Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Relativno jednostavno. Instaliras 'Opera browser' jer vec ima podrsku za VPN - ne treba ti poseban VPN klijent. 
Na pocetku adresne linije ima kvadratic 'VPN', aktiviras VPN ('On') i izaberes jednu od ponudjenih lokacija, recimo USA.
Registrujes se na Tidal stranici (web adresa treba da je 'tidal.com/us') koristeci neki e-mail iz globalne ponude (google, yahoo ...)
Biras naravno TIDAL HIFI jer nas ne zanima mp3. 
Potrebno je da imas i neku karticu za internet placanja sa dovoljno novca na njoj jer ce Tidal izvrsiti privremenu transakciju skidanja i povracaja nekog malog iznosa (mozda i fiksno, recimo 1USD) i to je to.
Sada imas 30 dana (jedno vreme su za USA nudili citavih 90 dana) probnog perioda za Tidal HiFi.
Mozes da slusas kroz web aplikaciju ili da instaliras posebni PC / android itd plejer.
Od specijalizovanih PC audio plejera podrsku za Tidal ima recimo JPlay i naravno - XXHighEnd.
Striming uredjaji bi trebalo da podrzavaju Tidal, recimo moj 'CoctailAudio'. Kontrolu imas i sa android mobilnog telefona (Novatron Music X app)
U zavisnosti gde si se registrovao, neki sadrzaji tj. izvodjaci nece biti dostupni - stvar licenciranja Tidal-a.
Eto.
Pozdrav!

Probao sam da se registrujem, uradio sve kako si objasnio, ali kada unesem email, sifru i prihvatim uslove on me baca na stranicu za logovanje (username i password). Nije mi dao nikakvu opciju da unesem broj kartice

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dac je vise nego dovoljan,najcešće jeftiniji i zvucno bolji od osrednjeg CD-a.Ja nemam nikakav streamer...bocnuo sam komp(preko spdif-a) u drugi ulaz na numeriku.Kad si raspolozen Gorane svrati da cujes.Meni je to svakako sekundarni izvor i tako će to i ostati pa mi zvuk zaista nije presudan ali je vrlo korektan obzirom da je digitalija.

Link to comment
Share on other sites

pa jes' čuo profesora u zadnjoj Šćepinoj emisiji...Došlo mi da zovem Šćepu da zamoli za mene par dodatnih časova iz predmeta Propaganda analognih izvora :D ...još samo da nabavim lampaški amp i napred u svijetlu budućnost!

P.S.Stiže nova fono sekcija za ugradnju unutar gramofona pa onda već dolaziš obavezno

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, sondek said:

...Meni je to svakako sekundarni izvor i tako će to i ostati pa mi zvuk zaista nije presudan ali je vrlo korektan obzirom da je digitalija.

 

23 minuta ranije, Филип said:

Sondek, pa mislim stvarno.. :D

Ne znam Filipe šta ti nije jasno :D

Zvuk je vrlo korektan obzirom da je digitalija...

Da pojasnim, uprkos činjenici da je digitalija, zvuk je korektan jer nije sa prokletog, mrskog, ogavnog...CD-a i što je najvažnije nije kriminalno, ološko, nemoralno...piratskog porekla :D

Uh zamalo da zaboravim...tu je i Numerik sa svojim bezgrešnim prezimenom

Link to comment
Share on other sites

Ajd' malo da neko zayebanciju shvati ko zayebaciju :)...prosle sam nedelje odlepljivao grilove sa Yello cd-om,samo malo šale na sopstveni račun.Imam solidnu kolekciju diskova,jeste da ređe stizu na red i slabo se kupuju novi osim kad nema na vinilu,a dosta toga nema na Tidalu,naravno da neće CD u kontejner.

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, sondek said:

...Treba svesti na normalnu cenu pretplate i piraterija moze tako da nestane,odnosno smanji se na normalan nivo.Naravno da ni meni ne odgovara ovako skup Tidal.Sa pretplatom do 5 dolara bi se mogao dodatno omasoviti olaćeni streaming i na siromasnije zemlje...

