovim prostorima.

XXHE koncept je generalno koncept 2 PC-a ali nije striktna obaveza. Slično pristupa i JPlay, drugi najbolji audio softver ikada napisan: jedna mašina je striktno audio reproduktor i tu nema ničega do matične, procesora i memorije (najbolje) ili jeftinija varijanta HDD sa OS-om (W10 starije verzije, ogoljen do daske - sve radi isti softver kod XXHE) te audio plejerom - optimizatorom sistema.

Drugi PC je standardni PC i služi kao skladište muzike, za pristup internetu te istovremeno kao upravljačka jedinica gde putem RDC-a kontrolišeš audio PC. I na ovom PC-u je instaliran XXHE - za neobavezno slušanje ili ono bitnije - prikupljanja strima sa Tidal-a. Zavisno od brzine internet konekcije, strim može biti pripremljen za minut-dva-tri i naravno malo duže kod sporijih veza. Kada je strim pripremljen nećeš ni znati da li je muzika sa lokalnog diska ili sa mreže, sem po razlici u putanji direktorijuma. A takav je i kvalitet strima - kao kada reprodukuješ sa lokalnog diska.

I nema budalaština od priča u razlici kvaliteta FLAC / WAV sem ako ti je skladište neki eksterni, najsporiji mogući disk, vezan na USB1 liniju. I tada ima rešenje, kreiraš virtualni disk u radnoj memoriji PC-a pa iz nje kopiraš fajlove za plejer. Pardon, pleer.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, dj.nik said:

Već imrovizuješ vraćanjem na WDM drajver umesto ASIO ili KS drajvere al' tebi na volju.

JRiver WDM drajver nije to što misliš, nego virtuelni drajver koji omogućava da se sav Windows audio "saobraćaj" rutira preko JRiver audio izlaza. Sam plejer i dalje svira onako kako je inicijelno podešen, kroz WASAPI/ASIO/KS.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Zexx said:

JRiver WDM drajver nije to što misliš, nego virtuelni drajver koji omogućava da se sav Windows audio "saobraćaj" rutira preko JRiver audio izlaza. Sam plejer i dalje svira onako kako je inicijelno podešen, kroz WASAPI/ASIO/KS.

Ah, to će biti nešto kao Virtual Audio / HiFi Cable (iskopirali il' ukrali) : VB-Cable. Daj Božo da je tako :)

Link to comment
Share on other sites

Ајд ова комбинација, требало би да буде сам врх:

за WIN само JPLAY

http://jplay.eu/ml_post_slider/jplay-femto-the-new-benchmark-in-digital-audio-reproduction/

за OSX

+

https://www.lesbonscomptes.com/upplay/pages/upplay-macosx.html

Upplay is available on Mac OS and it works great with JPLAY FEMTO

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, ab said:

Ајд ова комбинација, требало би да буде сам врх:

http://jplay.eu/ml_post_slider/jplay-femto-the-new-benchmark-in-digital-audio-reproduction/

+

https://www.lesbonscomptes.com/upplay/pages/upplay-macosx.html

Upplay is available on Mac OS and it works great with JPLAY FEMTO

Čemu služi ovaj Mac, JPlay je svakako vidljiv na mreži, zašto bi neko uvodio drugi računar u igru, a da nije ona JPlay dual PC varijanta? Ako si mislio da se JPlay iskoristi kao UPnP media renderer za neki plejer, to Audirvana može i bez ikakvog dodatnog softvera, Amarra doduše ne, ali mi to "popravljanje" Mac audio plejera koji su sami po sebi nekakav benchmark u audio svetu, ipak zvuči malo bzvz...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, dj.nik said:

Uz JPlay Femto ($175) treba ti i Audiophile Optimiser ($129) te Fidelizer Pro ($68.20)

XXHE je €72 + PPal fee (trebalo bi, još uvek)

Mda, 72e, ali ti treba hardver jači nego što većina firmi koristi kao server...:rolleyes: Odavno ja pričam da treba pobacati sva ta g..., kupiti kršten strimer i lepo slušati muziku k'o čovek...:listen

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Zexx said:

Čemu služi ovaj Mac, JPlay je svakako vidljiv na mreži, zašto bi neko uvodio drugi računar u igru, a da nije ona JPlay dual PC varijanta? Ako si mislio da se JPlay iskoristi kao UPnP media renderer za neki plejer, to Audirvana može i bez ikakvog dodatnog softvera, Amarra doduše ne, ali mi to "popravljanje" Mac audio plejera koji su sami po sebi nekakav benchmark u audio svetu, ipak zvuči malo bzvz...:rolleyes:

 

2 minuta ranije, dj.nik said:

Uz JPlay Femto ($175) treba ti i Audiophile Optimiser ($129) te Fidelizer Pro ($68.20)

XXHE je €72 + PPal fee (trebalo bi, još uvek)

Имате право, мислио сам баш на UPnP... 

