Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

2 hours ago, ab said:

класична прича, по методичности и избору компонената у изградњи сопственог система код углавном једног дистрибутера да се препознати мотив и пракса честе и помало исплативе продаје тек купљених компонената по дампинг ценама.

уз све то уобичајено је овде представљати новонабављене компоненте и њихово хајповање ради даље п.....е

Pa otkud ti znaš po kojim je cenama bilo šta nabavljeno, nesrećo?

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, ivanp said:

Zato i ne koristim Tidal desktop aplikaciju nego mconnect na androidu a render je na Foobar na PC.
Nema potrebe da mi persiraš. Tako se osećam još starije.:D

Meni od Tidal desktop PC aplikacije bolji zvuk ima kombinacija Bubbleupnp server na PC, Foobar renderer na PC, Bubbleupnp aplikacija na androidu, plus je komfornije jer se upravlja preko telefona. Instalirala sam i aplikaciju koja preko  volume dugmica na telefonu prebacuje na sledeću ili prethodnu pesmu tako da ne moram da otvaram ekran telefona kad mi se neka pesma ne sluša.

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, Green said:

Izgleda da jeste.Trenutno mi je samo EON box uključen , i radi. 

Nisam dobro objasnio, izvini. Mislio sam na Qobuz connect funkciju u aplikaciji na androd platformi. Tidalova radi a Qobuz nisam uspeo da aktiviram. Možda grešim negde. 

U Tidal apl ona prepozna eksterni uređaj i daje mi mogućnost povezivanja. Qobuz aplikacija ne, dodirnem Qobuz connect i ništa se ne dešava. Mogu Qobuz da slušam samo preko telefona. Negde omašim verovatno.

Link to comment
Share on other sites

Nisam dobro objasnio, izvini. Mislio sam na Qobuz connect funkciju u aplikaciji na androd platformi. Tidalova radi a Qobuz nisam uspeo da aktiviram. Možda grešim negde. 
U Tidal apl ona prepozna eksterni uređaj i daje mi mogućnost povezivanja. Qobuz aplikacija ne, dodirnem Qobuz connect i ništa se ne dešava. Mogu Qobuz da slušam samo preko telefona. Negde omašim verovatno.
Meni uredno ponudi cast opciju svih uredjaja koji to podrzavaju a da su nakaceni na istoj mrezi, Tidal i Qobuz

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, lars said:

Nisam dobro objasnio, izvini. Mislio sam na Qobuz connect funkciju u aplikaciji na androd platformi. 

 

Upravo tako kako si napisao:sa android aplikacije Qobuz na Eon i radi bez problema ali Volumio na rPi-ju ne prepoznaje.Screenshot_20230603-170018_Qobuz.thumb.jpg.e9bc7c11ee24ae0034c9d037ebbc0da2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Strimujem sa telefona , na Eon-u nema Qobuz aplikacije.Trenutno nisam u mogućnosti da testiram ali juče sam na kratko izasao iz Qobuz aplikacije na telefonu i muzika je i dalje isla na Eon-u/TV-u.U pitanju je bila samo jedna numera, ne znam kako se ponasa sa većom playlist-om.

Link to comment
Share on other sites

Tek sada sam te razumeo. Ne želim da strimujem sa telefona. Želim  samo da upravljam Qobuzom koji se nalazi na uređaju, kao što to radim sa Tidal aplikacijom. Pustim album na Tidalu/Qobuzu a sam softver i uređaj reprodukuju muziku. Ok jasno mi je sada. Hvala 

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Arn said:

Ne razumem zašto bi trebalo. Ja od aplikacije za Win ni ne očekujem da vidi AirPlay strimere. 

Pa ako imaš multiroom strimere, heterogene, mnogi podržavaju AirPlay protokol.

iTunes na Windowsu "vidi" AirPlay strimere. 

Pogotovo je korisno ako imaš Win tablet koji želiš da koristiš kao User Interface

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...