99% sam siguran da u nekim zemljama (sličnim našoj), legani servisi se ne bi značajno prodavali ni da ih spuste na pola € mesečno. :(

Ono što bi moglo da spase izvođače i izdavače jeste "uvaljivanje" on-line servisa kroz druge usluge. (Ovaj put, uvaljivanje smatram nečim pozitivnim). Slično što Telenor radi sa Deezerom. Npr. da SBB ponudi Tidal u paketu sa nekim svojim paketom.

Pravo da vam kažem, ja jedva čekam lossless Spotify/Tidal/(i slično), kao i titlove na Netflix-u kod nas. Ali znajući prosek razmišljanja prosečnog građanina ovih prostora, dok nije zaista besplatno, (ili bar kobojagi BESPLATNO!!! (uz taj i taj paket)), neće se streaming servisi u Srbiji leba najesti. :(

...niti će mp3 otići u 3pm. :(

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, NShappy said:

 kao i titlove na Netflix-u kod nas.

Kad bi imo titlove na Netflix-u otkazo bi ceo Box lopovski paket od MTS a.Sa sve fixnim telefonom odozgore!! Ybg engleski mi malo shantav, spor sam. Teshko bi vato fabulu radnje.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, sondek said:

pa jes' čuo profesora u zadnjoj Šćepinoj emisiji...Došlo mi da zovem Šćepu da zamoli za mene par dodatnih časova iz predmeta Propaganda analognih izvora :D ...još samo da nabavim lampaški amp i napred u svijetlu budućnost!

P.S.Stiže nova fono sekcija za ugradnju unutar gramofona pa onda već dolaziš obavezno

Neke stvari ne treba menjati.. 

Pa zamisli da od tebe čujemo nešto tipa:

1. Dobar zvuk je uvek samo jedan, nebitno od vrste izvora

2. Bass reflex zaista može dobro da zvuči :D 

Prvo što bih pomislio je da je Ljubi garant neko kidnapov'o forum, a tvojim nalogom upravlja neki zli lik iz Našeg tabora :ph34r:

Hvala na pozivu.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Aleksandar75 said:

Ne znam Filipe šta ti nije jasno :D

Zvuk je vrlo korektan obzirom da je digitalija...

Da pojasnim, uprkos činjenici da je digitalija, zvuk je korektan jer nije sa prokletog, mrskog, ogavnog...CD-a i što je najvažnije nije kriminalno, ološko, nemoralno...piratskog porekla :D

Uh zamalo da zaboravim...tu je i Numerik sa svojim bezgrešnim prezimenom

Aleksandre, ne se nerviraš, to je Sondek.. znaš kako kažu ime je znamenje, kriv je kum.
Pa zamisli da se zove dCS, MSB, Schiit i sl..... ne daj Bože :D

Apropo boldiranog... mislim, ko nije čuo dobar CD plejer, ne zna koliko (dobro produciran) CD medij može dobro da zvuči.

Ništa ne tvrdim niti kažem da nije tačno, samo citiram jednog od prvih Šćepinih gostiju :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Za strimovanje muzike (sa youtube-a flac muziku) koristim Google Chromecast Audio i zadovoljan sam. Dobijam potpuno mrezno okruzenje, mogu pustati muziku sa komjutera, i to sve ide preko wifi. Zna ponekad da zabode u radu,ali cijenim da je to vise do softvera koji koristim. Da li je jos neko koristio ovu spravicu i da li jw mozda uporedjivao sa nekim slicnim ili boljim uredjajima, prvenstveno u pogledu kvaliteta zvuka?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites


Apropo boldiranog... mislim, ko nije čuo dobar CD plejer, ne zna koliko (dobro produciran) CD medij može dobro da zvuči.
Ništa ne tvrdim niti kažem da nije tačno, samo citiram jednog od prvih Šćepinih gostiju :crno-na-belo