А, може ли да ми кратко објасните како се конфигурише А+ за те потребе?

Хвала

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, Engine said:

Tema živnula od kad je Tidal za dž. :)

Ja sam izgleda najskuplje plati ovdje tidal, prijavih se na Veliku Britaniju pa platih 2 funte :D

Vala si se istrošio, samo tako :D 

Kad pogledaš, i ovi kablovski pa i tv operateri nude po 4-6 meseci za DŽ al' kad potpišeš da si njihov makar 2 godine.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ab said:

 

Имате право, мислио сам баш на UPnP... 

А, може ли да ми кратко објасните како се конфигурише А+ за те потребе?

Хвала

Nije to nikakva mudrost, UPnP uređaj koji je vidljiv preko mreže izabere se kao audio output umesto lokalnog uređaja, i to je sve.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Zexx said:

Mda, 72e, ali ti treba hardver jači nego što većina firmi koristi kao server...:rolleyes: Odavno ja pričam da treba pobacati sva ta g..., kupiti kršten strimer i lepo slušati muziku k'o čovek...:listen

Ne mora, evo ga fercera i na Pentium G3020 (15-20 plaćen) uz 8GB RAM. Ali ako hoćeš pun komfor tj. plej-listu sa 5-6-10 albuma odjednom, onda ti treba mrga sa što više jezgara (svako jezgro obrađuje zasebnu numeru, do 48 jezgara/tredova podržano za sada) inače mož' da skuvaš ručak dok ne krene muzika. Što jes' jes' :)

Link to comment
Share on other sites

Sasvim sam zadovoljan nekonvencionalnim resenjem - foobar2000 UPnP serverom.

Ono sto je najbitnije, a to nije cena - 100-200€ je smesna cifra u odnosu na ceo sistem - podrzava sve sto podrzava i foobar2000, sto znaci i CUE sheet-ove, monkey audio, konfigurabilnu lokaciju album cover-a i slicno. Ko voli, cak i replay gain moze da koristi.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Delija said:

Sasvim sam zadovoljan nekonvencionalnim resenjem - foobar2000 UPnP serverom. Ono sto je najbitnije - podrzava sve sto podrzava i foobar2000, sto znaci i CUE sheet-ove, monkey audio, konfigurabilnu lokaciju album cover-a i slicno.

Ko voli, cak i replay gain moze da koristi.

Ti nisi objektivan, s obzirom na to cime se bavis :P

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, dj.nik said:

Da, ako ubaciš JPlay ispod (njegov sound engine), imaćeš i ozbiljan zvuk.

Probao sam zezancije radi. Nije bilo dobitka, vec samo dodatne komplikacije - sto je i ocekivano na jakoj masini i uz cinjenicu da je komunikacija izmedju foobar-a i renderer-a preko TCP protokola.

Nakon upozorenja da se uozbilji, zvuk je to i uradio :D

 

BTW, o kakvom "sound engine"-u pricamo kod UPnP-a?

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, dj.nik said:

@Филип

Krenuh ja i tim pravcem još 2014-te al' do dana današnjeg ne vidim da se nešto ozbiljnije ukorenilo. Sem kad ima za DŽ.

Verujem, al' strimer je ipak dobar kompromis, kud ti odlete entuzijazam za one tvoje koktelcice..

Da se razumemo, nije ni Melco savrsen funkcionalno, al' sta cu trpim :D :listen

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Delija said:

BTW, o kakvom "sound engine"-u pricamo kod UPnP-a?

Šta tebi UPnP znači, daljinska kontrola fujbare? OndaK umesto njegove izvorne 'sound engine' podmećeš JPlay 'sound engine' (jplay.exe). Isto to se radi i sa JRiver da bi postao ozbiljan svirač (pleer :)) Ameri se mnogo ljute kad to neko uradi. Puni su sebe al' džaba im.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...