Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

6 sati ranije, RingeRaja said:

Treba mi servis gde server može da se instalira na Qnap 64bit-nom OS-u, da ima integrisan Tidal, da ima App za iOS i da može da se pretražuje po folderima.

Za sada sam našao da Roon ima 3/4, samo nema pretragu po folderima.

Trebalo bi da Kodi moze da se instalira na QNAP NAS, koliko vidim ranije je bila oficijelna Kodi app za QNAP.

https://nascompares.com/kodi-v18-on-qnap-nas-installation-guide/

Kodi ima i Tidal addon.

https://kodi.wiki/view/Add-on:TIDAL

Kao i app za iOS. :)

https://kodi.wiki/view/IOS_remotes

I moze da pretrazuje po folderima (moze i library ko to voli vise).

Nisam probao prve tri stavke, jer nemam qnap, ni tidal, ni ios. :D

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, RingeRaja said:

E pa drugar, hvala od srca za ovo.

Imaš piće od mene, kad god, gde god.

 

p.s. Nadam se da će da radi :)

Nikakav problem, drago mi je da pomognem. :)

Kodi koristim bas (i samo) za file browsing,  i pustanje muzike, koristeci eksterni plejer. Tako da ne mogu bas da pomognem oko qnap, tidal i ios dela.

Ostaje upitno kako ce to zvucati sa internim Kodi-jevim plejerom.

Svakako javi sta si uradio. :wave2

Link to comment
Share on other sites

:P

Одлично, одра се већ дуже да ме чујеш шта имам да ти кажем, ал' не слушаш.

Сада већ схваташ и какву си промену добио променом избачених компоненти из система, тј.шта је Девиалет и колико допринео.

Слатко незашећерено слушање желим

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, RingeRaja said:

Dve kombonacije su trenutno, pobediće bolja ili ću da koristim obe:

1. macOS Mojave + DevialetAIR + Amarra Deluxe v3.5

2. Win 10 + DevialetAIR + Album Player

 

Ne bih da te mracim, ali iz iskustva ti predlazem da zaboravis na DevAIR kao vezu, samo gubis vreme.. Ne moze to bez kabla da svira dobro, o stabilnosti signala da ne govorim. Plus ako budes zeleo da se resis racunara kao izvora, verujem da ces doci do onog Bluesound-a ili neceg slicnog. Naravno, nista bez probe u svom sistemu.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Филип said:

Ne bih da te mracim, ali iz iskustva ti predlazem da zaboravis na DevAIR kao vezu, samo gubis vreme.. Ne moze to bez kabla da svira dobro, o stabilnosti signala da ne govorim. Plus ako budes zeleo da se resis racunara kao izvora, verujem da ces doci do onog Bluesound-a ili neceg slicnog. Naravno, nista bez probe u svom sistemu.

Filipe, nije to bez kabla, tako se zove veza preko mrežnog kabla i tog njihovog protokola, koji se instalira kao drajver na OS. Wireless na Devialetu je isključen.

Što se tiče računara, videćemo, otom potom, tebi hvala za hint.

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, RingeRaja said:

Filipe, nije to bez kabla, tako se zove veza preko mrežnog kabla i tog njihovog protokola, koji se instalira kao drajver na OS.

Što se tiče računara, videćemo, otom potom, tebi hvala za hint.

Da, sad se setih da i tu vezu zovu AIR, nego meni to prva asocijacija na bezicnu vezu koja je pucala za sve pare i kidala mi zivce :D.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Филип said:

Ne bih da te mracim, ali iz iskustva ti predlazem da zaboravis na DevAIR kao vezu, samo gubis vreme.. Ne moze to bez kabla da svira dobro, o stabilnosti signala da ne govorim. Plus ako budes zeleo da se resis racunara kao izvora, verujem da ces doci do onog Bluesound-a ili neceg slicnog. Naravno, nista bez probe u svom sistemu.

Bluesound ne podrzava UPnP, ako je nekome to bitno.

Meni jeste.

Link to comment
Share on other sites

Treba da mi stigne https://www.allo.com/sparky/usbridge-signature-player.html .
Pa javljam utiske. Podrzava sve! Mislim da za tu lovu nema bolje.
Ovo je takodje znacajna informacija, citiram proizvodjaca:
"One more word about software , at this point I have been working for the last 2-3 months on getting approval from streaming companies to be able to use private keys ( I will not make public the whole list since some of our competitors are watching this thread, I would rather surprise them )"

Link to comment
Share on other sites

On 30.11.2019. at 17:29, RingeRaja said:

Hoću.

Trenutno se zabavljam sa Audirvanom+, ali to je varijanta macOS Mojave + DevialetAIR + Audirvana+
Za sada mogu da kažem da mi browsing manje leži nego kod Amarra softvera, ali je zvuk prirodniji, nije toliko zašećeren kao kod Amarra deluxe.

Ringe, cisto da javim, posto iskoristih danas priliku za Tidal 4 months za 2$, te probah u Kodi-ju.

Radi sasvim ok. :)

oZSJGz1.jpg

NKZnGRM.jpg

ZgPF31I.jpg

oQEQMPx.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Uh, danas sam shvatio da imam još jednu nepoznatu o kojoj treba da razmišljam - mapiranje foldera sa albumima.

Naime, kad uporedim Amarra (macOS) i Audirvana (macOS) dolazim do zaključka da oba ova plejera uvezu različit broj wav fajlova, a nijedan nije to uradio do kraja, tj. i kod jednog i kod drugog je ostalo nekoliko (ili čak par stotina) koje jednostavno ne vidi.

Opet je tu bolji posao odradio Audirvana plejer, ali i on brlja pri uvozu, neke wav fajlove iz pojedinih foldera je naprosto preskočio. Još uvek  mi nije jasno zašto, ali ću da proverim. Roon je tu bio ubedljivo najgori, stotine wav fajlova je ostalo neisčitano i nije se videlo u okviru Roon-a, plus je mešao sa Tidalom, pa sam uvek morao da zagledam da li je "moj" ili Tidal. Kod Audirvana i Amarra plejera toga nema, pošto je interfejz tako napravljen da je ono što je u skladištu i ono sa Tidala vizuelno odvojeno i lako se raspozna čije je čije.

Kodi još nisam stigao da testiram, ali koliko vidim aplikacija se na Qnap NAS-u instalira u okviru HD Station-a, što ozbiljno angažuje CPU NAS-a.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...