Sondek je pravi master of disaster

Da sumiramo, profesor nije rekao da cd zvuci lose. Prednost je dao magnetofonu i gramofonu kao i cevnim pojacavacima. Lepo je covek objasnio zbog cega. I to se podudara i sa mojom spoznajom. To naravno ne znaci da trebaju da se povlace paralele tipa imam Tosku bolja je od dcs-a.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Upomoć!! Kako se skinuti sa Tidala? Mislim da mi posle mesec dana ne skida novce koje nemam sa računa. Inače to kod mene na fercera. Kad pustim numeru, samo se krug vrti, vrti, ...........vrti i ne kreće. Sam se instaliro na PC koji je u mreži, ne znam kako!?

Da li je dovoljno aninstalirati program?

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ivanp said:

Upomoć!! Kako se skinuti sa Tidala? Mislim da mi posle mesec dana ne skida novce koje nemam sa računa. Inače to kod mene na fercera. Kad pustim numeru, samo se krug vrti, vrti, ...........vrti i ne kreće. Sam se instaliro na PC koji je u mreži, ne znam kako!?

Da li je dovoljno aninstalirati program?

Ne verujem da bi prošla priča da ti je neko ukrao ličnu kartu, tako da ćeš morati regularnim putem da se odjaviš:;)

https://support.tidal.com/hc/en-us/articles/201314601-How-to-cancel-or-stop-a-subscription-or-trial-

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Evo ga i Deezer FLAC

 https://techcrunch.com/2017/08/30/deezer-expands-hi-fi-beyond-sonos-to-google-cast-and-chromecast-speakers/  

Pretplata će biti ista kao i za Tidal koji već plaćam par meseci, 20 usd. Na Deezeru imam već godinama Premium + pretplatu besplatno preko telenora. Verovatno stvar navike, ali mi se Deezer više sviđa, a i dosta često na Tidal nema nešto, na Deezeru nađem. 

Veoma brzo mi je kombinacija Tidal/Deezer (app na iPadu, telefonu, kompjuteru) -> Chromecast audio -> DAC postala primarna za slušanje muzike, a sada ako sve bude FLAC potreba za lokalni storage se svodi samo na nešto što nema na tim servisima. 

Sve je baš funkcionalno i jednostavno, sve je uvek tu, kada negde odem telefon/tablet + slušalice i sve je opet uvek sa mnom gde god na planeti da sam. Ne može da otkaže HDD itd. 

+ ne znam da li je konstantovano ranije u temi, Tidal od skoro ima HI RES audio, zove se Master Audio, ali retko koristim zato što za sada radi samo iz desktop aplikacije sa kojom ne radi chromecast

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
15 sati ranije, sondek said:

Sjajne vesti :  ECM se pojavio ovih dana na Tidalu !

 

ne samo na Tidalu:

"

Press Release: ECM and Streaming

Over the past week we have begun the process of entering the world of streaming, and from November 17th, the full ECM catalogue will be available to subscribers to services including Apple Music, Amazon, Spotify, Deezer, Tidal and Qobuz. This simultaneous launch across the platforms – facilitated by a new digital distribution agreement with Universal Music – invites listeners to explore the wide range of music recorded by our artists in the course of nearly five decades of independent production.
 
Although ECM’s preferred mediums remain the CD and LP, the first priority is that the music should be heard. The physical catalogue and the original authorship are the crucial references for us: the complete ECM album with its artistic signature, best possible sound quality, sequence and dramaturgy intact, telling its story from beginning to end.
 
In recent years, ECM and the musicians have had to face unauthorized streaming of recordings via video sharing websites, plus piracy, bootlegs, and a proliferation of illegal download sites. It was important to make the catalogue accessible within a framework where copyrights are respected.
 
 
 
ECM Press Office
Munich, November 14, 2017   "

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...