Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

1 sat ranije, Zvukoljub said:

Ne znam koliko ima smisla zezati se na taj način s Tidalom, kad kod SBB-a family košta 675 din. mesečno. Nađeš još dvojicu i izađe te jeftinije od oglasa, da ne pričam za 6. A siguran si da si legalan. 

Ko ima SBB to "pije vodu" al ko nema....

Link to comment
Share on other sites

Pre pola sata sam od lika sa Ebay a kupio dva meseca Qobuz. Ok je. Nema iste one albume (više manje) koje nema ni Tidal. Tidal mi je nekad naporan, Qobuz mi se čini boljim ali nisam pouzdan pošto mi uši odavno nisu HiFi.

Ono što sam teo da pitam je da li postoji nešto adekvatno Tidalovom "Go to Track Radio"?
 

Pre par godina sam od lika sa Ebay a kupio 6 meseci Tidala kad kod nas nije radio. Tako da imam pozitivno iskustvo što ne znači da neko nije kupio i ćorak.

Link to comment
Share on other sites

Ok ja koristim Mconnect HD sa Samsung tableta pa na mini PC na kojem imam Foobar. Mislio sam da možda postoji još našto. Slično onome što Tidal obećava već godinama, tj Tidal connect za desktop aplikaciju.

Qobuz aplikaciju za Win nisam ni instalirao. Eto to je to. Sad sledi igranje i procena da li je vredno igranja.

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, Dragan Penev said:

Ako sam dobro razumeo, fora je sa tim odakle se plaća Qobuz usluga.

Ne prihvata kartice koje nisu vezane za državu preko koje se otvara nalog?

Pisano je na ovoj temi da može neko iz inostranstva sa stranom platnom karticom da plati u ime druge osobe s tim da se osoba u čije ime je uplaćeno registruje na Qobuzu na zemlju porekla kartice. Da li neko može da potvrdi tačnost ove informacije?

Ako bi tako moglo to bi olakšalo pronalaženje osobe voljne da uplati čak iako ona ne želi pretplatu na Qobuz.

Link to comment
Share on other sites

49 minuta ranije, ivanp said:

Molim te Zexx ako može malo detaljnije objašnjenje?

Nisam @Zexx, ali možda mogu da pomognem :) 

Stvar je jako jednostavna - Tidal connect je podržan preko desktop aplikacije, ali i strimer mora da podržava tu opciju. Kad se na desktop aplikaciji klikne na zvučnik, izađe lista dostupnih uređaja na koje može da se preusmeri reprodukcija i među njima bi trebalo da se pojavi i uređaj koji podržava Tidal connect. Ja recimo koristim desktop aplikaciju sa koje prebacujem strim na Bluesound Node 2i upravo preko Tidal connect-a.  

Link to comment
Share on other sites

@Arn

Meni Tidal na PCu ne vidi strimere ( tj strimeri ne prodržavaju TidalConnect) pa ne mogu da uradim povezivanje. Ne vidi čak ni AirPlay strimere, koje bi trebali da vidi. :(

S druge strane, Boubleupnp i Mconnect aplikacije na Androidu, vide strimere i rade s njima.  Zato tražim aplikaciju za win analognu Boubleu i Mconnectu.

@ivanp PC koji svira Tidal nije client nego server. Zato ga ne možeš da gađaš connectom sa drugog Tidala.

Link to comment
Share on other sites

PC se u potpunosti može ponašati kao strimer.

Umesto laptopa dobar izbor je recimo NUC, a može i neki drugi kvalitetan small form factor PC tipa Mac Mini, itd.

Velika prednost u odnosu na "fabričke" strimere je softverska otvorenost.

Ne može da nam se desi da izgubimo mogućnost korišćenja nekih servisa samo zato što je proizvođač neažuran ili je posle par godina izbacio novi model.

 

Pali se i gasi na dugme, radi bez monitora, miša i tastature, kontroliše se preko telefona/tableta ili web interfejsa:

IMG_9077-NUC-u-akciji.jpg.a2d4175ecb0ad4

 

Naravno, za maksimalan rezultat su pored hardvera jako bitni i softver i optimizacija.

Ako se na sve detalje obrati pažnja, rezultati mogu biti bolji od "pravih" strimera.

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, lars said:

Mogu ali nisu.

Nelogična ti je tvrdnja, ako mogu onda mogu. :)

 

Bilo kako bilo, ja sam bio spreman da izdvojim relativno pristojan novac za strimer.

U tu svrhu sam kod kuće poredio, jedan na jedan, fabričke strimere (cca 1500 - 2000 eur) sa dobro podešenim Mac Mini-jem.

....I Mini je ostao, pošto strimeri nisu ništa značajno doneli po pitanju kvaliteta zvuka.

Onda je došao NUC koji je doneo novi komfor korišćenja a i zvuk je bolji zbog dodatnih tvikova, novog napajanja, itd.

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, Iron man said:

@空也

Koji sw na PC (NUC) strani? (Tidal?)

Koji upravljački program na Interfejs tablet strani? (Tablet pod Androidom? Ima li rešenja i za tablet pod Win?)

Custom Linux (Snake Oil) sa LMS serverom i Squeezelite plejerom.

Uz lokalnu kolekciju muzike na SSD-u koristim Qobuz.

Tidal i svi ostali striming servisi bi takođe trebalo da budu podržani od strane LMS plugin-ova.

Upravljački program na tabletu je Squeezer.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...