Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Dragi forumaši ako postoji mesto u Tidal porodici, možemo se dogovoriti. Uzeo sam trial na mesec dana, inače je odlična aplikacija za muziku (cda format) za hifu. Ovo je već standard par godina, ali upašću u Tidal sedlo. :D Na telefonu deezerujem uz paket kao free digitalni servis pa je okej za mobilno slušanje.

Link to comment
Share on other sites

Za svaki mesec po jedan nalog, 6x qobuz naloga. Razlika između Tidala i pomenutog kada pričamo o ceni nije strašna 2000 rsd na period od 6 meseci (narvno ispravna logika je da se sagleda da bude jeftinije), sa druge strane 24 vs 16-bit, ako je nekome stalo. Bilo bi u redu da podrže Srbiju, ne vidim razlog zašto nas zaobilaze.

Link to comment
Share on other sites

Zna li neko od učesnika teme, da li je bilo pomena na nekoj strani o razlici zvuka između playera iz koga slušate flac i Tidal hifi/master reprodukcije istih izdanja albuma, a sa istog računara?

Bio sam svedok dramatične razlike između hifi opcije i master opcije slušanog albuma sa Tidal-a, naravno u korist master opcije, ali na moje iznenađenje, poređenje identičnog albuma sa istog računara u istom lancu, Aplayer je neuporedivo inferiorniji u odnosu na obe Tidal opcije.

Nisam ulazio u setovanja Aplayera kod kolege, ali mi je bilo čudno da postoji tolika razlika u sevukupnom kvalitetu zvuka. Da dodam da je korišćen i Fidelizer za optimizaciju PC Win 10 okruženja. Lanac je MiniPC - USB kabl - DAC - PreAmp - Amp

Nisam pratio ovu temu, pa bih zamolio za smernicu na kojoj strani postoji diskusija na ovu temu, ako se do sada vodila.

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, Father said:

Aplayer je neuporedivo inferiorniji u odnosu na obe Tidal opcije.

Да ли се може потврдити да је квалитет материјала идентичан током репродукције са APlayer-ом (претспостављам локални фајл) и TIDAL опција (које су, наводно сигурне, од "правих" мастера)?

Link to comment
Share on other sites

On 26.8.2019. at 23:22, Mosi said:

ne vidim razlog zašto nas zaobilaze.

Претпостављам да је проблем copyright регулације, т.ј. слаби механизми имплементације исте. Исто како што заобилазе и Македонију.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, InSides said:

Да ли се може потврдити да је квалитет материјала идентичан током репродукције са APlayer-ом (претспостављам локални фајл) и TIDAL опција (које су, наводно сигурне, од "правих" мастера)?

Da budem iskren, nisam zagledao, demonstraciju je izvodio kolega i verujem da se radi o istom izdanju. Bile su novije produkcije u pitanju.

U svakom slučaju ono što nam je dostupno u flac-u u lokalnoj fonoteci i ono što je na Tidal-u prezentuje viši nivo fideliti u svim slučajevima poređenja i u više poseta. Nije izolovan slučaj i uvek je u korist Tidal-a.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Father said:

Da budem iskren, nisam zagledao, demonstraciju je izvodio kolega i verujem da se radi o istom izdanju. Bile su novije produkcije u pitanju.

Зато и питам. Не сумњам да је пажљиво одабрано издање за поређење - али ако се не може потврдити порекло обе верзије истовремено (локална и TIDAL) увек се поставља питање дали се разлике које се чују резултат система репродукције, или једноставно, различног мастера.

Због тих разлога и никад нисам волео поређивати плоче са CD-има.

Link to comment
Share on other sites

Sve jasno, ostaje samo zaključak da je veći "Safe" faktor na strani Tidal kolekcije nego flac, ako posmatram na ovo pitanje ovako nepristrasno. Tako ispada, ali opet nekih albuma nema na Tidal-u kojih ima na u flac opciji pa je možda unakrsno dopunjavanje uvek dobra ideja... Verujem da će se i ti naslovi pojaviti kako vreme bude odmicalo, tako da je vreme za pogled u budućnost. :)

Možda neka mišljenja i poređenja još od nekoga bi doprinela sigurno boljem razumevanju ove teme...

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Father said:

Tako ispada, ali opet nekih albuma nema na Tidal-u kojih ima na u flac opciji pa je možda unakrsno dopunjavanje uvek dobra ideja...

Доста је људи писало овде и раније... Roon + TIDAL HIFI и ништа више. За сад. :)

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Father said:

Sve jasno, ostaje samo zaključak da je veći "Safe" faktor na strani Tidal kolekcije nego flac, ako posmatram na ovo pitanje ovako nepristrasno.

ne kapiram iznenađenje: na Tidalu je regularna muzika, dobijena od izdavača, normalno je da će kvalitet biti bolji od ko zna kako ripovanih CD (SACD - svejedno) posejanih po torent sajtovima.. 

Link to comment
Share on other sites

Slažem se, sve upućuje na to, ali je tehnički momenat internet protoka i svih tih od "Đerdapa do utičnice" momenata unosio neku nelagodnost kada se samo pročitaju komentari razlika između dva LAN kabla od 30 cm ... Više bi u tom pravcu bilo nekih nedoumica u kvalitet reprodukcije od lokalnog lanca koji uspešno radi.

Da budem potpuno iskren, nisam uopšte razmišljao o kvalitetu Tidal reprodukcije, čak šta više ima ga u ponudi na Oppo-u, samo treba da se registrujem i to nije u mom slučaju velika gimnastika, osim tog dela registracije ...

Dakle prezentovano mi je kao interesantna zvučna razlika u korist Tidala i jasno sam čuo da je reprodukcija u korist Tidala pogotovo master albumi i ništa ne sporim, samo sam upitao ima li iskustava sa tim i diskusija da pročitam mišljenja i utiske.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Woland said:

ne kapiram iznenađenje: na Tidalu je regularna muzika, dobijena od izdavača, normalno je da će kvalitet biti bolji od ko zna kako ripovanih CD (SACD - svejedno) posejanih po torent sajtovima.. 

Uglavnom nije bilo kako, nego lepo dokumentovano odgovarajućim log, CRC, Accurip i sličnim načinima provere, i takvi ripovi, pod uslovom da se radi o istom izdanju, trebalo bi da zvuče (i zvuče, barem kod mene...) za nijansu bolje nego naTidalu.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Zexx said:

Uglavnom nije bilo kako, nego lepo dokumentovano odgovarajućim log, CRC, Accurip i sličnim načinima provere, i takvi ripovi, pod uslovom da se radi o istom izdanju, trebalo bi da zvuče (i zvuče, barem kod mene...) za nijansu bolje nego naTidalu.

Ovo me je zanimalo. Imam utisak da u sostvenom sistemu sa većinom dobro produciranih albuma (gde je download imao sve ove dokaze kvalitetnog ripa), ne primećujem skučenost dimenzija ili manjak prostornosti već zapravo zvuče u punom smislu bliže ako ne isto kao Tidal kod kolege. Ovo kažem u smislu da zvučna informacija ima potpun karakter i celovit kvalitet.

Ipak kod kolege (a ja najviše sumnjam na setovanje APlayera) APlayer zvuči daleko inferiornije od Tidala u direktnom poređenju.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Father said:

Ovo me je zanimalo. Imam utisak da u sostvenom sistemu sa većinom dobro produciranih albuma (gde je download imao sve ove dokaze kvalitetnog ripa), ne primećujem skučenost dimenzija ili manjak prostornosti već zapravo zvuče u punom smislu bliže ako ne isto kao Tidal kod kolege. Ovo kažem u smislu da zvučna informacija ima potpun karakter i celovit kvalitet.

Ipak kod kolege (a ja najviše sumnjam na setovanje APlayera) APlayer zvuči daleko inferiornije od Tidala u direktnom poređenju.

Ništa te nisam razumeo, al' nebitno...:rolleyes: Ja govorim o poređenju kroz isti softver, znači Audirvana ili Amarra, ili isti UPnP media renderer, sve ostalo je upitno zbog više različitih promenljivih prilikom poređenja.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pokušao da uporedim al kako znati da je isti snimak. Ne mogu upoređivatu babe i žabe. Recimo slušam Sade Smoot operator, na Tidalu čujem zvončiće na 2:47 a na flac snimku sa torenta ne. Međutim numere i ne traju isto.
U svakom slučaju dajem prednost Tidalu, osim za HiRes snimke koje sam zvanično skinuo.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...